Skocz do zawartości
wladek1181

LPG w Passacie B6 2.0 TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Inną kwestą jest jeszcze jeżdżenie na takiej hybrydzie, a to pali trochę gazu trochę PB znów trochę gazu.

 

nie do końca na hybrydzie, ponieważ możesz jeździć na samym gazie (również odpalanie auta) a ingerencja w silnik jest mniejsza niż przy instalacjach 4 i 5 generacji (brak reduktora, parownika oraz wtryskiwaczy gazowych, faza ciekłego wtrysku lpg jest realizowana poprzez wtryskiwacze benzynowe) http://www.vialle.com.pl/lpdi.html

 

Co do opłacalności montażu instalacji w silnika z bezpośrednim wtryskiem, to kwestia tylko tego: jak długo zamierzamy pojeździć tym autkiem i ile robimy kilometrów, bo nawet w starszych silnikach wydatek 3000 zł. na instalację lpg a jeżdżąc 10 000km rocznie będzie się zwracał 3 lata.

Trzeba również pamiętać że te instalację też stanieją, jak wchodziła 4 gen. kosztowała przeciętnie 5000-6000 zł. i też mówiono że to nie porozumienie, to tylko kwestia czasu jak stanieje tym bardziej że jest ona wytwarzana mniejszym kosztem (mniej gratów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie do końca na hybrydzie, ponieważ możesz jeździć na samym gazie (również odpalanie auta) a ingerencja w silnik jest mniejsza niż przy instalacjach 4 i 5 generacji (brak reduktora, parownika oraz wtryskiwaczy gazowych, faza ciekłego wtrysku lpg jest realizowana poprzez wtryskiwacze benzynowe) http://www.vialle.com.pl/lpdi.html

 

Co do opłacalności montażu instalacji w silnika z bezpośrednim wtryskiem, to kwestia tylko tego: jak długo zamierzamy pojeździć tym autkiem i ile robimy kilometrów, bo nawet w starszych silnikach wydatek 3000 zł. na instalację lpg a jeżdżąc 10 000km rocznie będzie się zwracał 3 lata.

Trzeba również pamiętać że te instalację też stanieją, jak wchodziła 4 gen. kosztowała przeciętnie 5000-6000 zł. i też mówiono że to nie porozumienie, to tylko kwestia czasu jak stanieje tym bardziej że jest ona wytwarzana mniejszym kosztem (mniej gratów).

 

super, jest nadzieja, możesz dopisać cenę za ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super, jest nadzieja, możesz dopisać cenę za ten zestaw?

 

niestety nie mogę, sąsiad swoją A5 zagazował w Holandii zanim ją przywiózł do kraju i po przeliczeniu wyszło go 7400 zł więc u nas na chwilę obecną pewnie ceny będą zbliżone (tak podejrzewam ) ale z tego co widzę to nawet polacy już jakiś skuteczny sterownik mają do silników z wtryskiem bezpośrednim ...ale to na zasadzie hybrydy trochę Pb reszta gazu http://www.ac.com.pl/pl/produkt/369/stag-400-dpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przed godziną otrzymałem oficjalną informację o dostępności instalacji gazowej do silnika 1,2 TSI, a w bliskiej przyszłości do 1,4 TSI. Są to instalacje firmy BRC.

Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że jest to pozycja oficjalna w cennikach w salonie samochodów nowych marki z grupy VAG, a więc montowana u dealera i na pełnej gwarancji mechanicznej. Skoro weszła do oferty, to może coś już zrobili z potrzebą pobierania benzyny i gazu jednocześnie. Biorą więc pośrednio odpowiedzialność za jej prawidłowe działanie i pełne zadowolenie klientów. ;)

Zobaczę co się będzie dziać jak kilka takich samochodów trafi do klientów. Jak się ta instalacja będzie sprawować, czy będą reklamacje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bili61 pochwal sie jak sprawdze sie Twoja instalacja :) czy odczuwasz jakies roznice w mocy, szarpanie, dlawienie sie, czy zauwazyles jakiekolwiek niepokojące objawy?

cena PB rosnie jak szalona wiec i ja niestety bede musial sie zagazować

 

pozdrawiam heru

 

Witam. Zrobiłem już trochę kilometrów, ostatnio Chorwacja i tak :

spokojna jazda na trasie ok. 140-150 km/h to przejechałem na zbiorniku 460km ale już szybka jazda powyżej 210 km/h to połowa tego. Nic nie szarpie, nie odczuwam braku mocy, nic się nie dziej, sprawdzałem ostatnio na Wagu i wszystko ok, podłączałem też komputer gazowy i mieszanka idealna. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamotnowałem instalacje ELPIGAZ do 2.0 TFSI BPY. Przejechane 20 tys km/3miesiace. Poki co nie ma co narzekac, srednie spalanie ok 9 l LPG+ ok 1,5-2 l etyliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Użytkuję obecnie Paska B5 z silnikiem 1.6 (8V) i instalacją opartą na STAGU. Instalacja działa bez zarzutu, zrobiłem już na niej prawie 90kk. Zużycie gazu oscyluje pomiędzy 9-10 l/100km, a więc jest nieźle. Ogólnie autku oprócz tego, że jest mułowate (101KM), deczko leciwe (1998r.) i przegonione też trochę (ponad 300kkm) nie można nic złego zarzucić.

Powoli jednak zaczynam rozglądam się za czymś nowszym i mój wzrok pada na B6, oczywiście też combi. I teraz mam pytaniem do znawców.

Który z silników benzynowych tego modelu będzie najodpowiedniejszy do zagazowania?, tzn. coś mocniejszego od 100KM, najlepiej w granicach gdzieś tak 150KM, łatwo się gazujący, nie sprawiający problemów, etc., etc. No i jak instalacja w tym przypadku jest polecana.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

//dołączyłem do istniejącego tematu - kuczlaw

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario430 juz ci odpowiadam pasek b6 kombi 2.0 TFSI kod silnika BPY plus instalacja gazowa na stagu 400 DPI instalacja 3200 zł i jestes zadowolonym uzytkownikiem dzwoniłem do staga i na razie robią na kodzie silnikowym BPY no na razie musze poczekac bo ja mam BWA tylko kwestia ceny gazu bo ma wzrosnoc ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Romeo9999!! w końcu coś wiem :-). Powiedz mi jeszcze, czy te silniki z kodami były montowane jakoś rocznikowo, czy jak? Nie będę ukrywał, że rozglądam się za paskiem z początków jego produkcji.

 

A co do wzrostu cen paliw. Jeśli będą wzrastały w miarę proporcjonalnie (a to jest najbardziej prawdopodobne) to przełożenia pozostaną bez zmian, tylko wydatek bezwzględny co raz to większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko kwestia ceny gazu bo ma wzrosnoc ????

 

ponoc ma dojśc nawet do 3,50 pln

 

ale nie ma się co martwić, bo samotnie w góre nie będzie lpg szedł.. w tym wypadku pb95 i ON bedą w okolicach 6,00++ pln więc..

 

tylko lac i płakać, bo co innego można :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario430 to zalezy jak trafisz zobacze gdzies miałem wytyczne jakie silniki były produkowane od do tylko pamietaj nie bierz multitronika tylko z manualem

 

---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 13:43 ----------

 

morio to zalezy jak trafisz zobacze gdzies miałem wytyczne jakie silniki były produkowane od do tylko pamietaj nie bierz multitronika tylko z manualem tu masz link http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/35301-Oznaczenia-silnikĂłw-3C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już zainstalował STAGa 400DPI do TSI lub FSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys czytałem,nie wiem czy to było w "Motorze" czy u kolegi który miał wydruki z internetu n/t silników i LPG do nich.W każdym razie, kTóryś z tych silników nie nadaje sie do instalacji,myśle że to był TSI.Musiałbyś poszukać,popytać żeby nie narobić sobie kłopotu bo firma napewno nie odmówi sobie tej przyjemności zakładania.Myśle że na dzień dzisiejszy jest jakaś do załozenia tylko jej cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest obszerny temat w kwestii instalacji do 1.8T a w obecnym wątku nie ma za wiele konkretów, tak więc.... :fajny

 

Pacjent: silnik 2.0 TFSI :bry2

Podzespoły instalacji:_______ no i właśnie. Jakie "klamoty" będą najlepsze dla tego silnika na sterowniku STAGa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dostępne instalacje do tego silnika według mnie to nieporozumienie. Póki co nikt nie zaproponował nic ciekawego. Z raportów spalania udostępnianych przez użytkowników wynika że auto średnio spala 2 litry benzyny/100km.

Ja osobiście bym nie ryzykował - zrobisz jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pytam o ryzyko, bo takowego nie widzę :fajny

Są dwa rodzaje instalacji - jedna - za 4200, co spala około 2 litry PB na 100 km i druga - za 8000 z bezpośrednim wtryskiem gazu w fazie ciekłej, która nie spala PB.

Poza tym... czytałem sporo wypowiedzi i jakoś nikt nie narzeka na te instalacje.

Acha - no i w uzupełnieniu do mojego pytania, to chodzi mi o "graty" do tej tańszej instalki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie pytam o ryzyko, bo takowego nie widzę :fajny

Są dwa rodzaje instalacji - jedna - za 4200, co spala około 2 litry PB na 100 km i druga - za 8000 z bezpośrednim wtryskiem gazu w fazie ciekłej, która nie spala PB.

Poza tym... czytałem sporo wypowiedzi i jakoś nikt nie narzeka na te instalacje.

Acha - no i w uzupełnieniu do mojego pytania, to chodzi mi o "graty" do tej tańszej instalki :D

 

Witam odnośnie instalacji typu "proteza" (tak nazywana jest przez niektórych instlacja gazowa która pobiera benzynę) to przerobiłem ten temat bardzo dokładnie. Jest wiele instalacji tego typu jednakże trzeba je podzielić na dwie grupy:

I. intalacje które podczas pracy potrafią pracować na samej benzynie np. podczas wolnych obrotów.

II. instalacje które wtryskują stały mix benzyny i gazu bez wyjątku na cykl pracy i obciążnenia śilnika.

 

Do pierwszej grupy można zaliczyć istalację np firmy BRC. Nigdy nie wiadomo ile spali beznyny a spalanie jej może sięgnąć do 80% w stosunku do 20% gazu.

Co do drugiej grupy to w jej skład wchodzi tylko jedna firma - STAG i jej instalacja STAG 400DPI. O jej działaniu i opini na jej temat nie bede się rozpisywał bo zrobiłem to w innym wątku. Moge powiedzieć tylko tyle jeżeli masz sprawny technicznie samochód (śilnik) to zakładaj - bedziesz naprawdę zadowolony. Spanalnie na poziomie 8L gazu i 2 L benzyny. Ja miałem troche problemów bo nie miałem w 100% sprawnego silnika (świece i cewki były do wymiany) ale już jest ok i jestem zadowolony. Co do gratów to STAG instaluje swój reduktor do 250KM, wtryski HANA i komputer STAG 400DPI - koszt 3800. Do tego profesjonalna obsługa - przynajmniej w centrali w Białymstoku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lubiczu jest bardzo dobry zakład :D Tam będę tą instalkę zakładał. Tylko chodziło mi właśnie o konkretne nazwy elementów do montażu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danio zmieniłeś furę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam w maju :D Na razie nie mam potrzeby zmiany, bo nie ma mnie w PL :D Ale po powrocie jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności