Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy pompka paliwa ta w baku od golfa 3 pasuje do passata b3 1.8 abs???

 

na foto z allegro sa wrecz identyczne z tym ze og golfa sa tansze i jest ich wiecej?

 

 

golf 3 http://allegro.pl/pompka-pompa-paliwa-vw-golf-iii-i1681323524.html

 

passat b3 http://allegro.pl/pompka-paliwa-vw-passat-b3-b4-2-0-8v-g60-i1674691746.html

 

na moje to to samo co

Edytowane przez kupix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma foto ale to pasi zależy tylko od litrażu tego motoru w golfie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne żeby ciśnienie dawała takie samo, nie mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz do ABS-a to bierz tą od golfa, napewno jest taka jak ma być.

 

Na pewno podejdzie ci też od AAM-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie też od ADZ i od RP bo to też auta zasilane wtryskiem jednopunktowym, które potrzebują ciśnienia 1,2Bara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, dwa lata temu mi padła i kupiłem z okolicy właśnie taką od golfa. Grzebanie w baku pełnym zupy bezcenne :D

 

Śmiga do dziś a kosztowała mnie 50pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim jestem tu nowy i potrzebuje pomocy doświadczonych kolegów:) Jestem od dwóch dni posiadaczem passata b3 1.8 PF. Problem jest taki że sprzedawca powiedział mi o wymianie przez niego pompce paliwa którą nie podłączył,więc po kupnie chciałem to naprawić. Okazało się że pompka po podłączeniu wtyczki nie działa i nawet w ogóle nie w tej wtyczce pradu (poziom paliwa tez nie działa). Wyciągnąłem pompkę (ten plastikowy pierścień nie był nawet zakręcony) zbiornik prawie pełen:) Pompka trafiła do analizy i wyglądała na dobra, zanurzyłem ja w bance z benzyną i podłączyłem pod prostownik i nic. Po dłuższej chwili wessała trochę paliwa i sikło paliwem ale raczej nie daje odpowiedniego ciśnienia. Czy mogę zastąpić ta pompkę od np golfa czy innego vw? i czy moge zamontowac jak na przełącznik kołyskowy??? Pomocy bo potrzebuję pilnie passka bo nie mam czym jezdzić do pracy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę zastąpić ta pompkę od np golfa czy innego vw?

tak, tylko musisz dobrać pompkę o odpowiedniej wydajności.

i czy moge zamontowac jak na przełącznik kołyskowy???

a co to takiego i po co chcesz go montować?? najpierw sprawdź czy bezpiecznik sprawny (bodajże 20) i przekaźnik skoro prąd do pompki nie dochodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik sprawny niestety a chce zrobic taki przelacznik zeby pozniej na gazie pompke wylaczac,a moze kolego podowiesz z jakiego modelu moze pasowac? Odwiedzilem kilka sklepow i wszedzie maja do 1.8 na jednopunkcie a moja moga sprowadzic tylko muse ja wymontowac na wzor koszt ok 150-200zl!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce zrobic taki przelacznik zeby pozniej na gazie pompke wylaczac

instalacja gazowa powinna mieć w sobie przekaźnik który odłączy Ci pompkę paliwową..

moze kolego podowiesz z jakiego modelu moze pasowac?

z tego co widzę to pompka ma dawać 3 bary, może być od silników PB, 2E i jej oryginalne numery to 333 919 051A lub 357 919 051A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego na pewno to mi pomoze:) wlasnie takiej informacji szukalem

 

---------- Dodano o 22:33 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:28 ----------

 

A moze ktos na forum bedzie mial do sprzedania takowa pompke i linke do predkosciomierza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
instalacja gazowa powinna mieć w sobie przekaźnik który odłączy Ci pompkę paliwową..

Może w nowszych instalacjach tak jest ale w starych np II generacji to nawet przez myśl nie przechodzi żeby pompka nie chodziła, żaden sterownik który znam nie miał fabrycznie odcięcia pompki. Takie patenty tylko samodzielnie robili ludzie sobie. A ogólnie wyłączenie pompki bardzo negatywnie wpływa na układ wtryskowy i ogólnie paliwowy. Lepiej zawsze na ten rozruch mieć te 10 czy 15 l paliwa i dać chwilę żeby silnik na benzynce po chodził bo z czasem jak będziesz tylko gaz i gaz to Twój silnik zapomni co to benzyna i będzie chodzić tak jak mój stary polonez który na benzynie chodził gorzej niż na gazie (wtrysk bosch).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może w nowszych instalacjach tak jest ale w starych np II generacji to nawet przez myśl nie przechodzi żeby pompka nie chodziła, żaden sterownik który znam nie miał fabrycznie odcięcia pompki. Takie patenty tylko samodzielnie robili ludzie sobie.

mi się o uszy obiło że gazownicy montują przekaźnik który odcina paliwo po przełączeniu na gaz, w tych starych instalacjach też.. ciekawe jak to jest u mnie zrobione, nigdy tego nie sprawdzałem ;)

Lepiej zawsze na ten rozruch mieć te 10 czy 15 l paliwa i dać chwilę żeby silnik na benzynce po chodził bo z czasem jak będziesz tylko gaz i gaz to Twój silnik zapomni co to benzyna i będzie chodzić tak jak mój stary polonez który na benzynie chodził gorzej niż na gazie (wtrysk bosch).

nie wiem jak inni ale ja zawsze na benzynie palę auto i chwilę czekam a dopiero potem przełączam na gaz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie powinno być najpierw benzyna później gaz. Porządny gazownik raczej przekaźników nie będzie wstawiać, ale na życzenie to czemu nie... Ale co za tym idzie wtryski się zapiekają itp itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ale niestety moj pasek jest od starszego pana ktory niezlal sie na tym i odpalal z gazu:( w dniu zakupu autko niechcialo palic wiec zaczal majstrowac przy ustawieniu parownika!!! Odpalilem z kumplem na pych i tak od oka mniej wiecej ustwilismy parownik (zeby tylko 40km do domu jechac). Chce zeby passat odpalal z benzyny i podjade do gazownika na ustawienie gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podjade do gazownika na ustawienie gazu.

bardzo mądra decyzja. a jak tam poszukiwania pompki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka kupiona:) jakis tam zamiennik ale cisnienie daje takie same (3bar) filtr paliwa tez kupilem i jutro po pracy biore sie za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,no to pompka zamontowana ale nic mi to nie dalo! Poprostu mam brak zasilania! Po przekreceniu kluczyka nie mam pradu na pompce krokowcu rozruszniku itd. Rozrusznik jest podlaczony przez poprzedniego wlasciciela na partyzanta (jakis przelacznik) co jest? stacyjka? wszystkie bezpieczniki dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki mogła pójść proponuje sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności