Skocz do zawartości
Szpaku

Mio Moov 200 Problem z ciemnym LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kolega poprosił mnie o pomoc w rozjaśnieniu wyświetlacza po wgraniu automapy do mio moov 200. Poczytałem troszku na innych forach, coś tam powklejałem, ale niestety nie pomogło. Prosiłbym o wsparcie w tej sprawie, szczegółówą instrukcję co i jak trzeba zrobić, wkleić, nadpisać itp by zabanglało. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli robił tą metodą, z karta SD

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=5301

To pkt 9. Jak dostosować do własnych potrzeb jasność wyświetlacza?

Na pasku Start \ Programs \ Nawigacja \ MioMap.

W MioMap - Menu Głąwne 2/2 \ Preferencje \ Ekran \.

Ustaw jasność ekranu, wysuń kartę i wsuń.

 

Działa, sprawdzałem przed chwilą.

Edytowane przez Poochini
Dopisałem co nie co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pkt 9. Jak dostosować do własnych potrzeb jasność wyświetlacza?

Na pasku Start \ Programs \ Nawigacja \ MioMap.

W MioMap - Menu Głąwne 2/2 \ Preferencje \ Ekran \.

Ustaw jasność ekranu, wysuń kartę i wsuń.

 

Niestety kolego nie mogę w ten sposób odpalić MioMap. Wydaje mi się, że pewnie jakiś plik został usunięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką metoda masz odblokowaną navi? Po wyjęciu karty SD wł się oryginalna mapa? Coś podziałamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Kolega poprosił mnie o pomoc w rozjaśnieniu wyświetlacza po wgraniu automapy do mio moov 200. Poczytałem troszku na innych forach, coś tam powklejałem, ale niestety nie pomogło. Prosiłbym o wsparcie w tej sprawie, szczegółówą instrukcję co i jak trzeba zrobić, wkleić, nadpisać itp by zabanglało. Z góry dziękuję za pomoc.

po 1 czy navi bez karty dobrze wyświetla obraz

po 2 bawiłeś się w pamięci urządzenia czy automape z karty wgrywałeś

po 3 jak przebiegła instalacja i jakie pliki wrzuciłeś/usunąłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ja wgrywałem AutoMapę i niestety nie ma już kontaktu z osobą, która to robiła. Mio odblokowane jest czymś od maxpl. Po wyjęciu karty SD wydaje mi się, że świeci tak samo. Bez karty wywala odrazu błąd: "There is no application associated with "Proram files/MioMap/au'. Run the application first, then open this file from within the application."

Ten błąd zapewne tyczy się pliku który wgrałem, a rzekomo miał on zwiększać podświetlenie na maksa podczas startu aplikacji. Próbowałem też inym sposobem: Odpalając program FileManCE2 chciałem włączyć to narzędzie do zwiększania jasności - au. Wydaje mi się, że po próbie otwarcia tego pliku się nie włączyło bo po kliknięciu na ten plik - zero reakcji.

Dodam, że w pamięci urządzenia znajdował się katalog MioMap_Kopia. Podmieniłem jego nazwę na MioMap. Po ponownym uruchomieniu urzadzenia wyświetlacz odrazu sam się rozjaśnił. Tylko, że z mapą mio map, a nie z automapą... :)

Edytowane przez Szpaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz zrób odblokowanie metodą z z linka z forum my-navia.

Z powodzeniem odblokowałem sporo moov 200 tym sposobem, jest bezpieczny

pozd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz źle odblokowane urządzenie. wystarczy wgrać "panel" i po kłopocie z ciemną navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, popróbowałem, poprzeklinałem i wygląda na to, że problem rozwiązany. Pomocna okazała się paczka z tego adresu:

http://forum.gps24.pl/printview.php?t=6279&start=0&sid=240c5a34cf65487c548b49c983e1814e

 

Ogólnie mówiąc: spreparowałem katalog MioMap (wkleiłem do niego prawie wszystko z kopii oryginału przed odblokowaniem ale bez pliku appstartupsec), oraz edytowałem wpis w pliku au.mscr aby prowadził na końcu do startu automapy czyli do pliku wceAm.exe

Efekt:

Po odpaleniu nawigacji odpala się menu z ładną panią w tle i w tym menu wybieram sobie automapę. Dalej już wszystko ładuje się jak wcześniej z tym, że podświetlenie świeci na maksa :)

Jest jeszcze jeden mały szczegół: Po resecie i po odpaleniu urządzenia, na tle mojego nowego menu wyskakuje mi okienko z pytaniem: "czy chcesz odblokować urządzenie mio?" W tym miejscy wciskam 'NIE" i okno znika. Nie wiem jak się nazywa plik, który za to odpowiada, a chciałbym się tego okienka na starcie pozbyć. Czy ktoś jest w stanie mnie naprowadzić, udzielić wskazówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę, to nie powinieneś wyłączać urządzenie w ten sposób. Wychodzisz z AM, i przełącznik ustawiasz na off. Później naciskasz na start i suspend. Nie mam teraz żadnej mio aby to sprawdzić, może ktoś to potwierdzi.

pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poochini po wyjściu z AM urządzenie powraca do tapety z panienką no i oczywiście ponownie wyskakuje okienko z pytaniem: "czy chcesz odblokować urzadzenie mio?"

Dlaczego mówisz, że nie powinienem wyłączać w ten sposób ?

Zapomniałem dodać, że wyciąłem z pliku au.mscr wpis: "kill appstartupsec" i teraz po przełączeniu na pozycję "off" urządzenie wyłącza się. Więc nie muszę za każdym razem resetować żeby zgasło :) Pozdrawiam.

Edytowane przez Szpaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko OK? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda :)

Przydało by się jeszcze skasować wyskakujące okienko na wstępie z pytaniem czy chcesz odblokowac mio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności