Skocz do zawartości
woren

Lącznik/złączka przewodu sprzęgła z siłownikiem sprzęgła/wysprzęglikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tematów o wysprzegliku jest juz pare ale ze to jest akurat o tej parszywej złączce to zdecydowalem sie na nowy watek.

 

Jak w temacie i jak na zalaczonym nizej rysunku.

 

wysprzeglikpedalsprzegl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Szukam jakiejs informacji o tej zlaczce typu czy ona jest gwintowana czy na zatrzask czy jak ona w ogole dziala. Padlo mi to poza granicami naszego kraju i lokalny mechanik twierdzi ze wyciek jest z tego elementu bo jest pekniety, ja niestety tego nie widzialem. Na miejscu nie moge tego w ogole dostac nawet na szrotach. W lokalnym VW ASO wolaja za to 130€ i jest to sprzedawane tylko z tym calym przewodem. Padl pomysl ze moze jakas inna zlaczka od instalacji hamulcowych by podpasila. Ktos dysponuje jakas moze specyfikacja tej zlaczki albo przerabial ten temat i jakos wybrnal inaczej niz caly nowy zestaw za slone pieniadze?

 

np taka?

la_swM10x1_1.jpg

 

 

Samochod jak w profilu

Edytowane przez woren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem w salonie VW aby odebrac ten lacznik, ktory jak pisalem mial byc z calym przewodem. Okazalo sie jednak, ze rozwiazanie polaczenia miedzy przewodem a silownikiem zmienilo sie nieco. Nie ma juz owej zlaczki w produkcji a wspomniane polaczenie nastepuje bezposrednio na zasadzie szybkozlaczki miedzy przewodem a silowikiem. Wymiana tych dwoch rzeczy wraz z robocizna to koszt okolo 700-800 € wiec lekka masakra.

Ma ktos moze takie cudo na zbyciu (owa zlaczke?) badz zna jakies dobre miejsce aby o to zapytac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udalo sie. Spedzajac sporo czasu na allegro i szukajac silownikow/wysprzeglikow udalo mi sie na jednej z aukcji zauwazyc, ze silownik jest w sprzedazy, ze zlaczka. Dla potomnych rysunki obrazujace jak ta czesc wyglada. Zamieszczam zdjecia tej uszkodzonej.

 

28072011235.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

28072011236.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

28072011237.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częsta przypadlość w naszych autach (budowa z aluminium). Miałem to samo sama ta część jest nie do otrzymania w ASO. Należy szukać tylko na szrotach, bądź dorobić u jakiegoś sprytnego tokarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem w swoim pasku,płyn też ucieka mi przez ten aluminiowy łącznik w ostatnim czasie dosyć szybko.Mam już kupiony nowy łącznik tzn. cały przewód od pompki sprzęgła do skrzyni.Nie ma juz w nim tej aluminiowej częsci tylko całość jest metalowa.Napisał byś kolego jak wymienić ten przewód.Byłem u mechanika to nie chciał tego robić i może wiesz jak to potem odpowietrzyć.Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzasz tak samo jak hamulce tzn. pompujesz pedałem, trzymasz pedał i druga osoba popuszcza odpowietrznik przy wysprzęgliku. a wymienić ten przewód to niezła zabawa. powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpowietrzasz tak samo jak hamulce tzn. pompujesz pedałem, trzymasz pedał i druga osoba popuszcza odpowietrznik przy wysprzęgliku.

Niby oczywista oczywistosc ale warto dodac, ze chodzi o pedal sprzegla oczywiscie.

 

Tez slyszalem, ze wymiana przewodu w tej nowej opcji (bez zlaczki) to niezla zabawa dlatego "stanalem na glowie" aby znalezc ta zlaczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka miesięcy temu przerabiałem temat tej "złączki" a dokładniej zaworu zwrotnego bo na takowy wygląda mi ten element.

Wówczas szukałem w ASO i dostałem odpowiedz że element wystepuje tylko w komplecie z przewodem i kosztuje 270zł , postanowiłem więc naprawić uszkodzoną część. Wyczyściłem posmarowałem poxipolem i wprasowałem w rurkę sześciokątną. Podarowałem sobie kilka miesięcy spokoju lecz niestety płyn hamulcowy jest żrący i znów mam wyciek. Jeszcze nie miałem czasu aby sie temu przyjzeć, czy cieknie ze złączki czy połączenia z wysprzęglikiem gdzie uszczelniaczami są dwa oringi. Kolega wcześniej pisał że teraz stosowany jest przewód bez tego elementu, moje pytanie to po co był wcześniej montowany? Wewnątrz jest sprężynka z kryzą która ogranicza przepływ płynu, dlaczego nie wiem bo w innych slinikach tego zaworu nie stosowano. Czy ktoś jeździ bez tego zawoka? Nie usmiecha mi się wydawanie blisko 3 stów na kawałek aluminium ale nie wiem jaki to będzie miało wpływ na wysprzęglik. Natomiast jeżeli chodzi o odpowietrzenie to wykonuje się to od d..y strony czyli trzeba podać płyn pod ciśnieniem do odpowietrznika łącząc odpowietrznik zacisku hamulcowego z odpowietrznikiem wysprzęglika. Proces odpowietrzania jestopisany w książce o obsłudze naszych pasków.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,też mam ten problem,koszt całego przewodu to 250 zł,nr tego przewodu to 8E1 721 460 C,szukałem na złomach ale były uszkodzone,wiec zakupiłem cały przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nr tego przewodu to 8E1 721 460 C

Do mojego z kolei mial podejsc 8E1 721 465 J

Takze warto dokladnie sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akurat dziś złamał się przewód (z własnej niewiedzy i głupoty) idący do wysprzęglika. Mam do przejechania 200km i pytanie czy można jechać bez tego przewodu czy jednak płyn hamulcowy będzie uciekał podczas jazdy i nie będzie hamulców??? Pomijamy kwestie braku sprzęgła martwią mnie tylko hamulce.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruciec przewodu dostarczajacego plyn do pompki jest dosyc wysoko umieszczony, mysle ze plynu starczy na tyle zeby hamulce sie nie zapowietrzyly. sprawdz w ktorym miejscu jest ten kruciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szymin89, hamulce działały i przejechałem 250km bez sprzęgła. Teraz zabieram się za wymianę wysprzęglika.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę że ten element z linka się nie nadaje. Ja rok temu miałem problem z przewodem hydraulicznym sprzęgła a konkretnie z jego aluminiową końcówką. Zamówiłem więc w ASO kompletny przewód z ta właśnie koncówką i szlak ją właśnie trafił! W akcie desperacji zakupiłem nypel i mufkę do łączenia przewodów hamulcowych zkręciłem je w cość i zatoczyłem z jednej strony na nyplu tak aby pasowało do wysprzęglika ale pozbyłem się w ten sposób zaworka który jest w tej feralnej aluminiowej części i nie wiem ile to pochodzi ale następnego z ASO nie kupię napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś poszukuje tej złączki to można ją dostać pod tym linkiem.

 

http://allegro.pl/koncowka-zlaczka-wysprzeglika-passat-b5-audi-a4-i2642308149.html

 

Super! Szkoda, ze nie bylo jak ja szukalem ale aukcja fajna, sa 3 moze warto wziac na zapas :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile to wyrzyma? 6miesięcy, rok? Ja sprawdziłem u siebie i działa bez zaworka. Mam już materiał i wytoczę sobie zapasowy. Koszt 6zł + 2godziny mojej pracy na tokarce. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie ile to wyrzyma? 6miesięcy, rok? Ja sprawdziłem u siebie i działa bez zaworka. Mam już materiał i wytoczę sobie zapasowy. Koszt 6zł + 2godziny mojej pracy na tokarce. Pozdr.

 

Ty sobie zrobisz to sam (o ile zrobisz bo nie jest to taki prosty detal na jaki może wyglądać) ale ktoś kto nie ma odpowiedniej maszyny i umiejętności sobie tego nie zrobi i musiał by to zlecić jakiemuś sprytnemu tokarzowi który raczej nie poświęci 2 godzin ,,dłubanin" za mniej niż 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem ze wycieka mi płyn hamulcowy i przy dłuższym trzymaniu sprzęgła pedał zostawał w podłodze wiec zajrzałem pod auto i zobaczyłem ze króciec który łączy przewód z wysprzęglikiem jest popękany i przecieka. Z tego co czytałem nie idzie go dostać samego ale znalazłem na allegro zamiennik stalowy prawdopodobnie wytłoczony przez tokarza i nie wiem czy kupować go bo niewiem czy będzie spełniał swoja funkcje tak jak oryginalny. Miał już ktoś z tym odczynienie? Warto to kupować? Czy jest jakieś inne wyjście z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności