Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie czy klapka od obiegu wewnętrznego gdy chcemy żeby był wyłączony powinna być otwarta czy zamknięta?

Chodzi mi o passata B6 z manualną klimatyzacją

czy na załączonej fotce gdzie klapka jest pionowo obieg jest włączony czy wyłączony bo już zglupiałem: 20151127_131225.jpg

dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli wlot jest otwarty to obieg zamknięty masz wyłączony i na odwrót. Jak klapka się zamknie to zamyka napływ powietrza z zewnątrz auta i wtedy mówimy o obiegu zamkniętym włączonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli u mnie był cały czas zamknięty (w sensie włączoy obieg wew) bo klapka jest zamknięta na pobór zew powietrza.

Zmyliło mnie to że dmuchawa posiada dwa wyloty jeden na zewnątrz a drugi do wewnątrz i w zależności od położenia jeden lub drugi się zamyka.

Jeszcze jedno pytanko mam w głębi tego wylotu jak już jest kratka na zewnątrz zauważyłem jakiś listek jak się dostać do podszybia? które plastiki musze zdemontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też parują wszystkie szyby podczas deszczu. Dziś 14,5 C u mnie i zerowa widoczność. Zawodowy kierowca mi powiedział że jak parują to filtr kabinowy do wymiany. Wymieniony został i problem dalej niezażegnany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób autodiagnozę Climatronica, jeśli wyskoczy błąd odpowiedzialny za klapkę V71 to już wiesz gdzie jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2017 o 20:36, ruslan napisał:

U mnie też parują wszystkie szyby podczas deszczu. Dziś 14,5 C u mnie i zerowa widoczność. Zawodowy kierowca mi powiedział że jak parują to filtr kabinowy do wymiany. Wymieniony został i problem dalej niezażegnany.

Ja odparowuję szyby tak:

1. Przednia - Włączam ogrzewanie przedniej szyby i wyłączam na klimatroniku przyciskami [chłopkami] nawiew do kabiny.

Wtedy oprócz ogrzewania przedniej szyby wentylator automatycznie przechodzi na maks. dmuchanie otworem w desce przy szybie. Efekt po kilkunastu sekundach.

2. Tylna - włączenie ogrzewania szyby. 

Edyt

Szyba czysta po kilku km.

 

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parują mi szyby podczas deszczowych dni , jak ustawić na tym climatronicu żeby było i ciepło na zimę i spokój z parowaniem szyb? Dodam, że filtr kabinowy wymieniłem i nic to nie pomaga, została kwestia ustawień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy problem z parowaniem szyb. Tym razem paruje od zewnątrz. Trochę poniżej czujnika deszczu, takie jedno okrągłe miejsce. Przecieram to wycieraczkami i się para zmazuje ale za chwilę znowu się pojawia. Co jest grane. Klime mam na jedną kreskę ustawioną i na LOW temperature nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja włączam klimatyzacje i w moment odparowuje wszystko i innego sposobu chyba nie ma tak skutecznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja walczyłem wręcz z mokrymi szybami w passacie B5 .  Co sie okazało . zaślepki w bocznych drzwiach nie były zamknięte (gumowe) ewentualnie można zrobić sylikonem boczki jeśli były rozbierane drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeje kotleta, moze ktros to jeszcze czyta...

Ja rowniez mam problem z parujacymi szybami wewnatrz, tylne to nawet po przetarciu palcem sa mokre..

Jesli mam ustawiona dmuchawe na maxa, to jakos to w miare wyglada, ale jesli tylko zmniejsze np. na 3 kreski to w ciagu chwili zachodza od nowa.

Filtr kabinowy mialem czasami nawet wilgotny, mokry. 

Wymienilem filtr i szyby nadal paruja, wyjalem filtr i jezdzilem bez, ale niestety nic sie nie polepszylo.

Zmienilem dmuchawe, bo stara czasami rzezila, ale zadnej poprawy. Czasem mam wrazenie, ze moj climatronic czasem dmucha cieplym, a czasem zimnym powietrzem.. dodam jeszcze, ze jak jade to swiszcze mi powietrze z przodu po stronie pasazera, nie jestem w stanie tego zlokalizowac z miejsca kierowcy, ale mam wrazenie ze to gdzies w rogu na wysokosci schowka/glosnika.

Jade w jedna strone 950km, auto stoi ok 2 tygodni i pozniej znow ta sama trasa.. blizej domu mam wrazenie, ze szyby paruja mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności