Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z wodą? Którędy odpływa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpływ wody jest w tej uszczelce, co w nią węże od nagrzewnicy wchodzą (te w osłonie z harmonijki). Tam jest otwór tylko. Nigdzie wiecej nie znalazłem. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kilex

Witam na 100% masz ten odpływ jest on pod podstawą akumulatora, zdemontuj ją 3 albo 4 śruby, nic trudnego :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Danek75

Sprawdziłem u mojego brata w pasku z 97r. i też nie ma tej zaślepki. Natomiast u mnie z 98r. jest przy wspomaganiu tak jak na zdjeciu i ja ją też wyjąłem , a woda spływa szybko . Wniosek z tego ,że paski różnią się troche nawet te z 97 i 98 itd.

Pozdrawiam :piernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki z tego wniosek? :zalamany: Zrobić sobie samemu w tym miejscu dziure? :kwasny::zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin8111

witam ,od jakiegos miesiaca jestem posiadaczem paska z 2001r, 1.6.wszystko jest ok,poza parujacymi szybami z ktorymi nawiew sobie nie radzi,nie chodzi tylko o przednia szybe(paruja wszystki bez wyjatku)co moze byc tego przyczyna?,nigdy niespotkalem sie z takim przypadkiem .czy ktos moglby cos poradzic? czy ktos mial taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

wymień filtr przeciwpyłkowy(KABINOWY)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj

wymień filtr przeciwpyłkowy(KABINOWY)

Sprawdzone, skutek mierny. Szczególnie przy komplecie pasażerów w deszczowy dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

wydaje mi się że

przy komplecie pasażerów w deszczowy dzień

przy takiej opcji nie ma takiego nawiewu by temu dał radę,

trzeba sprawdzić filtr kabinowy oraz drożność kanałów nawiewowych, ale i tak przy kpl. mokrych ludzi w aucie i przy takich warunkach pogodowych nie ma opcji powodzenia, parujące ubrania będą powodować parowanie szyb.....

rada: uchyl okno, jeżeli to możliwe

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stomi

włącz klime, wtedy szybko odparuje, klima wysusza powietrze, musi zadziałać :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może już po prostu klima się skończyła, o czym właściciel nie wie, bo jeszcze nie było okazji skorzystać z "chłodzenia" ?

 

bo jak dobrze rozumiem zasadę działania skraplacza, obecność czynnika chłodzącego jest wymagana nawet wtedy, kiedy włączamy osuszanie ;)

 

Inny patent, który mi do głowy przyszedł i bardzo pasuje do tej sytuacji, to uszkodzona klapa od nawiewu zamkniętego - może być tak, że na stałe masz włączony obieg wewnętrzny i nawet o tym nie wiesz - zrób diag klimy.

 

A na końcu sprawdź czy gdzieś woda w aucie nie stoi...

U mnie wystarczy, że wrzuce wilgotne dywaniki do auta to od razu mam saune ;)

 

...ale fakt, że jeszcze nie było takiej sytuacji, żeby klima sobie nie poradziła z osuszeniem szybców (nawet 5 mokrych osób w deszczowy, ciepły wieczór).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na końcu sprawdź czy gdzieś woda w aucie nie stoi...

U mnie wystarczy, że wrzuce wilgotne dywaniki do auta to od razu mam saune ;)

 

Była połowa listopada,zalało mi auto około 30 litrów wody gruba wykładzina jeszcze do dziś jest lekko wilgotna od tamtej pory do dziś nie miałem zaparowanych szyb,także mnie to dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin8111
a może już po prostu klima się skończyła, o czym właściciel nie wie, bo jeszcze nie było okazji skorzystać z "chłodzenia" ?

 

bo jak dobrze rozumiem zasadę działania skraplacza, obecność czynnika chłodzącego jest wymagana nawet wtedy, kiedy włączamy osuszanie ;)

 

Inny patent, który mi do głowy przyszedł i bardzo pasuje do tej sytuacji, to uszkodzona klapa od nawiewu zamkniętego - może być tak, że na stałe masz włączony obieg wewnętrzny i nawet o tym nie wiesz - zrób diag klimy.

 

A na końcu sprawdź czy gdzieś woda w aucie nie stoi...

U mnie wystarczy, że wrzuce wilgotne dywaniki do auta to od razu mam saune ;)

 

...ale fakt, że jeszcze nie było takiej sytuacji, żeby klima sobie nie poradziła z osuszeniem szybców (nawet 5 mokrych osób w deszczowy, ciepły wieczór).

witam serdecznie sprawdze ten nawiew wew,moze i cos tam jest nie tak9przepraszam apomnialem dodac ze autko nie ma klimy),sprawdze jeszcze droznosc kanalow moze tam jest cos nie tak,dziekuje za podpowiedzi zobaczymy co z tego wyniknie,pozdrawiam wszystkich ps :te parowanie jest niesamowicie upioerdliwe!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stomi

taki nowy pasek i bez klimy?To w ogóle były w sprzedaży te modele w takiej wersji czy klima poprostu jest wymontowana(lub uszkodzona)?Pamiętam kiedyś to miałem taki preparat przciwko parowaniu szyb i nawet dobrze on działał, ale niestety nazwy juz niepamietam, trzeba było nim spryskać wczesniej szybe i problem z głowy. Popytaj w motoryzacyjnym, cos powinni mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto sie uzywa tkich plynów w sprayu przeci parowniu w roznych sportach w których uzywa sie okularów np. gogle do plywania mozna takim plynem popsikac zeby nie parowaly. wiec mozesz poszukac w sportowych sklepach tego preparatu. tyle ze pewnie tobie chodzi o wieksza ilosc bo szyba nieco wieksza od gogli. ale moze ten trop ci sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara niezawodna metoda płetwonurków polega m.in. na napluciu w wewnętrzną część okularów.... :] To nie żart!

Życzę wytrwałości! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snarkez

Witam,

czy mozna właczyc nawiew (chodzi mi dokladnie o przednia szybe) nie wlaczajac klimy? nawiew jest polaczony z klima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Można ale na 2 kroki. Najpierw nawiew na szybę a potem ECON.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem przeważnie na noc gdy jest chłodniej na zewnątrz .Jadąc parują mi strasznie szyby(przeważnie przednia) i nie potrafie żadnym powietrzem odparowac jezeli nie załącze klime :( Tylko gdy załączy się klima 10 sekund i szyba czyściutka ,a co robić w zimie kiedy klima sie nie załaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności