Skocz do zawartości
vw-passat

Zrobili mi zdjęcie - sposoby postępowania po otrzymaniu fotki z fotoradaru

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TeKaTe

no i mi zrobili zdjęcia z przodu gdy jadąc hamowano o godz. 14:53:51sek z prędkością 73km/godz i dwie min. później 14:55:57 z tyłu z prędkością 67km/godz. gdzie dalej redukowana była prędkość . Zabłądziliśmy jadąć na skróty lasami kierując sie GPSeme jadąc na rocznicę śmierci męża brata z Gdańska do Gryfina . Wyjechaliśmy na główną i niestety . Ze względu na fakt tego że to dość długa droga jechały z nami dwie osoby , zmienialiśmy sie co 80-100km. Wiemy kto wyjeżdzając kierował i kto jak dojechaliśmy . Lecz nie wiemy która z dwóch osób pośrodku akurat w tych dwóch minutach kierował. Na zdjęciu nie widać dobrze twarzy jest niewyraźna twarz. Było to w połowie drogi do Gryfina wysokość dojazdu mniej więcej droga przelotowa Karwin gm.Karlino . Masakra . Czytając to co jest na forum jestem załamana. Jechać z trójmiasta do Karlina i próbować rozmawiać że w ciągu dwóch minut podwójne karanie za te samo wykroczenie to ponad siły . Mając prawo jazdy od 1998 roku pierwszy raz skasuje z pewnością za kogoś innego aż za dwa zdjęcia punkty karne. Tylko czy tak wolno postępować zdjęcie z przodu i zdjęcie z tyłu w ciągu dwóch minut z różnych fotoradarów w tej samej miejscowości gdzie widać wyrażnie jak jadący redukuje prędkość pojazdu . Na jedni w perspektywie przed i za autem nie widać nikogo ani pojazdów ani domów zabudowań po bokach. Trudno mi polemizować czy radar stał zaraz za znakiem informującym o zabudowaniach Karwin gm.Karlino i na końcu tej osady. Dwie minuty jazdy przez wieś i dwa zdjęcia . Pewnie nie będe dochodzić kto w tym czasie kierował aby nikt nie zwalała jeden na drugiego. Masakra!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy prędkości 70 km/h przez 2 minuty przebyta droga to 2.3 km.

Nie widzę przeszkód, żeby fotoradary stały w takiej odległości od siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwie minuty jazdy przez wieś i dwa zdjęcia

 

Miałem to samo w Karwinie :wmorde . Jedno od przodu ,drugie półtorej minuty później od tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko czy tak wolno postępować zdjęcie z przodu i zdjęcie z tyłu w ciągu dwóch minut z różnych fotoradarów w tej samej miejscowości gdzie widać wyrażnie jak jadący redukuje prędkość pojazdu . Na jedni w perspektywie przed i za autem nie widać nikogo ani pojazdów ani domów zabudowań po bokach. Trudno mi polemizować czy radar stał zaraz za znakiem informującym o zabudowaniach Karwin gm.Karlino i na końcu tej osady. Dwie minuty jazdy przez wieś i dwa zdjęcia . Pewnie nie będe dochodzić kto w tym czasie kierował aby nikt nie zwalała jeden na drugiego. Masakra!!!!!

Radary stoją w dwóch różnych miejscowościach i oznakowane są prawidłowo:

http://maps.google.pl/maps?saddr=Trasa+6%2FE28&daddr=Trasa+6%2FE28&hl=pl&ll=54.002472,15.790272&spn=0.040055,0.077162&sll=53.995258,15.768449&sspn=0.00965,0.01929&geocode=FcMwOAMdO2_xAA%3BFbzmNwMdiIfwAA&vpsrc=6&mra=me&mrsp=1,0&sz=16&t=m&z=14

Odległość między nimi to prawie 5 km, więc pisanie, że od Koziej Góry, przez Malonowo aż do Karwina wytracałaś prędkość to mijanie się z prawdą. Żeby pokonać odcinek 4,6 km w 2 min. to trzeba grzać 138 km/h.

Między jednym fotoradarem a drugim mogliście się zmienić, więc jeżeli foto od tyłu, to mogłoby obyć się bez punktów, ale kto uwierzy w to, że zaliczyliście jeszcze postój na zmianę kierowcy. Wtedy prędkość na odcinku między radarami musiałaby być jeszcze wyższa. Także chyba lepiej to zapłacić bez kombinacji.

 

W ogóle dziwna sprawa, że z 3-miasta navi poprowadziła Cię przez jakieś lasy jak do Gryfina 99,9% trasy to DK nr 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie będe dochodzić kto w tym czasie kierował aby nikt nie zwalała jeden na drugiego. Masakra!!!!!!

 

Po pierwsze to warto zainwestować w CB, po drugie to trzeba podjechać na miejsce, oświadczyć, że nie wiadomo kto prowadził i zapłacić mandat. Obejdzie się wtedy bez punktów. Zwykle nie robią problemów przy woli płacenia i nie dochodzą sprawcy :).

 

Muszę uważać po jutro tam będę jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dostałem fotkę z 7 czerwca i mam pytanie ile SG ma czasu na wysłanie zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze to warto zainwestować w CB
Bardzo rzadko dowiadujesz się przez C.B. o pracujących stacjonarkach szczególnie jak są włączone cały czas
Muszę uważać po jutro tam będę jechać.
Te w okolicach Karlina są na obrotach cały czas bez przerwy, chociaż na obwodnicy w/w miasta ostatnio ktoś wyładował swoją niechęć na fotoradarze i był nieczynny. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio dostałem fotkę z 7 czerwca i mam pytanie ile SG ma czasu na wysłanie zdjęcia?

 

Możesz im ładnie podziękować za pamiątkę z pobytu w ich okolicy...

Dopiero 28 czerwca 2011 weszły w życie rozporządzenia mówiące o oznakowaniu miejsc pomiaru.

Przed tą datą straż gminna nie mogła legalnie prowadzić pomiarów prędkości.

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo rzadko dowiadujesz się przez C.B. o pracujących stacjonarkach szczególnie jak są włączone cały czas

 

Nie wiem jak dużo jeździsz, ale skąd ta opinia? Ja bardzo dużo jeżdżę i zawsze kierowcy informują o załadowanym radarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo rzadko dowiadujesz się przez C.B. o pracujących stacjonarkach szczególnie jak są włączone cały czas
zgodziłbym się z tym ale tylko można powiedzieć że w weekendy
zawsze kierowcy informują o załadowanym radarze.
no może nie do końca zawsze ale prędzej dowiesz się czegoś takiego od dużego mobila niżeli osobówki ale takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegacie, Panowie, od tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio dostałem fotkę z 7 czerwca i mam pytanie ile SG ma czasu na wysłanie zdjęcia?

 

teraz bodajże 180 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio dostałem fotkę z 7 czerwca i mam pytanie ile SG ma czasu na wysłanie zdjęcia?
zależy skąd dostałeś ta fotkę bo wczoraj na TVN Turbo mówili że w Warszawie(chyba) to można otrzymać fotkę razem z mandatem w ciągu 2 dni od jego zrobienia bo fotoradary są podłączone netem do bazy danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności