Skocz do zawartości
wladek1181

LPG w Passacie B6 2.0 TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Oj kolego widzę że mało wiesz na temat instalacji , Powiem ci szczerze że BRC nie chcę montować bo to gówniana instalacji i do tego polityka firmy brc jest do bani, Wole montować normalne instalacje z którymi nie ma problemów,a co do viale to ty musisz poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem ci szczerze że BRC nie chcę montować bo to gówniana instalacji

 

to moze powiesz co w niej jest takie gówniane??

czepiłes sie BRC a niepodparłes tego konkretnymi przykładami.

Prawdopodobnie nawet niewiele miałes doczynienia z tymi instalacjami bo nieposiadasz klucza do starszych wersji lub masz lewe oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak mam pełny program oczywiste że lewy, po pierwsze reduktory wysoce przereklamowane o zawyżonej mocy i wersji BRC Genius MAX lubiący puścić gaz do układu chłodzenia, bo o wtryskach brc to nie wspomnę że bardzo często puszczają gaz przez wtyczki, jakaś paranoja, bardzo okrojona elektronika pod względem regulacji, BRC=BRAK REGULACJI CZEGOKOLWIEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze.. primo- puszczaja przez wtyczki, zdarza sie ale widze ze nie wiesz nawet dlaczego sie tak dzieje....

po drugie primo, ultimo - Jesli chodzi o regulacje to widocznie nieznasz programu, apropo - dobrze ze sie przyznałes ze masz lewe oprogramowanie.

Nieznasz sie na tych instalacjach wiec łaskawie niekomentuj, pokazałes klase juz jak chciałes montowac oszukiwacz do benzyny w passacie (co jak widac nieznasz działania tego urządzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do emulatora to tylko sugerowałem , nie każdy samochód idzie znać, i jego elektronikę, więc kolego nie przemądrzaj się , a BRC to syf i tyle przereklamowana instalacja i taka prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jak sie nieznasz to poprostu nie komentuj bo wypowiedzi sa na poziomie podstawówki. A przereklamowana to jest.... ale twoja wiedza. Tyle na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BRC to syf i tyle przereklamowana instalacja i taka prawda

 

Jarek, stanowczo przesadzasz. Nie lubisz BRC to twoja sprawa, ale powstrzymaj się z komentarzami bo nie masz racji. Mam w prawdzie nową instalację BRC, ale nic złego o niej nie mogę powiedzieć. Wszystko chodzi jak złoto więc czego się czepiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie że jej nie lubię, to jest bardzo dobra instalacja ale w instalacjach średnich, i jak bym miał ją zakupić to jest wiele innych w tej cenie lepiej działających i mniej pobierających lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... i mniej pobierających lpg

Jarek, tu się nie zgodzę, ale nie podejmuje dyskusji. Nie mam na to sił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka jak ktoś instalował LPdi VIALLE niech sie pochwali, mam kilka pytań na jej temat miedzy innymi rzeczywisty koszt takiej instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bili61 pochwal sie jak sprawdze sie Twoja instalacja :) czy odczuwasz jakies roznice w mocy, szarpanie, dlawienie sie, czy zauwazyles jakiekolwiek niepokojące objawy?

cena PB rosnie jak szalona wiec i ja niestety bede musial sie zagazować

 

pozdrawiam heru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak instalacja zwraca się po 40 tyś km to co to za biznes?

żeby mieć zaoszczędzone chociaż 5.000 zł to trzeba kolejne 40 tyś jeździć?

w sumie 80 tyś?

no chyba ze ktoś lubi jeździć na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak instalacja zwraca się po 40 tyś km to co to za biznes?

żeby mieć zaoszczędzone chociaż 5.000 zł to trzeba kolejne 40 tyś jeździć?

w sumie 80 tyś?

 

dla nie których te 40 tyś to pół roku( nie każdy tylko do kościoła jeździ), więc w czym problem ?? a potem się jeździ o 40% taniej

 

U mnie choć silnik inny, instalacja inna, i koszt inny, zwróciła się po 5 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla nie których te 40 tyś to pół roku( nie każdy tylko do kościoła jeździ), więc w czym problem ?? a potem się jeździ o 40% taniej

 

U mnie choć silnik inny, instalacja inna, i koszt inny, zwróciła się po 5 miesiącach.

 

tak, robią 80 tyś na rok.

sam robie 50 tyś na rok więc mi tu nie filozofuj jak masz instalację za 3000 zł

w zupełnie innym silniku niż FSI

i niech każdy dobrze policzy koszty a nie tylko gaz tankujący.

sam miałem 3 samochody na gaz więc to nie jest tak że jestem przeciwnikiem,

ale z ekonomicznego punktu widzenia w większości przypadków się to nie opłaca.

Edytowane przez luccass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ekonomicznego punktu widzenia to zakup diesla jest nie opłacalny, sam teraz zakupiłem T4 2,5b+lpg jazda wychodzi taniej niż dieslem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ekonomicznego punktu widzenia to zakup diesla jest nie opłacalny, sam teraz zakupiłem T4 2,5b+lpg jazda wychodzi taniej niż dieslem,

 

czy to jest wątek o lpg w TSI czy wątek o gazie w samochodach o pośrednim wtrysku paliwa?

 

ty próbujesz swoje mądrości, a to jest porównanie kosztów PB vs. LPG a nie gnojówka.

wyskoczyłeś z tym swoim T4 bardzo w temacie.

Edytowane przez luccass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak tak bardzo chcesz to w TSI też się opłaca montować tylko że dłużej to się zwraca, więc w czym problem ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam robie 50 tyś na rok więc mi tu nie filozofuj jak masz instalację za 3000 zł

w zupełnie innym silniku niż FSI

i niech każdy dobrze policzy koszty a nie tylko gaz tankujący.

 

primo 1. sam z siebie tu filozofa robisz

primo 2. jeżeli i tak wychodzi eksploatacja samochodu (lpg,pb serwisowanie instalacji, droższy przegląd) o 40% taniej niż jazda na samej Pb, to raczej jest to mało ważne czy ja zapłaciłem 3000zł czy posiadacz silnika z bezpośrednim wtryskiem zapłaci 6000-8000zł bo i tak się ZWRÓCI ta inwestycja tyle że rozłoży się to w dłuższym czasie (pod warunkiem że posiadacz owego FSI robi kilometry i zamierza dłużej pojeździć owym samochodem).

 

ty próbujesz swoje mądrości, a to jest porównanie kosztów PB vs. LPG

 

no to spróbujmy:

silnik TSI, FSI spalający 10 l PB/100km które kosztuje nas 53zł

roczny przebieg 50000km wychodzi 26500zł benzyna + przegląd raz w roku 99zł

daje nam to 26599 zł na rok.

 

silnik TSI, FSI (zasilany LPG) spalający na 100km 3l Pb 15.9zł i 9l LPG 23.85zł daje to 39,75zł /100km

roczny przebieg 50000km wychodzi 19875zł za oba paliwa + przegląd za 161zł + 5 wizyt u gazownika na zmianę filtrów (co 10000km) jakieś 350 zł (liczę wraz z regulacją choć pierwsze dwa lata regulacja za darmo w ramach gwarancji)

daje nam to 20386zł na rok.

 

Porównanie owe robiłem zbierając informacje od sąsiada który jeździ zagazowaną Audi A5 2.0 TFSI (211KM) za instalację zapłacił 7400zł.

 

Więc użytkowanie samochodu TSI, FSI z instalacją lpg wychodzi taniej o 6213zł na rok (50000km), płacąc za instalację lpg 6000-8000zł powinna się zwrócić po przejechaniu od 50000 do 70000km.

 

więc mi tu nie filozofuj

 

...to nie filozofia ...to się nazywa MATEMATYKA

 

Pozdrawiam umiejących liczyć i nie tylko

 

 

Rozmawiałem dziś rano z sąsiadem i ot nowinka to ze jemu spala ok. 3 litrów Pb to tylko na jego życzenie

ponieważ jest możliwość jazdy tylko na Lpg łącznie z odpalaniem (Lpdi)

Więc jeszcze taniej wychodzi jazda no i co za tym idzie szybszy zwrot poniesionych kosztów.

Edytowane przez kserkses

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, nie drapcie się dziewczyny. :P Temat LPG w silnikach FSI/TFSI/TSI budzi tak samo burzliwą dyskusję, jak temat o 2.0 TDI i jego przypadłościach... ;) Czyli nie ma siły - zawsze ktoś z kimś musi się poprztykać.

 

Ja osobiście nie jestem przeciwnikiem LPG, ale uważam, że montaż tego w silnikach FSI/TFSI/TSI jest nieporozumieniem z ekonomicznego punktu widzenia. Trzeba bardzo dużo jeździć, żeby w miarę rozsądnym czasie instalacja się zwróciła. Bo, że warto zamontować dobrą (a więc i drogą) instalację, to sprawa wiadoma.

Pisząc o rozsądnym czasie mam na myśli np. rok. Bo jeśli instalacja ma się zwracać kilka lat, to przez ten czas (i zrobiony przebieg) pewne rzeczy mogą już dać się we znaki w silniku. Nikt tak naprawdę nie wie, jak silnik FSI/TFSI/TSI będzie znosił LPG po kilku latach (i kilkudziesięciu lub kilkuset tysiącach km).

A skoro ktoś planuje dużo jeździć, to warto zainwestować w diesla.

 

Uważam też, że jak na razie nie ma na rynku dopracowanych instalacji do silników FSI/TFSI/TSI, a robię w motoryzacji już dłuższy czas. Moim zdaniem szkoda silnika/czasu/pieniędzy na bawienie się w LPG w tego typu silnikach. Za droga impreza i za duże ryzyko.

 

 

Ale nie neguję samego sensu LPG. Jak najbardziej sprawdza się on do silników o prostszej konstrukcji. Jeśli instalacja jest dobra, sprawdzona i nie rujnuje w zakupie kieszeni właściciela, to czemu nie? Jak się jeździ dużo i głównie po mieście to fajna sprawa. Bo, że nie ma sensu kupować nowoczesnego diesla do miasta to chyba sprawa oczywista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
primo 1. sam z siebie tu filozofa robisz

primo 2. jeżeli i tak wychodzi eksploatacja samochodu (lpg,pb serwisowanie instalacji, droższy przegląd) o 40% taniej niż jazda na samej Pb, to raczej jest to mało ważne czy ja zapłaciłem 3000zł czy posiadacz silnika z bezpośrednim wtryskiem zapłaci 6000-8000zł bo i tak się ZWRÓCI ta inwestycja tyle że rozłoży się to w dłuższym czasie (pod warunkiem że posiadacz owego FSI robi kilometry i zamierza dłużej pojeździć owym samochodem).

 

 

 

no to spróbujmy:

silnik TSI, FSI spalający 10 l PB/100km które kosztuje nas 53zł

roczny przebieg 50000km wychodzi 26500zł benzyna + przegląd raz w roku 99zł

daje nam to 26599 zł na rok.

 

silnik TSI, FSI (zasilany LPG) spalający na 100km 3l Pb 15.9zł i 9l LPG 23.85zł daje to 39,75zł /100km

roczny przebieg 50000km wychodzi 19875zł za oba paliwa + przegląd za 161zł + 5 wizyt u gazownika na zmianę filtrów (co 10000km) jakieś 350 zł (liczę wraz z regulacją choć pierwsze dwa lata regulacja za darmo w ramach gwarancji)

daje nam to 20386zł na rok.

 

Porównanie owe robiłem zbierając informacje od sąsiada który jeździ zagazowaną Audi A5 2.0 TFSI (211KM) za instalację zapłacił 7400zł.

 

Więc użytkowanie samochodu TSI, FSI z instalacją lpg wychodzi taniej o 6213zł na rok (50000km), płacąc za instalację lpg 6000-8000zł powinna się zwrócić po przejechaniu od 50000 do 70000km.

 

 

 

...to nie filozofia ...to się nazywa MATEMATYKA

 

Pozdrawiam umiejących liczyć i nie tylko

 

 

Rozmawiałem dziś rano z sąsiadem i ot nowinka to ze jemu spala ok. 3 litrów Pb to tylko na jego życzenie

ponieważ jest możliwość jazdy tylko na Lpg łącznie z odpalaniem (Lpdi)

Więc jeszcze taniej wychodzi jazda no i co za tym idzie szybszy zwrot poniesionych kosztów.

 

 

super ze to policzyłeś,

wychodzi na to ze przy dobrych wiatrach trzeba zrobić prawie 70 tyś km na gazie w FSI/TSI żeby wyjść na ZERO.

dobrze że policzyłeś jaka jest różnica pomiędzy pośrednim a bezpośrednim wtryskiem paliwa na LPG i o to chodziło.

a teraz ktoś kto potrafi liczyć to sam wyciągnie wnioski z inwestycji w instalację gazową która zwraca się po tylko 7o tyś km.

dzięki za MATEMATYKĘ bo z EKONOMIĄ to nie ma nic wspólnego.

 

na prawdę chciałbym jeździć B6 na gaz nie jestem zwolennikiem traktorów, ale robiąc niestety ok 50 tyś na rok muszę szukać tanich rozwiązań.

 

Inną kwestą jest jeszcze jeżdżenie na takiej hybrydzie, a to pali trochę gazu trochę PB znów trochę gazu.

Nie wierzę że to ma ten sam wpływ co klasyczna instalacja gazowa w zwyczajnym silniku z pośrednim wtryskiem paliwa.

Szkoda że w B6 nie ma 1.8 T - ten silniczek świetnie się gazuje i ma całkiem przyzwoite osiągi przy swojej bezawaryjności, ale cóż technologicznie stary.

Edytowane przez luccass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności