Skocz do zawartości
lukasfenix

Stały nawiew na nogi CLIMATRONIC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeszukałem forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu (głównie przez linki które wygasły).

Otóż, nawiew na nogi działa mi cały czas, bez względu na to, czy wskazuje to strzałka na wyświetlaczu. Załączenie każdego innego nawiewu (szyba, kratki, obieg zamknięty) objawia się charakterystycznym pyknięciem :P z konsoli, które nie występuje, przy próbie wyłączenia nawiewu na nogi. Dodam jeszcze, że po kilkugodzinnym używaniu klimy przestaje dmuchać z kratek, a wiatrak dostaje dużych obrotów.

Proszę o pomoc.

PozdraVWiam!:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób samodiagnoze climatronica albo podepnij pod VAGa

Edytowane przez Kowal44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wyświetlacz miga przy załączaniu auta?

jak wyświetlacz nie miga to elektrycznie powinno być wszystko ok

 

może nie być podciśnienia do sterowania nawiewami - w B4 sterowanie nawiewami chodzi na podciśnieniu z silnika - moze być nieszczelność.

może też być uszkodzony siłownik membranowy na sterowaniu góra dół - jest tak za radiem pod kokpitem - ogólnie kłopotliwa wymiana.

ja bym odkręcił prawą maskownicę pod airbagiem - tam jest zespół elektrozaworów sterujacych nawiewami - zobacz czy tam dochodzi podciśnienie z silnika

opis klimatronika znajdziesz w wątku:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=71758&goto=newpost

tam są odnośniki do fotek jak to wszystko wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1robert Wyświetlacz nie miga, także elektryka ok.

Wykryłem powód wyłączania nadmuchu. To błędne wskazania czujnika na wężu wodnym. Leje mi się płyn, z tego wulkanizowanego miejsca na czujnik.

Czy ktoś z kolegów wie może, jaki numer ma ten wąż? Jak pytać o niego w sklepie moto. Znalezienie na szrotach graniczy z cudem ( kilka już zjeździłem, bez efektu). :(

Pozdro!

waziczujnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wąż, który idzie do nagrzewnicy? Numer musiałbym spisać z auta, ale cena nowego to ponad 400zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ten wąż biegnie do nagrzewnicy. Kolego Kiślaq, jeśli możesz, podaj mi jego numer. Może znajdę nieco taniej.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d..pa z nim cenowa - temat opisany w wątku z pytaniami o klimatronik

w wątku który ci podałem jest link do fotki króćca od shcharana pod który ponoć da sie wsadzić czujnik i pasuje średnicowo na ten wąż. koszt koło 15 zł ponoć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - klimatronik w B3 starszego typu (OFF) - przy temperaturze na dworze powyżej 27 stopni nie działa wentylator.

Niezależnie od nastaw temperatury, nadmuchu itd. nie działa :(

 

Zrobi się trochę chłodniej, zaczyna działać, choć nie dam głowy, czy o temperaturę na zewnątrz chodzi, czy może to przypadkowa zbieżność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sterownik wentylatora pada... albo zasilanie co idzie na niego - można sprawdzić czy masz zasilanie na sterowniku wentylatora gdy nie dmucha- to by już było coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem cieknącego węża z czujnikiem. Od razu mówię, że nie jest tak kolorowo i króciec z Sharana ma dużo większą średnicę. Konkretnie 32X32. Mimo wszystko pokusiłem się o taką przeróbkę. Jak to zrobić, żeby działało?

Kupujemy w ASO!! króciec od Sharana. Dlaczego akurat w ASO? Bo na aukcjach nie znalazłem taniej niż za 35zł+ew. koszty przesyłki, a u dealerów oryginał kosztuje 17zł. :fajny

Króciec ten ma numer: N90 693 101

 

p22071114100001.jpg

 

Teraz potrzebujemy jeszcze zwykłego węża, bez miejsca na czujnik, który będzie prowadził do nagrzewnicy. Należy pamiętać, że jest on dwu średnicowy -> od strony bloku ma większy rozmiar i zwęża się w kierunku nagrzewnicy.

Nabyłem taki za 9zł na giełdzie.:mlask

 

p29071111490001.jpg

 

W miejsce starego węża, ładujemy ten bez miejsca na czujnik. Następnie w wężu dochodzącym do chłodnicy robimy miejsce na króciec. Przecinamy go mniej więcej na środku (nawet jest tam taki prosty odcinek). Pozbywamy się kawałka węża (ok. 3-4cm) i w to miejsce wkładamy króciec z czujnikiem. Zaciskamy opaskami, nalewamy płyn i po robocie.

 

p29071111500001.jpg

 

Nic nie cieknie, klima działa jak należy. :dobrze

 

PS Jeśli to nie rzeźba i druciarstwo, to może przyda się w dziale warsztat? Będzie dla potomnych.:fajny

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć trochę albo bardziej niż trochę "spóźniony zapłon" klimatronika w zimie. ten czujnik w tym miejscu zagrzeje się dużo później niż tam gdzie był bo to drugi obieg płynu chłodniczego.. sensownie otwiera się dopiero gdy termostat się otworzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem taki i wąż bez czujnika od głowicy do narzewnicy

 

http://allegro.pl/krociec-kolnierz-plynu-audi-a4-vw-passat-1-9tdi-i1738474983.html

 

pasuje idealnie nic nie cieknie

 

Edit - cena kosmos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz w benzynie jest gitara - w dieslu tam jest podgrzewacz.. płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności