Skocz do zawartości
Michal-LKR

Kurier - jaki natańszy do wysłania silnika?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, pomóżcie, sprawa dosyć pilna.

 

Na wstępie: proszę nie pisać: zadzwoń i zapytaj. Dzwoniłem. Żeby gdziekolwiek się dodzwonić trzeba pół godz. wysłuchiwać automatycznej sekretarki...

 

Odpadają kurierzy którzy obsługują tylko firmy (np. Raben). Muszą obsługiwać osobę prywatną.

 

Kogo polecacie i ile może kosztować wysyłka silnika z Passata B5?

 

Ja słyszałem, że OPEK może być jednym z najtańszych, prawda?

Jak wygląda sprawa wysyłki? Kurier przyjedzie i jemu płacę czy jak to się odbywa?

 

Z góry dzięki za odp wszystkim! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OPEK może być jednym z najtańszych, prawda?

 

OPEC nie obsługuje osób prywatnych

 

Jak wygląda sprawa wysyłki? Kurier przyjedzie i jemu płacę czy jak to się odbywa?

 

ja zwykle robię przedpłatę za wysyłkę, kurier przyjedzą daje mu list przewozowy, ten zabiera paczkę i dowidzenia.

 

polecam stronę

 

http://www.kurierem.pl/

 

wpisujesz tam wagę oraz wymiary paczki i automatycznie dostajesz info jaki kurier przewiezie ci to w jakiej kasie.

 

Co najciekawsze np paczka 30x30x30 o wadze 30kg w powiedzmy DHL-u będzie kosztowała 100zł, ale jeśli zamówisz wykonanie zlecenia w firmie która ma podpisaną umowę z DHL-em to wyjdzie ci 50zł, a co najśmieszniejsze przyjedzie po ta paczkę ten sam odbiorca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, a DPD obsługuje?

 

Ok, popatrzę na tej stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę https://www.kurjerzy.pl/ tam masz kalkulator przesyłki, który Ci wyceni koszt przesyłki, gdy się zdecydujesz musisz się zalogować, zamówić kuriera, zrobić przelew za koszty wysyłki, oni wtedy Ci przyślą e-mail z listem przewozowym który trzeba wydrukować i czekać na kuriera który zabiera przesyłkę z domu, załatwienie sprawy około 10 min. przez internet więc szybko no i czekasz następnego dnia na kuriera

oni mają podpisaną umowę z DHL i UPS z tąd niskie koszty wysyłki, ja wysyłałem już tak kilkanaście razy i nigdy nie było problemu przykład: normalnym trybem koszt wysyłki w DHL jako osoba cywilna 160 PLN - za pośrednictwem w/w strony 39 PLN, jedyny minus to to że wszystko trzeba załatwiać przez internet no i przypadku wysyłki za pobraniem można czekać na pieniążki około 20 dni roboczych (w praktyce 10 dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś jak silnik musisz na palecie wysłać, zdecydowanie przekracza 31,5 kg zwyczajowo przyjęte przez kurierów drobnicowych.

wysłanie czegoś takiego DHL'em będzie kosztowało krocie, sam DHL w ogóle jest drogi.

na drobnicówkę polecam GLS

 

jeśli chciałbyś zapłacić normalne pieniądze pozostaje ci niestety Raben , Schenker, Geefco i inni którzy wożą w normalnych cenach nap 1/4 paety 1/2 palety i całe palety

wtedy koszt wynosi : waga + ilość miejsc paletowych + odległość

 

może ktoś z forum podróżuje w tamte strony to by przewiózł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka raczej będzie na palecie albo na połowie palety.

 

Ile może warzyć paleta z silnikiem?

 

 

PacoRamires, ta strona ja mi wyliczyła wysyłkę UPSem to mi wyszło: paleta 100 kg

198 PLN netto. Więc tanio to chyba nie jest.

 

Z tego co patrzyłem na tej stronce kurierem.pl to najtaniej będzie chyba DPD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PacoRamires, ta strona ja mi wyliczyła wysyłkę UPSem to mi wyszło: paleta 100 kg

198 PLN netto. Więc tanio to chyba nie jest.

 

no jak znajdziesz taniej to się pochwal bo ja i w ten 200 zł jakoś do końca nie wierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś z forum podróżuje w tamte strony to by przewiózł.

no właśnie... Michał, a TUTAJ pytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tony_w, nie pytałem. Trochę mi zależy na czasie (a właściwie kupującemu) i nie chce mi się w to bawić.

 

Ale dzięki za poradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tony_w, nie pytałem. Trochę mi zależy na czasie (a właściwie kupującemu) i nie chce mi się w to bawić.

 

Ale dzięki za poradę :)

ja bym przed sprzedażą powiedział kupującemu ze koszty przesyłki on pokrywa i okreslił ją na kwotę koło 200zł i byś nie miał problemu bo za te cenę spoko wyślesz kurierem ten silnik na EUROpalecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke, tak zrobiłem :) Nawet mam na wysyłkę 250 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke, tak zrobiłem :) Nawet mam na wysyłkę 250 zł :P
no to sie martwisz :D bier dziada na palete i heja po kuriera ups czy siódemkę wg mnie to najtańsi kurierzy ale to tylko moje zdanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to sie martwisz bier dziada na palete i heja po kuriera ups czy siódemkę wg mnie to najtańsi kurierzy ale to tylko moje zdanie

Co zostanie to już moje w kieszenie więc mi zależy żeby było najtaniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zostanie to już moje w kieszenie więc mi zależy żeby było najtaniej

 

 

obys nie dolozyl do interesu. ja kiedys wysylalem silnik (specjalnie skrzynie odkrecilem) i wyszlo niecale 300zl. mialo byc 200 no ale policzyli to ze na zadupie trza bylo z nim jechac itd. wysylany byl za pobraniem - odbierajacy sie zdziwil jak zobaczyl cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamawiam przez stronę kuriera, w poniedziałek ma być wysyłka.

 

Napiszę co i jak koło poniedziałku wieczorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy DPD obsługuje osoby prywatne?

 

OPEK w ogóle silniki ma wyłączone z rzeczy, które przewozi.

 

Wysyłał ktoś silnik i czym?

 

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 14:26 ----------

 

Korzystał ktoś z kuriernet.pl lub superpaczka.pl ?

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi skąd dokąd chcesz przesłać przesyłkę i ile waży ten silnik.

Zobaczę ile mnie policzą w DHL. Na bank musi być na palecie. Co do innych zabezpieczeń towaru to się dowiem.

 

Edit:

 

No i najważniejsze kto ma płacić, czy to pobranie itp.

Edytowane przez mariorally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 24-224 do 66-400 (kody pocztowe).

Na palecie: wymiary: 90x65x80. Wage policz raz 100 kg, a drugi raz 150 kg. Nie wiem ile waży dokładnie. Ja (nadawca) mam zapłacić za wysyłkę.

 

Z tego co patrzyłem to kurierzy większość chcą obsługiwać tylko firmy. Jako osoba prywatna to chyba brokerem jakimś trzeba. Patrzyłem na stronach: kuriernet.pl i superpaczka.pl to wyliczają mi w granicach 150 zł, tylko nie wiem co te firmy sobą reprezentują. Niby to później przejmuje jeden z kurierów (DPD, DHL czy jakiś inny) ale to temu brokerowi mam płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co patrzyłem to kurierzy większość chcą obsługiwać tylko firmy.

 

Ja mam firmę dlatego chcę Ci pomóc :) Jutro napiszę do handlowca z DHLu i jak mi odpowie Dam Ci znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności