Skocz do zawartości
woren

Lącznik/złączka przewodu sprzęgła z siłownikiem sprzęgła/wysprzęglikiem

Rekomendowane odpowiedzi

to , albo używka z auto-złomu lub szukać z allegro wysprzęglika z tą złączką innych możliwości nie ma no chyba że masz znajomego tokarza :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat dzisiaj zawiózł ta cześć do tokarza duży warsztat duża firma także maja pewnie dobre przyrządy. Z tego co czytałem to idzie to zrobić z bardzo dużą dokładnością z innego trwalszego materiału niż z aluminium bo dawać serwisowi ponad 250 zł za cały przewód którego nie potrzebuje, żeby mieć złączkę która za chwile może się rozpaść jakoś mi się nie widzi. Zamontuje ta co mi tokarz dorobi i zobaczę czy będzie ciekło koszt tego będzie wynosił chyba z 50 lub 100zl a może akurat będzie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tokarz dorobił mi ta złączkę z metalu jest dokładnie zrobiona jak ta oryginalna tyle ze oryginalna ma w środku jakiś zaworek czy coś w tym stylu co spełnia jakąś funkcje której za bardzo nie rozumie ale wsadziłem do tej dorobionej mala uszczelkę do środka i wkręciłem na swoje miejsce i objaw był taki ze sprzęgło było strasznie twarde i anemicznie powracało wiec rozebrałem to i zamiast uszczelki wsadziłem mala cienka podkładkę z miedzi która dokładnie dopasowałem i teraz wszystko chodzi tak jak powinno i nic nie przecieka (na razie) :) także mi to pomogło może komuś tez się przyda, wyniosło mnie to dorobienie 35 zł no i paliwo z 15 zł wiec jak nic się nie będzie działo to całkiem tanio :)

Edytowane przez Arow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś myślałem o wywaleniu tego plastikowego wysprzęglika.... i wstawieniu od Audi 80 (cały aluminiowy). Pasuje wszystko oprócz weżyka ale to by się dało szybko przerobić ;) Wtedy byłoby bez tej śmiesznej złączki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj pracownik w stałym moim warsztacie chciał dokręcić wężyk do kroćca, bo tam wyciek płynu znalazł... i pękła ta piep..ona złączka... w sumie się nie dziwię jak więcej miał siły niż przemyśleń...

Zamówiliśmy wczoraj przewód w ASO w WA-wa (oczywiście nie mieli od ręki, tylko na zamówienie na dzień następny) i dziś przy odbiorze okazało się, że to nie ten przewód - że źle coś mieli skatalogowane.

 

I szukam kroćca, lub całego przewodu, lub sprawnego i szczelnego wysprzęglika z tym kroćcem do mojego passka ...

 

Może ktoś pomóc na CITO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostać się do wysprzęglik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dostać się do wysprzęglik ?

 

od dołu auta ? jedna śruba , jedna złączka i masz go w ręku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj muszę zerknąć bo gdzieś mam wyciek, ale śladów wycieku brak, ze zbiorniczka ubywa i to sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje szybkozłączki, ktoś może wie gdzie to gowno mogę dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od dołu auta ? jedna śruba , jedna złączka i masz go w ręku

taaaa....i wsadz go spowrotem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktos o co tu moze chodzic??

Problem jest nastepujacy:

W trakcie odpowietrzania sprzegla, przewod ktory wchodzi do wysprzeglika po jakims czasie w trakcie pompowania pedalem wypada z tegoz wysprzeglika... Wyglada na to, ze klips [taki w ksztalcie powiedzmy "balwanka"] laczacy przewod z wysprzeglikiem jest do bani. Wczesniej byl luzny ale po pogdrzaniu i delikatnym scisnieciu wydawal sie byc dobry; z trudem sie udalo go zalozyc ale i tak 10min pozniej - w trakcie pompowania [kiedy juz pedal przestal sie lekko dociskac do podlogi] - przewod z wysprzeglika wylecial...

Ktos cos doradzi???

Z gory dzieki

Edytowane przez greshak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taaaa....i wsadz go spowrotem

szczeże to nie wiem z czym masz problem toć to wg. innych napraw jak wymiana koła jest...

 

Ktos cos doradzi???

Doradzi po cholerę go grzałeś ... Rada to wymienić albo dorobić bądź pokombinować by to jakoś inaczej złączyć.

 

PS. Najlepiej mi osobiście to odpowietrzyć : wężyk 6-stka, do góry nad zbiornik z płynu do bańki z płynem włożyć. Dmuchnąć raz w otwarty zbiornik z płynem hamulcowym i siłą grawitacji samo się odpowietrzy. Pojeździć z 1-2 dni i odpowietrzyć jeszcze raz - można wtedy na zasadzie hamulców z np. malucha pompuj trzymaj z parę razy aż powietrze zniknie. Wtedy jest pewność 100% odpowietrzenia

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No grzalem go po to, zeby lepiej/ciasniej sie na przewodzie zaciskal... Czyli chyba podchodziloby to pod "dorobić bądź pokombinować".

Mam tez nowy klips - z VW; jakims "cudem" udalo sie dostac sam klips, bez wysprzeglika - ale dopiero za trzecia wizyta u kolejnego przedstawiciela VW.

Nowy klips wyglada jak na obrazku ponizej

https://en.wikipedia.org/wiki/Hairpin_clip

i kosztuje cos kolo dwoch piw...

Stary klips delikatnie sie rozni od nowego - ma wywiniete koncowki [ok 3mm]. Nie wiem czy to jakas istotna roznica, no ale jest...

 

Byc moze moja wina/glupota - ale stwierdzilem, ze skoro stary klips [po drobnej korekcie = podgrzaniu + scisnieciu] wyglada niemal identycznie jak nowy klips [roznica w srodkowej czesci max 1mm w stanie spoczynku], to postanowilem sprobowac zalozyc stary.

Efekt - jak w poscie wyzej = do bani.

Jutro moze sprobuje zamontowac nowy klips i odpowietrzyc.

 

A tak bardziej "po polskimu" z tym odpowietrzaniem da sie??

Tego nie kumam - Najlepiej mi osobiście to odpowietrzyć : wężyk 6-stka, do góry nad zbiornik z płynu do bańki z płynem włożyć. Dmuchnąć raz w otwarty zbiornik z płynem hamulcowym i siłą grawitacji samo się odpowietrzy.

 

Bo ja jakos tak po staremu chyba robilem - jedno-osobowo...

1. Podpompowywalem pedal,

2. blokowalem go listwa przy podlodze [zapieralem listwe o siedzenie kierowcy],

3. odkrecalem odpowietrznik na wysprzegliku

4. dokrecalem odpowietrznik,

5. znowu podpompowalem,

6. znowu odkrecalem odpowietrznik

Wezyk w butelke z odrobina plynu na dnie.

No ale w miedzyczasie przewod wyrwalo z wysprzeglika wiec "znowu w zyciu mi nie wyszlo"...

W sumie 1szy raz taka operacje przeprowadzalem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 osoby potrzebne do tego , jedna w aucie i pompuje jak odpowietrzasz przykładowo hamulce - w tym co piszesz. Tak jak ja pisze to samemu dasz rade czego dokładnie z tego nie rozumiesz to na pw napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge se odpowietrzac, i odpowietrzac...

A i tak mi cosik plyn wycieka na polaczeniu wysprzeglika i przewodu idacego od/do zbiorniczka [tam gdzie ten nieszczesny zacisk/klips].

W kazdym razie po demantazu wysprzeglika okazalo sie:

1. w wysprzegliku, tam gdzie wchodzi przewod sa jakby 2 uszczelki - obie mniej wiecej tego samego rozmiaru [walcowate/rurkowate w przekroju o srednicy zewnetrznej 8mm, a wewnetrznej odpowiednio 6 i 5mm; dlugosci po ok 6mm]

2. najpierw wyjmuje sie plastikowa - z niby-uszkami

3. a pod nia jest kauczukowa - lekko karbowana [3 karby]

I wlasnie ta kauczukowa u mnie jest wybrakowana = w stanie rozpadu [brakuje ok 10%].

I na 99% jest przyczyna wycieku i problemow z odpowietrzaniem.

 

Pytanie jest - czy w zestawie naprawczym sa one obie??

Bo na fotkach jakos dziwnie to wyglada...

Sklep A:

http://www.motocentrum.pl/zestaw-naprawczy-silownik-sprzegla,vw,passat-variant-3b6,1-9-tdi-101km,121-4737-15416-100060-0-351-d3583,pr#pasujace-do-aut

 

Sklep B:

http://www.motoneo.pl/szcz/D3583/autofren-seinsa_351/2416/10069/all.php

 

I co to jest i do czego - ten sredniej wielkosci element na zdjeciu. Bo w moim wysprzegliku jakos miejsca na to nie widze ;/

I czy to ze sklepu A to jest to samo co ze sklepu B?? Bo w sklepie B powiedzieli, ze do mojego auta [101KM, AVB] to nie pasuje, chociaz nry sie zgadzaja [8E0 721 257 B]. Ponadto w sklepie A lista modeli zawiera moj rowniez.

 

Jak wazny jest ten najwiekszy element - harmonijkowy "kapturek", ktory podtrzymuje element popychajacy?

 

I jeszcze ostatnie pytanie - czy ma sens owijac=uszczelniac koncowke przewodu hamulcowego [wchodzaca do wysprzeglika] tasma teflonowa PTFE?? Czy tez teflon i plyn hamulcowy sie nie lubia zbytnio i sie to szybko rozszczelni?

 

Wszelkie sugestie/odpowiedzi mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem - odpukac - poki co udalo sie rozwiazac :)

Przynajmniej czesciowo...

Opcja dla oszczednych/pomyslowych i tych, ktorym sie nie spieszy:

1. udalo sie na szrocie znalezc kawalek [doslownie!] wysprzeglika i szczesliwie byly w nim obie wspomniane w poscie 35tym uszczelki

2. przelozylem je do swojego wysprzeglika

3. "nowy" klips/spinka - tez ze szrotu

4. odpowietrzylem

5. jazda probna - 2km i nadal dziala i nic nie cieknie

Jedyna trudnosc byla/jest z wlozeniem wysprzeglika z powrotem na swoje miejsce i dokrecenie go ;/

Wysprzeglik zostal wiec zamontowany bez tego gumowego, harmonijkowego kapturka...

Pytanie - powtorzone, no ale:

JAK WAZNY ELEMENT TEN KAPTUREK-HARMONIJKA JEST??

Czy co [co?] moze sie stac, jezeli bedzie sie jezdzic bez niego; ew. jak dlugo mozna tak smigac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowy kapturek jezeli to ten co do skrzyni to zabezpiecza cylinderek przed brudem oraz zapobiega przy wyciaganiu wysprzeglika by czesc popychajaca trzpien do skrzyni ci nie wpadl co wiaze sie z demontazem skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wymienić ten przewód to niezła zabawa.

dla potomnych, i właściwie wszystkich posiadaczy AJM/ATJ 99/00 POLECI TO WAM NA BANK, lepiej za wczasu wymienić na przewód z AWX!! Tam już nie występuje łącznik! Nie jest łatwo wsadzić go z powrotem ale da się! potrzeba kanału, determinacji, i drugiej pary rąk.. wiem bo robiłem to SAM 500km od domu w obcym warsztacie ... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poległem w temacie szukania tego diabelskiego łacznika, dlatego zrobilem go sam, nawet ten zaworek ze srodka przełozyłem. teraz to niech ekipa z vw mnie w dupe pocałuje ze sprzedaża calego przewodu20140328_190412[1].jpg

20140328_190114[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej za wczasu wymienić na przewód z AWX!

 

dziwne bo ja mam awx i też mam łącznik luka.gif" smilieid="528" class="inlineimg" border="0">

 

gratulacje własnej roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności