Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyświetla Ci ECON to znaczy,że masz klime wyłacząną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra miało być przy włączonym climatronicu w trybie ECON :)

 

a czy w zimne dni klima będzie działać w trybie AUTO? nie ma tam przypadkiem zabezpieczenia przed zatarciem sprężarki? gdy temp spada po niżej chyba 7 stopni to sprężarka nie załącza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysuszuć i uszczelnić auto to podstawa, ja zwalałem wykładzinę w sowim kompletnie...inaczej nie wysuszysz, woda stoi w podłodze i tyle.Już to opisywałem.Po tym zabiegu parowanie szyb się skończyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

a przez co sie moze lac do srodka woda?mi pompa od klimy juz sie wylaczyla a jest -2 stopnie sprubuje te kanaliki wyczyscic jutro jak nie pomoze to dywany trzeba wysuszyc

 

edit: Pon Lis 05, 2007 22:33

jeszcze problem taki ze niemam gdzie tego suszyc bo pod blokiem raczej nie ma szans ale mam w pracy taka duza farelke na 380 takze moze sie jakos uda i zobaczymy co dalej bedzie sie dzialo

 

2 posty scalone/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi mało kiedy szyby parują, jak deszcz mnie przemoczy i wejdę do paska, jak jestem po basenie, albo jak dłuuugo siedzę w pasku na postoju i dmucham po szybach :P

 

ale wystarczy że włączę climatronica w tryb ECON ustawie na ciepełko i szybki się szybko oczyszczają

 

a propo tych kanałów to:

 

-trzeba oczyścić odpływy pod akumulatorem!!!

-można też uszczelnić przegrodę pod komputerem, bo jak go się wykręci to mamy dojście do kabiny, lecą tamtędy kable i inne pierdoły.

-można też uszczelnić sam komputer.

-nie wiem dokładnie którędy idzie linka od otwierania klapy, ale ludzie pisali że tamtędy też potrafi woda cieknąć.

-więcej pomysłów na chwilę obecną brak…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

a mozna odpiac akumulator tak normalnie nic sie nie stanie z kompem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno, ale jak masz radio fabryczne to zadbaj o kod do niego przed odpięciem, żebyś później problemów nie miał...

 

ja odpinałem u siebie i tylko kod wpisałem do navi i wszystko gra :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi to wyjaśnić "jak chłop krowie na rowie" ?

Teoretycznie klima powinna osuszac powietrze, a jak załącze sprężarkę (Wyłączę tryb ECON) to szyby dopiero zaczynają mi parować.

 

W trybie ECON (nie osuszane powietrze) wszystko jest ok do drugiego słupka. Boczny tył jest zazwyczaj zaparowany. Filtr wymieniany ok miesiąca temu (następny będzie z węglem jak radzi HAA.

Jak to z tą ... fizyką jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piwo - no to deko dziwny przypadek :zdziwko: Przy włączonej KLIMIE, nie ma prawa ci szyba "zachodzic".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a umnie jak ustawie na econ odrazu ma mgle na szybach.jak mam wylaczone to nie ma mowy o parowaniu szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo czyli parowały mi okna. Po wymianie filtra przeciw pyłkowego jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piwo - no to deko dziwny przypadek :zdziwko: Przy włączonej KLIMIE, nie ma prawa ci szyba "zachodzic".

 

jeżdżę teraz więc cały czas na ECON i jest w miarę OK. Dla mnie to też dziwne :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

bardzo dziwna sprawa z tym parowaniem szyb sprawdzalem dzis dywany i sa suche filtr wymieniony dzis akurat mi rano nie parowaly jak padal deszcz wieczorem to postanowilem pojezdzic i tak tylko troszke zaczely parowac

 

edit: Sro Lis 07, 2007 22:42

dzis znowu calkoem parowaly filtr wymieniony na nowy filtrona czy on jest z weglem czy nie wie ktos?widzialem takie preparaty do szyb pisze na nich ze do 3 tyg nie paruja szyby w srodku kurde sprawdze jeszcze filtr jutro moze mi gosc zle zalozyl ma byc szczalka do dolu a i jeszcze jedno jak kupilem passka jakis miesiac temu postanowilem wytrzyscic srodek jeszcze bylo w miare cieplo i sie suszylo 3 dni moze calkiem nie wyschlo?wezme jutro jeszcze gazete poloze pod dywanikiem zobaczymy czy bedzie woda?

 

edit: Sro Lis 07, 2007 22:43

[piiiiiii] mnie to juz calkiem niemam wiecej pomyslow

 

edit: Sro Lis 07, 2007 23:02

sorrki troche mnie ponioslo

 

edit: Czw Lis 08, 2007 11:25

witam ponownie dzis rano sciagnolem listwe wsadzilem reke po dywan z przodu i tam wsystko suchetzn wsadzalem z jednej strony ale wydaje mi sie za jak takm jest sucho to wszedzie bedzie?dzis zakladam dywaniki gumowe moze to pomoze?lalem tez woda na podszybiu troche jak by zatkane kanaliki pomalo splywa woda i jeszcze jedno kto wyzej pisal o zdjeciu zderzaka tylnieko po co?co tam jest?

 

5 postów scalonych/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:zalamany:u mnie jak klima jest to okej.wlaczam ECON to 2sek i zaparowane!!!bylo 10 st na zewnatrz.jak temp spadnie ponizej 4st to klima sie wylaczy i liiiipppppppppaaaaaaaaaaa.co jest do .....?????zty :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

nie tylko ty masz taki problem duzo tu nas jest z tym problemem

proponuje

wymiana filtra kabinowego

umycie dobrze szyb

sprawdzenie czy dywaniki nie sa mokre,sprawdz podloge zdejmij listwe i wsadz reke pod dywan

sprawdz kanaly odplywowe

u mnie kanaliki troche przydkane w sobote bede to robil

wsadzilem dzis gumowe dywaniki i tylko tylna szyba minimalnie paruje moze tamte dywaniki byly mokre i dlatego niewiem naprawde

 

edit: Sob Lis 10, 2007 15:10

zdjolem dzis dywany i co sie okazalo sa mokre od spodu i jest woda ale dla czego?znalazlem ze przy laczeniu listew w srodku jak leje deszcz albo myjnia leci mi woda na dywany moze mi ktos powiedziec dlaczego i ktoredy to leci?

 

2 scalone/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

dziadzia, przeczysc otwory odplywowe w okolicy podszybia (pod akumulatorem)... A tak w ogole to przejrzyj FAQ i tam masz temat o wodzie w samochodzie :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj profilaktycznie kupiłem filtr przeciwpyłkowy Filtrona z aktywnym węglem w IC za 54zł z groszami - jutro wymienię żeby później nie płakać że szyby mi parują :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zauwazyłem, ze woda "po myjce" leci gdzieś koło pedałów. To gdzie tam trzeba ten silikon wcisnać, zeby to uszczelnić :?: Otwory w grodzi czyszczone, uszczelki w drzwiach sprawdzane, uszczelki pod filtrem i pod komputerem - zastąpione silikonem. Więcej pomysłów już nie mam :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka od otwierania maski! A właściwie jej "wyjście" obok komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed myciem, położyłem tam gazete. Po myciu była cała mokra. To az tak by leciało z takiej małej dziury :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności