Skocz do zawartości
MAGNUM-DXi12

1.9TDI Nie schodzi z obrotów po puszczeniu pedału gazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że nie znalazłem podobnego tematu, to postanowiłem założyć nowy. Samochód którego dotyczy problem to w prawdzie nie Passat, ale też VAG, więc jest duże prawdopodobieństwo że ktoś mi pomoże ;)

 

Samochód to VW Golf IV 1.9TDI 1997 rok 110KM (czyli silnik rocznikowo Passat B5)

 

Problem polega na tym iż jak jedziemy np. na trzecim, bądź czwartym biegu, obroty od 3,5tyś do 4tyś, zdejmiemy nogę z gazu a auto dalej ciągnie, po prostu nie schodzi z obrotów (nie hamuje silnikiem). Dopiero jak lekko ruszymy o pedał gazu to zaczynają spadać i silnik hamuje.

 

Pierwsze co zrobiłem to podłączenie pod koma, wyskoczył jeden błąd dotyczący sterowania zaworu EGR, było zwarcie na przewodach – przetarły się, zostało usunięte, błąd skasowany, ale problem dalej pozostał.

 

Następnie wymieniłem potencjometr pedału gazu, ale nic, problem dalej ten sam.

 

Później zdemontowałem EGR z kolektorem ssącym i został gruntownie wyczyszczony, ponieważ zalegała w nim bardzo gruba warstwa sadzy zmieszanej z olejem.

 

Ale problem nadal pozostał….

 

 

Czy może mi ktoś coś podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem? Czyżby pompa wtryskowa nawalała…?

 

Za porady będę bardzo wdzięczny.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

 

 

P.S. Jeżeli temat jest w nieodpowiednim dziale, to bardzo proszę moderatora o przesunięcie, a nie kasowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaworek odcinajacy paliwo przy pompie wtryskowej.

A jeżeli mógłbyś tak dokładniej wytłumaczyć? Który to zaworek, czy dam radę sam go wymienić, czy konieczna będzie wizyta u pompiarza?

 

Chodzi Ci kolego o zawór który odcina dopływ paliwa (gasi silnik)?

Edytowane przez MAGNUM-DXi12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz pod uwagę tego co napisał kol.ZielonyB5.

Równie dobrze można napisać-"przyczłap od bulbetnicy" :)

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli puszczę gaz to obroty nie schodzą, tzn trzymają się np. 3200 i dopiero po lekkim muśnięciu o gaz „spadają”, oczywiście dzieje się to podczas jazdy z prędkością ok. 70-100km/h. A podczas postoju obroty ładnie wracają po przegazówce do ok. 950.

Szczerze to nie zwróciłem uwagi co dzieje się po wciśnięciu sprzęgła czy hamulca, jutro to sprawdzę.

 

Skrzynia manualna, klimatyzacja automatyczna podczas prób jest wyłączona, brak tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko, że to jest do benzyniaka, nie siej więcej zamętu.

Kolego a mi się wydaje, że albo coś z nastawnikiem lub ECU wariuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy sprawdziles zawor upustowy,nie wiem czy masz to na goze czy na dole turbo,w paskach b6 jak jest zapchany to niechce zejsc z obrotow,a jak zejdzie to w pada w tryb awaryjny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
normalnie zaraz zemdleje jeszcze kolega zielony b5 coś napisze i dzwinie po karetkę

No cóż kolega zielonyb5 może i by chciał pomóc, ale w tym przypadku to tylko i wyłącznie nabijał sobie posty... do tego b3 91rok ehhh

 

No ale jak na razie problem rozwiązany. Na komputerze zostały zrobione jakieś tam testy poszczególnych podzespołów i jak na razie wszystko śmiga jak należy, schodzi z obrotów itp... Oby się to nie powtórzyło ;)

Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak to jest jak sie czyta pierwszą strone tematu a nie dziewięc pozostałych koledzy, a było tam o nastawniku i innych rzeczach ;)

 

Nie moge rownież znalesć tego cytatu ktory zamiesciles uzytkownika "nowoa", mozesz mi napisac skad go wziales?

 

Do tematu - co konkretnie zrobiono wiesz? Bo "jakieś" testy to nic nie mowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś usuwa oposty, króre piszemy i z całego tematu, który w miare trzymał się kupy można go teraz wsadzić do d..y, część odpowiedzi wygląda jak by wyrwane były z innego tematu jak pan/pani moderator coś robi to niech sie przyłoży do tego lub zrezygnuje z pełnionej funkcji !!! i jężeli coś usuwa to można by poinformować autora dlaczego by nie popełniał podobnych błedów.]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ustalono przyczynę niespadających obrotów w tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności