Skocz do zawartości
kaszanka

Silnik krokowy nowy czy ze szrotu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie czeka mnie wymiana tej części. Po odpaleniu obroty wchodzą momentalnie na 3-4 tysiące i bardzo wolno schodzą. Po chwili jazdy problemów żadnych nie ma - obroty cały czas w normie. Tylko po uruchomieniu silnik aż wyje. Na coś zwrócić uwagę biorąc krokowca ze szrotu, jakieś konkretne firmy? Silnik 1,8 RP (90 KM) z lpg.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie baw sie w silnik krokowy ze szrotu bo skad bedziesz miał pewność ze on bedzie chodził dłuzej niz Twoj .. kup nowy na gwarancji i zapomnisz o temacie na jakis czas;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile można dostać nowego korkowca w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO moze troche kosztowac.. ale dobry zamiennik to koło 100 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to wina potencjometru przepustnicy? :fajny Masz go z boku gruchy przy wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używkę z gwarancją rozruchową, nie wiem jak do twojego auta ale do mnie nowy to majątek. A dobry zamiennik za 100 zł? Powiem tylko tyle: dobry czujnik temperatury kosztuje tyle samo lub więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi mechanik chciał krokowca wymieniać to się okazało, że nówka 500pln miała kosztować. Powiedziałem, że za tyle to kupię cały silnik na swapa... okazało się że winny był ECU przez gaz, uczył się głupot. Wykonałem układ kasowania ECU po każdym zapalaniu i kłopoty z obrotami zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaką masz gwarancję że używka nie padnie za kilka tygodni. A co do dobrego zamiennika to jakieś 250PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, że padł krokowiec? Krokowca łatwo sprawdzić. Wystarczy odpowiednio podać zasilanie (5V) i zobaczyć jak się wysuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to.

Silnik krokowy jest jedynie elementem wykonawczym a dodatkowo, jak się okazuje, pracuje normalnie...

Przyczyny szukać należy w innym miejscu. Sterownik, potencjometr lub też adaptacja, choć po chwili silnik utrzymuje prawidłowe obroty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krokowiec w RP jest taki sam jak w wielu innych samochodach np. Polonez PLUS, Uno i inne ja za nowy boscha płaciłem 205 złotych, to chyba nie dużo? za używkę na szrocie w regionie życzą sobie 30-50 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych - zanim wezmiecie sie za kupowanie krokowca, wyciagnac swojego, utopic w ropie na kilka godzin potrzasajac nim od czasu do czasu, potem przeplukac WD40 wielokrotnie i na koncu przedmuchac kompresorem - u mnie zadzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, u mnie (B3 1.8ABS + LPG) jest znów odwrotnie, po odpaleniu zimnego silnika w ogóle nie trzyma obrotów i gaśnie. Jak odpalam to musze też dodać troche gazu żeby zapalił. Między temperaturą 40, a 60C jest coś takiego że jak dojeżdżam np do skrzyżowania, wyłączę bieg i puszczę gaz to spada z obrotów i gaśnie, a kiedy sie nagrzeje jest ok. Wina czujnika temperatury bądź krokowca? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wina czujnika temperatury bądź krokowca? Jak myślicie?

Zdejmij wtyczkę z czujnika jak będzie zimny i zapal. Jeżeli podniosą się obroty to czujnik. Jeżeli nie podniosą się to krokowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8 RP. Na włączonym zapłonie ruszam kablami w okolicach monowtrysku i słyszę wówczas krótkie cyknięcia z okolic silniczka krokowego.

Ten typ tak ma, czy to raczej są gdzieś złamane przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności