Skocz do zawartości
Grimson

Yosan Turbo + antena Sunker ML145 = szumofon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam fabrycznie nowy zestaw jak w temacie, antena na magnesie długość ok 145cm. Zestaw po zestrojeniu w sklepie.

 

Wóz: Golf IV 1.6 + LPG.

 

Zasilanie: z gniazda zapalniczki.

 

Zestaw używam na co dzień podczas dojazdów do pracy,85km w jedną stronę :bleble. Problem wygląda następująco:

 

1. Wyjazd do pracy.

W mieście rodzinnym 80 tys. mieszkańców słyszę bardzo dobrze, bez zakłóceń. Po wyjeździe z miasta wjeżdżam do lasów, gdzie słyszalność jest gorsza, ale nadal znośna. Następnie opuszczam lasy i dojeżdżając do miejsca pracy w okolicy miasta 500 tys. mieszkańców, słyszalność jest znakomita. Odbiór głośny i wyraźny, zero szumów i trzasków.

 

Samochód zostawiam na parkingu, z anteną na dachu.

 

2. Powrót do domu.

Od samego wyjazdu spod pracy słyszalność kiepska, szumy i trzaski. Regulacja squelschem (czy jakoś tak) nic nie pomaga, autosquelsch też nie daje rady, funkcja "local" też jest do bani. Wjeżdżając do lasu mam już katastrofę z odbiorem, dzisiaj na trasie w lesie pytałem się mobilka jadącego 100 metrów przede mną jak mnie słychać, odpowiedź że "dobrze i wyraźnie". Tylko że ja tę odpowiedź słyszałem ze sporymi szumami i innymi zakłóceniami. Wjeżdżając do miasta rodzinnego jakość odbioru jest już lepsza,ale nie tak dobra jak rano.

 

Na razie jestem w kropce, gdzie może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będziesz mieć takiego samego odbioru, od odbioru zależy dużo czynników , min. pogoda, ilość użytkowników CB i sprzęt z jakim nadają ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że doświadczasz propagacji.

Rano jest zazwyczaj spokojnie, a w ciągu dnia i wieczorem zagranica daje o sobie mocno znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym CB radiu ze standardowym (szerokim czyt. tanim) filtrem w torze p.cz. przy dobrej propagacji będą przebitki z "piątek". A jeśli zagranica nadaje z "zerach" to nawet wąski filtr nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość to przejedz się do pracy z inną anteną. Niestety, będę szczery. Sunker do elity producentów anten do CB nie należy. Modem ML-145 jest tanią podróbką wyrobu Presidenta. Moim zdaniem lepszym bacikiem byłby wyrób Alana, ewentualnie Sirio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimson,przyjedź na spota w niedziele do Dobrzycy (w końcu jesteś z Wlkp) i coś poradzimy z tematem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd już rozwiązałem problem: kupiłem słuchawki i wpiąłem je do radyjka. Odbiór znacznie się poprawił, szkoda że dźwięk jest mono a nie stereo, ale co tam. Ważne że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jeśli narzekasz na jakoś odbioru z fabrycznego głośnika, zawsze możesz zainwestować w zewnętrzny. Wydatek około 20 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności