Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Wymien filtr przeciwpylkowy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK :) jak narazie przedmuchałem go w każdą strone kompresorem i pomogło,ale tylko w mocy nawiewu,a szyby jak parują to parują :( Efekt jest taki że czym mocniej dmucham powietrzem na szybe(bez klimy) to one bardziej parują,a gdy załącze klime odrazu odparowują i po chwili znow parują jak wyłącze klime :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umyj dokładnie szybę od wewnątrz (dobrym płynem do szyb)!!! i kup nowy filtr przeciwpyłkowy do klimy - koszt 25-40zł polecam z aktywnym węglem :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dmuchanie" filtru przeciwpylkowego jest delikatnie mowiac NIE NA MIEJSCU :wpale:

 

jego cena jest smieszna !!

 

proponuje:

- umyc dobrze szybe od wnetrza najlepiej czyms co odtluszcza;

- zdjac TYLNY zderzak i sprawdzic jak wygladaja zawory gumowe w tylniej przegordzie bagaznika

 

:hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z prawej strony ale z lewej widać to bez zdejmowania zderzaka. Trzeba pamiętać żeby nie napychać na maxa w schowki różności bo można sobie zablokować ten wylot powietrza samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Witam,

 

Też parkuję auto na dworze, a rano jest już trochę chłodno. Zaparowane szyby odparowują dosłownie po parunastu sekundach po ustawieniu nadmuchu na szybę. Owszem, włącza się klima wtedy ale wyłączam ją poprzez ECON jak zauważył już Kolega HHA. Wymiana filtra powinna pomóc. Ja już drugi mam w ciągu roku. Po 10 tys. był taki czarny, że mój serwisant się aż zdziwił.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany tego filtra to nie wiem czy to dokladnie jest od tego.

Ja mam nowy filtr i mi rowniez paruje przednia szyba kiedy nie dziala klima.

Weglowy moze pomoc ,znajomy montowl do Audi filtr z woskiem ktory zapobiegal podobno wchlanianiu wilgoci do auta ,ale nie spotkalem sie z takim do Passata.

 

Czy wogole u kogos ta przednia szyba nie paruje przy wylaczonej klimatyzacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Archos, a znasz może filtry kabiny produkcji filtrona o numerach A ? Do Passatów podchodzą K 1004A oraz K 1006A. Te oba filtry są z węglem aktywnym. Inni produceni też takie robią tylko, że droższe a wcale nie lepsze od Filtrona.

 

Każdy kto ma sprawny filtr kabiny to mu nie paruje szyba przednia :ok:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po ostatnich opadach miałem podobny problem z parowaniem przedniej szyby oczywiście po włączeniu klimy wszystko ok ale to nie o to chodzi o tej porze roku. Przeczytałem porady kolegów i dzisiaj sprawdziłem filtr kabinowy który wymieniałem w kwietniu tego roku i przyznam że po kilku tysiącach nie wyglądał ciekawie. Ale lepsze rzeczy zobaczyłem pod akumulatorem!!! Normalnie mały brudny i zapchany basenik!!! Fakt że auto mam dopiero od roku a on już swoje ma... to się szczerze zdziwiłem. Ile ja liści i błota z tamtych kanałów wyciągnąłem które oczywiście już się zapychały. Przeczyściłem te kanały wymieniłem filtr i dzisiaj jakoś wszystko było ok a padało w Gdańsku prawie cały dzionek. Chyba pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie szyby paruja tylko wtedy gdy wlaczony jest ECON, po odpaleniu klimy wszystko jest ok. Czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czeslaw2005

a czy pod filtrem powinna byc uchylna klapka ..,ktora powinna sie uchylac ..w celu dostepupowietrza do srodka...mamogrzewanie manualne bez klimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie szyby paruja tylko wtedy gdy wlaczony jest ECON, po odpaleniu klimy wszystko jest ok. Czy to normalne ?

 

A czytałes dokładnie posty :?: To nie jest normalne. Masz zapchany filtr i prawdopodobnie też wodę pod tapicerką. :cwaniak: Najprostszym sposobem jest osuszenie podłogi i wymiana filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi paruja szyby za drugim slupkiem.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi tez paruja te cholerne szyby ze :wpale: jechalismy w 5 rano no i moj wuja pierwszy raz ze mna i mowie ze on w hondzie...blabla :wstyd: nie moglem nic zrobic wszystkie zaparowaly jak temperatura spadla o 3stopnie.zaraz wymienilem filtr kabiny i paruje czasami za drugim slupkiem :zalamany::dobani: mam skore w srodku i myslalem ze problem z glowy bedzie :[ ...moze filtr zle zalozylem????kupilem boscha za 25pln.i strzalki powinny isc do gory chyba co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

ja wymienilem filtr umylem szyby i dalej paruja wszystkie szyby po wylaczeniu klimy(ECON)sprawdzalem dywany i sa suche.na co jeszcze zwrocic uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziadzia - dywan moze i suchy bedzie, ale jak go dobrze naciśniesz, to woda z poodlogi wylezie. A dobrym sposobem na osuszenie wnętrza (czyli tapicerki), to wstawienie na 2-3 godziny farelki i lekkie uchylenie z przodu dwóch szyb. Oczywiscie dywaniki też uprzednio należy powyciagać. Po takim zabiegu mam spokój na miesiac lub więcej :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no mi tez paruja te cholerne szyby ze :wpale: jechalismy w 5 rano no i moj wuja pierwszy raz ze mna i mowie ze on w hondzie...blabla :wstyd: nie moglem nic zrobic wszystkie zaparowaly jak temperatura spadla o 3stopnie.zaraz wymienilem filtr kabiny i paruje czasami za drugim slupkiem :zalamany::dobani: mam skore w srodku i myslalem ze problem z glowy bedzie :[ ...moze filtr zle zalozylem????kupilem boscha za 25pln.i strzalki powinny isc do gory chyba co???

 

 

strzałki powinny iść do dołu,tak jak powietrze wpada do środka tak i powinny iść strzałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

sprawdze jutro rano ta wykladzine przycisne mocno i zobacze a jak nacisne i nic nie bedzie to co dalej moze te kanaliki na podszybiu przeczyscic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ostatnio odgrzebałem pełno błotka spod okolicy komputera :hyhy: Jak wlała się woda w prawej strony kompa to tam była az nie wyschła :mur: ,ale juz tam jest okej a szyby dalej u mnie parują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy włączonej climie na ECON też wam paruje?

 

co tu da się zrobić...

-wysuszyć auto, uszczelnić by woda nie dostawała się do środka

-nowy filtr przeciwpyłkowy

-dobrze umyć szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności