Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - proszę o pomoc, bo nigdzie nie mogę znaleźć (choć wiem ,że kiedyś o tym było). Wam też parują okropnie szyby? Bo u mnie tragicznie jest wsiadać po małym postoju na dworze. Czy to wina filtra przeciwpyłkowego, czy może jeszcze niegumowych dywaników, które podczas ogrzewania parują? Proszę o wszelkie sugestie, bo w maluchu takich rzeczy nie miałem ;) ... kiedyś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz konkretnie, ktore szyby? Byc moze pod dywanikami ukrywa Ci sie woda... warto to sprawdzic!! Tym bardziej, ze idzie zima. Ja stawiam na wode stojaca w aucie lub na filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

Jak najbardziej moze być filtr pyłkowy. Ja bym go i tak zmienił bo to koszt niewielki, najlepiej na taki z węglem aktywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanko, co ile taki filtr sie wymienia? Bo ja rowniez mam problem z szybko parujacymi szybami, jednak filtr wymienialem w lato z jakies 4 miesiace temu. Tak szybko by sie zuzyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek78
a takie pytanko, co ile taki filtr sie wymienia? Bo ja rowniez mam problem z szybko parujacymi szybami, jednak filtr wymienialem w lato z jakies 4 miesiace temu. Tak szybko by sie zuzyl?

Możesz spróbować go przedmuchać sprężonym powietrzem - w stronę odwrotną niż pokazuje to strzałka (odwrotnie niż wlatuje powietrze).

A jak nie - kupowałem filtr kabinowy w zeszłym tygodniu - koszt: poniżej 30zł za Filtrona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a takie pytanko, co ile taki filtr sie wymienia? Bo ja rowniez mam problem z szybko parujacymi szybami, jednak filtr wymienialem w lato z jakies 4 miesiace temu. Tak szybko by sie zuzyl?

 

Wszystko zalezy od uzytkowania auta. Niektorzy wymieniaja raz w roku podczas przegladu, inni zawsze z olejem co 8tys km. Wymienia sie gdy przestaja dzialac. Jaki filtr ostatno kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim filtr przeciwpyłkowy. Ale u mnie po wymianie i tak dalej zachodziły szyby (chociaż już mniej) :ok: bo drugim czyynikiem jest woda w aucie, czyli wilgotna tapicerka, która podczas ogrzewania wnętrza odparowuje. Wysusz jeszcze "farelką" środek samochodu :ok::hurra::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BIKA13

Sprawdź też czy czasami nie ubyło ci płynu człodzącego.Miałem kiedyś podobny przypadek w Audi i co sie okazało??Uszczelka pod głowicą była uszkodzona i płyn przedostawał się w miejsce gdzie go nie powinno być (dokładnie nie wiem) i dlatego parowa ły szyby przy włączonym nawiewie.Po wymianie uszczelki parowanie ustąpiło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz spróbować go przedmuchać sprężonym powietrzem - w stronę odwrotną niż pokazuje to strzałka (odwrotnie niż wlatuje powietrze).

A jak nie - kupowałem filtr kabinowy w zeszłym tygodniu - koszt: poniżej 30zł za Filtrona

Nie kupuj filtrona,miałem go ostatnia ale wywaliłem bo bardzo pylił(takie drobniutkie białe ,,coś,,),kupiłem knechta i jest OK.

Zcałym szacunkiem dla kolegi jacka78,kupił bo może nie wiedział,ja też go kupiłem.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin33

widze ze nie jestem sam z zaparowanymi szybami , mozna juz oszalec z ta parą.przednia szyba po 10 minutach jeszcze nie odparowala.Jutro jade do ASO wyjasnic czemu tak paruje.Jak wroce jutro z ASO dam odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ciagle szyby zaparowane - co to za auta te nasze passaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Payek

Witam.

A może to jest też wina zbierającej się wody pod maską (tam obok akumulatora). Powinna odpływać kanalikiem który często się zatyka. To taka moja teoria. Bo woda która się tam zatrzymuje potem w jakiś psosób chce odparować. Jeśli nie może odpłynąć to "para" zasysana jest przez filtr przeciwpyłkowy do wnętrza i dalej na szyby. Oczywiście czysty filtr to oczywista sprawa.

U mnie tak było. Wymieniłem filtr, przetkałem kanalik (napisane jest o nim TUTAJ i po sprawie. Teraz musi jechać kilka osób żeby coś zaparowało.

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino
u mnie ciagle szyby zaparowane - co to za auta te nasze passaty?

 

 

Witajcie, a może spróbujcie poprostu umyć szyby "clin-em antypara"-naprawdę działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował wszysrtkiego, ale ja mam poprostu wodę na szybach. :zalamany: . Wczoraj mnie zatrzymała policja bo jechałem zygzakiem jak ściągałem wodę z szyb ściągaczką podczas jazdy. :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczasz klime,nawiew na przednia szybe,zamykasz obieg ,30 sekund i po parze :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin33

lysy dobre, tylko ze przy temp 0 stopni se wlaczysz klime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu ta dziura jest koło akumulatora? Czy przy zbiorniczku płynu hamulcowego? Bo sie pogubiłem :mur::zdegustowany: A żeby odpalić klime zima, to bym chyba musiał upiec cegłę w piekarniku i położyć na spreżąrke (jak sie to kiedyś kładło na silnik w maluchu :hyhy: ) - to wtedy może by i ruszyła :D:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin33 se wlacze ,klima jest sprzezona z cieplym obiegiem ,przynajmniej u mnie. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysy - no nie mów, ze ci sie włącza przy np: +2st. bo nie wierze. Oczywiscie chodzi o odczyt z klimy temp. zewnetrznej a nie z chaty zza okna z termometru :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności