Skocz do zawartości
holker

Odnowienie/malowanie ramion wycieraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pojawiły mi się na ramionach wycieraczek odpryski farby (podejrzewam, że od zmieniania tych zacezpów wycieraczek). Wygląda to małoestetycznie oczywiście. Jako że za coś takiego chce się wziąć pierwszy raz to pierwsze chciałbym zaczerpnąć paru informacji.

1. Jak to jest ze ściąganiem ramion? Wiem, że są tam wielokliny (chyba tak to się zwie) i w związku z tmy mam pytanie, jak do tego podejść?

2. Mając już zdjęte ramiona jak to zacząć? Przelecieć papierem całe ramie i zdrapać starą farbę czy tylko w jakiś sposób wypełnić ubytki?

3. Jaką farbą to robić? Jakby ktoś mógłby mi jakąś polecić to byłbym zadowolony. Może jakiś spray? Czy raczej nie?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz srube i schodzi ladnie , wyczysc dobrze ramie pomaluj podkładem i nałóż farbe spray bedzie naj lepszy , z dwa trzy razy po cienkiej warstwie i bedzie git ja tak robiłem i jest malina , kwestie farby czy mat czy połysk zostawiam tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc wyczyść? Może głupie pytanie, ale chce dokładnie wiedzieć. Chodzi o to żeby zedrzeć papierem ściernym starą farbę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak żebyś zdarł to co możesz z starej farby żeby ci póżniej nie odeszła z tą nową no i aby zostawić jak naj mniej widoczne ubutki , żebyś nakładając nową farbe zgubił te braki , i wszystko było ładnie równo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ramiona nie chciały zejść ale podłożyłem pod ramię (w miejscu osadzenia )płaski klucz i podważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jak to jest ze ściąganiem ramion? Wiem, że są tam wielokliny (chyba tak to się zwie) i w związku z tmy mam pytanie, jak do tego podejść?

Odkręcasz śrubę i w górę, psikunij WD to może pójdzie lżej, a jak nie to:

U mnie ramiona nie chciały zejść ale podłożyłem pod ramię (w miejscu osadzenia )płaski klucz i podważyłem.

 

2. Mając już zdjęte ramiona jak to zacząć? Przelecieć papierem całe ramie i zdrapać starą farbę czy tylko w jakiś sposób wypełnić ubytki?

Tam gdzie farba 'marnie się trzyma' i daje rade ją zedrzeć to zrób to.

 

3. Jaką farbą to robić? Jakby ktoś mógłby mi jakąś polecić to byłbym zadowolony. Może jakiś spray? Czy raczej nie?

Najlepiej idź do sklepu z chemią samochodową i coś Ci doradzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "holker" jak już zmatujesz starą farbę to przed malowaniem odtłuść wszystko benzyna ekstrakcyjną . Ja kiedyś malowałem ramiona w poprzednim aucie czarnym matem w sprayu firmy Motip , może ktoś używał innego lakieru (lepszego ) bo ten wystarczał na jeden rok . Po zimie musiałem powtarzać zabieg , kryształki lodu skutecznie obijają farbe na ramionach .

I jeszcze jedna sprawa , jak już będziesz miał zdemontowane ramiona to puść kropelkę oliwy na osie ramion wycieraczek i włącz na chwilę co by olej nasmarował łożysko .

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy demontażu ramion z wieloklinów,koniecznym okazać się może(tak było w moim przypadku) specjalny przyrząd do ich ściągania(np.firmy Yato-niestety niezbyt solidny)lub ściągaczka do przegubów kulistych końcówek drążków(oczywiście o odpowiednim rozmiarze).

Po pomalowaniu, przed powrotnym montażem,radzę wielokliny nasmarować warstwą smaru.Ewentualny,następny demontaż odbędzie bezproblemowo,ręcznie.

I jeszcze jedno-przed demontażem zaznacz sobie położenie wycieraczek.Najlepiej na szybie przyklej kawałki malarskiej taśmy papierowej.Unikniesz tym samym pytania -"gdzie były te wycieraczki"?

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że przerabiałem dzisiaj temat problemowego zdjęcia ramion wycieraczek podsuwam mój szybki patent który może się komuś przydać w skrajnej sytuacji...:)

DSC00088.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wiem kiedy były zdejmowane wycieraczki. Ale łatwo się je wyciąga. Po odkręceniu nakrętki wystarczy - tutaj pozwoliłem sobie na wykorzystanie powyższego zdjęcia ;)

fmkpyc.jpg

 

1) Ramię z piórem podnieść lekko w górę,

2) Docisnąć do szyby tą drugą część.

3) Całość wyciągamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie wiem kiedy były zdejmowane wycieraczki. Ale łatwo się je wyciąga. Po odkręceniu nakrętki wystarczy - tutaj pozwoliłem sobie na wykorzystanie powyższego zdjęcia

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: fmkpyc.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 80.0 KB ID: 97724

 

1) Ramię z piórem podnieść lekko w górę,

2) Docisnąć do szyby tą drugą część.

3) Całość wyciągamy.

 

I zapewne u niektórych to idzie bez problemu ale w przypadkach takich jak np mój że już samo odkręcenie nakrętki było nielada wyczynem przez korozje to uwierz mi żadna metoda nie działa. Prędzej razem z podszybiem bym to wyrwał:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pozycja wycieraczek jest zaznaczona na szybie kółeczkami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyyyy...będziecie się śmiać :rumieniec... powie mi ktoś z której strony ma być dłuższe ramię teraz?....:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yyyyyy...będziecie się śmiać :rumieniec... powie mi ktoś z której strony ma być dłuższe ramię teraz?....:ocochodzi

Nie pamiętam które ramie jest dłuższe, ale na 100% ta część ramienia co przykręca się do mechanizmu, to po stronie kierowcy ma być dłuższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności