Skocz do zawartości
Arhen

Swap/Zamiana Silnika FSI na TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, chce kupić Passata B6 2.0 200KM. Niestety ciężko jest znaleźć wersję europejską z takim silnikiem. Wpadłem więc na pomysł zakupu 2.0 FSI 150 KM lub nawet czegoś słabszego i wymiany silnika na TSI. Czy jest to dużo zachodu z czymś takim? Proszę o pomoc.

 

 

//Wątek wydzielony z forum dla nowych... - by tony_w

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik to jedno, osprzęt drugie. Zmienia się wiele elementów. Nie jestem też pewien czy jest ta sama skrzynia biegów, ale wydaje mi się że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ciężko jest znaleźć wersję europejską z takim silnikiem
- o tym ci pisałem - jest problem, dlatego kupiłem wersję USA.

 

Zobacz po ile na allegro są same silniki - koszt w granicach 7 - 10 tys. zł + przekładka + cały osprzęt + ewentualnie skrzynia biegów. To się wogóle nie kalkuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze kolego powiem tak nie opłaca sie koszty cie zjedzą jak iedys sam przekładałem w b5 z 1.6 AHL na 1.8 APT wydawało sie ze wszystko bedzie pasic a tu przednia belka klima łapy silnika skrzynia sprzegło pół osie jedynie co to tylko wpiołem instalke i to podeszło bez problemu reszta to same przeróbki kawał roboty a nikt tego ci niezapłaci

 

a propo jesli szukasz oszczednosci to moze disla zapakój ??????

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się osławionych 2.0 TDI jeśli o diesla chodzi. Wiem właśnie, że silnik to nie wszystko dlatego się pytam czy miał ktoś już doswiadczenie z taką zamianą. Jeśli by się zamknęło w 10 max 15 tyś. to jestem w sanie rozważyć coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie pomysł nie do końca trafiony . Jeżeli nie chcesz passata z USA (swoją drogą produkowanego w niemczech) ,to zrób tak jak ci radzi romeo9999 - kup dizla, ewentualnie zwykłego 2.0 fsi 150 koników....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ekonomicznego pkt widzenia pomysl bez sensu. b6 to nie bialy kruk zeby w nim rzeźbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden problem tak swap bo wszystko jest identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze bedzie taka mozliwosc kupic sam przód bez lamp błotików z anglika ale licz kompletny silnik około 8 tys jesli chodzi 1.8 TSI teraz nie wiem czy skrzynia podejdzie ????????? bo jesli tak no to mysle ze 15 tys sie wyrobisz

 

Pamietaj ze B6 to nie golf 3 czy passat b5 tu juz troche jest elektroniki i musiał bys miec kogos kumatego do pomocy bo samemu to ciezko ci bedzie

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co przod ?? jak nie masz wiedzy to nie wypowiadaj sie w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat. A co ze zmianą np. 2,0 Turbo FSI na V6? Realna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności