Skocz do zawartości
waldi162

Wymiana silnika ajm na awx, jakie trudności?

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktos robił przeszczep serca w swoim passacie i wie z jakimi problemami wiąże sie podmiana tych silników. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w twoim przypadku ale ja wymieniałem AHU na AVF i musish wymienic cały osprzet,półoski,elektryke silnika no i kompa ja musiałem duzo wiecej przekładac bo przeżucałem z 3BG do 3B praktycznie wszystko z mojego starego został mi tylko karoseria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie fajnie Ci się zbiera Twój samochód po takim swapie. Lekka buda sprzed liftu i najmocniejszy diesel r4 z poliftowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktos robił przeszczep serca w swoim passacie i wie z jakimi problemami wiąże sie podmiana tych silników. Z góry dzięki za pomoc.

ja u siebie robiłem przekładkę ATJ na AWX, nie pasował tylko wężyk od odmy...

AJM i AWX to silniki TDI-PD, osprzęt będzie pasował i ogólnie powinno być git :)

a jak się mylę to proszę kogoś mądrzejszego o poprawienie

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbierac sie fajnie zbiera ale w zbiorniku wirrrrrrr (skrzynia tiptronic) ale nie ma co narzekac myśłałem ze bedzie gorzej ze spalaniem po warszawie 10 l mysle ze nie jest tak zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta przymierzam się do wymiany silnika, a konkretnie cały słupek goły z awx-a oraz przełożenie gratów z mojego ajm-a na awx-a i chciałem się dowiedzieć czy rozrząd z ajm-a pasuje do silnika awx, rozrząd mam nowy max dwu letni i może z 20 tyś.km na nim zrobione 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek raz napięty i tak jest do wymiany ;)

Wiem że to dodatkowe koszta ale przy takim zakresie prac nawet bym się nie zastanawiał nad nowym rozrządem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności