Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Mi przez noc nalało się łaaadnych kilka litrów wody...Porządnie obklej silikonem wyjście linki...zarówno przy gumie która dotyka blachy jak i przy samym wyjściu linki z tego gumowego kapturka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Przed myciem, poożyłem tam gazete. Po myciu była cała mokra. To az tak by leciało z takiej małej dziury
Ja Karcherem kiedys wyciagnalem stamtad dwa wiadra wody...

Wzdluz tej linki moze poleciec tyle wody, ze haj... Ona splywa z polowy powierzcni szyby czolowej i wlasnie tam leci, w okolice linki od otwierania maski...

Mozesz silikonem uszczelnic przelotke od strony podszybia :ok: U mnie poskutkowalo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

ja w poniedzialek zaczynam suszyc

zaczne od

przedkanie kanalikow na podszybiu

linka od maski

uszczelnienie filtra

mam nadzieje ze uda sie tez uszczelke pod kompem

 

 

ale leje sie napewno z prawej strony drzwi przod idzie maly strumien po listwie tak jak by splywalo z gory co radzicie maly otwor w uszczelce kolo glosnika zrobic na dole?

 

 

jeszcze jedno z przodu dywany sa w miare suche a z tylu troche wiecej ale nie ma tragedii od gory na dywanach nie ma wody. moze to byc przez to ze pralem caly srodek i jakis mieciac temu i to co wyschlo z gory poszlo w ten filc na dole?

 

 

//scaliłem - kuczlaw :hyhy:

 

okazalo sie dzis ze mialem przydkane odplywy na podszybiu teraz tylko pytanie czym i jak najlepiej(najszybciej wysudzyc ten filc nie jest on calkiem mokry ale wilgotny

 

Scaliłem/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz o przytkanych odpływach na podszybiu ... chodzi te pod akumulatorem i koło komputera ?? Ostatnio zlokalizowałem zatkane ujście pod komputerem,ale dokładnie jeszcze nie przetykałem wszystkiego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dzis po raz pierwszy wyzywalem passia :wpale::wpale::wstyd::wstyd: jade autostrada temp 0st.i nic nie widze!!!!! :przestraszony::przestraszony::przestraszony::dobani::dobani::dobani: :dobani:czytalem co trzeba sprawdzic itd.zostaly mi przeczyscic te kanaliki ale to nie zmienia faktu ze :dobani: mialem starsze auta i nawet bym o tym nie pomyslal ze moze tak sie stac w klasie sredniej :vw: az powiedzialem ze go sprzedam tak mnie to wkurzylo ze szok.sory musialem to napisac.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na temat napisze ,ale kupując paska wiedzialem,że miał wymienianą szybe przednią.Ostatnio zaczęło coś mi stukać-olazało się,że szyba na dole jest odklejona.Jak wiadomo,zimne powietrze ze spotkaniem ciepłego zaczyna parować,a miałem mocno zaparowaną szybe przednią.Dzisiaj kumpel wyciął mi szybe i wstawił jeszcze raz tak jak powinno być,więc zobaczymy czy to miało coś wspólnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WIKTORKA2000

mi tez parowala przednia szyba i okazalo sie ze wszystko plywa.Woda poszla do srodka bo byly zablokowane kanaliki odplywowe .W tym momencie susze paska bo mi zaczal wariowac modul komfortu. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w 3BG też jest kanalik odpływowy na wysokosci zbiorniczka z płynem hamulcowym? Czy tylko pod akumulatorem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No !! :) nareście ,szyby przestały mi parować :hyhy: Może ,za krótki czas minął od wklejenia szyby ,ale widze dużą różnice,bo przestała mi nawet parować tylnia szyba w aucie,tylko co ma przednia wspólnego z tylnią ? :zdziwko: Jak zaszybko się pochwaliłem,to napisze,że jednak nie ma sensu na nowo wklejać szyby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj zabrałem sie za swojego Paska i zobaczymy czy generalny porzadek w podszybiu pomoze mi rozwiazac problem parowania szyb (wewnątrz nie mam problemu z wilgocią). Szczerze mowiac to jak wyciągnąłem akumulator to az sie przestraszylem... Pełno brudu, lisci i błota... Wszystko oczywiscie wyczyszczone i dołączam takze fotke z miejscami, gdzie u mnie zostaly umieszczony otwory odprowadzajace wode. Pozdrawiam :]:vw:

 

23112007nh1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest widoczny ten pod aku duzy otwor.wszystko reszts fabrycznie zakryte. :ok: w dziurz e jest pelno blota i liscie.tzn jak ten otwor przeszyszce powinno byc okej???a propos jak wyjalem aku to na nim byl wezyk z aku to wiem ale gdzie drugi koniec byl???myslalem ze tez wyjdzie ale sie odpial :wstyd: ide szyscic dalej .jak cos to piszcie teraz bo drugi raz nie bede wyjmowal aku :przestraszony::rotfl::rotfl: dzieki i pzdr.oki po czyszczeniu :cwaniak: pod aku bylo bloto i lisc :rotfl: pod serwo ciezki dostep ale bylo tam wody na jakies 1.5cm :przestraszony: jak tylko dotknalem uszczelki to woda zeszla :hurra: mam nadzieje ze to pomoze.dzieki za wsio i pzdr.napiszcie co ztym aaku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dowiedzialem sie od zawodowego kierowcy ktory jezdzi szmat czasu,ze na parujace szyby pomaga pianka do golenia !!haha usmialem sie ale to prawda sprobujcie w lazience przed kompiela natrzec lustro pianka do golenia i para sie nie osadzi.fakt ze pozostana malenkie smugi i w aucie na przedniej szybce moze to byc nie najlepszy pomysl ale sprobowac nie zaszkodzi,a juz przynajmiej boczne zrobie napewno.

A co do zewnetrznej strony szyby naturalna niewidzialna wycieraczka to, buuuuuhahaha i znowu smiech!!jablko przekrojone na pol i nacierka taka polowka jablka po calej szybie.

stare sprawdzone metody.

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zduno, lepszym chyba rozwiazaniem niz pianaka do golenia beda specjalne preparaty np tkaie ktorych uzywa sie do gogli pływackich zeby nie parowaly w wodzie. mozna te preparaty kupic w sklepach sportowych. najczescie sa w sprayu lub atomizerze wiec nie ma problemu z rozprowadzaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to mała abstrakcja, ale kiedyś mój "stary" kupił takie cuda do "malucha". Wewnatrz, zeby szyby nie parowały - no i na zewnatrz "niewidzialną wycieraczkę". Efekt był taki, ze jak po dwoch dniach przyszedl do garażu, to miał szyby jak w karetce pogotowia :rotfl: (mleczno-białe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam "niewidzialnej wycieraczki". Rewelacja. Jestem bardzo zadowolony z tego preparatu. Zaczyna już działać od ok. 70km/h, a jak jadę jeszcze szybciej to mam całkowicie wyłączone wycieraczki i normalną widoczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gino9, wezyk odprowadza jakies niby szkodliwe zwiazki z akumulatora. Koncowka powinna wisiec swobodnie w dol. Zreszta to chyba nie ma wielkiej roznicy. Ale u mnie tak jest.

COdo szyb to ostatnio miewam masakre. Jak padalo i jechalem z solarium (tak, tak czasem chodze ;) ) to wszystkie szyby pokryte byly gesta para. Mleko. Musialem wyskoczyc z gabeczka i je raz dwa przejechac. Ale ma w domu kawalak (2x5cm) sylikonu. Wystarczy maznac nim szybe i rownomiernie rozprwadzic szmatka. Nie widac zadnych plam a para nie ma prawa sie pojawic. Tylko ze nie mam czasu tych szyb smarowac (raz na miesiac albo i rzadziej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ojo

witka wszystkim i moze wam cos doradze bo wlasnie skonczyem walczyc z tym problem

 

a mianowicie wymiana filtru i jakas tam woda i osuszanie autka to jakies wymysly ktore nic nie daja

 

macie poprostu tak jak ja mialem zepsuty lub zatarty silniczek ktory otwiera i zamyka CYRKULACJE POWIETRZA WPADAJACEGO DO KABINY on przewaznie jak padnie pozostawia klapke w pozycji ZAMKNIETEJ i niech was nie myli kontrolka w przycisku od tej cyrkulacji ze sie swieci bo ona bedzie swiecic czy klapka sie otwiera czy tez nie

 

mozna to sprawdzic tak odpalic dmuchawe np. na 3 i po chwili wcisnac przycisk od cyrkulacji jezeli bedzie slychac duzą ruznice {cos ala dopalacz }w wydmuchiwanym powietrzu ,to jest ok jezeli nie ma roznicy to macie awarie wlasnie tej klapki

 

pozdrawiam

 

sprawdzcie jak cos to moge doradzic jak sie dotego zabrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem (czego Ci nie życzę) jest do wina wycieku z nagrzewnicy.Płyn chłodniczy dostaje sie do nadmuchów i pod wpływem cieplego powietrza zaparowuje szybę.sprawdź cz para na szybach nie jest tłustawa i czy w kabinie nie czuć plynu,i czy go minimalnie nie ubywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności