Skocz do zawartości
bobasspr

B3 2E Automat 1991 Jakie długości linek hamulcowych ręcznego

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki powiedzcie mi proszę jaka powinna być rzeczywista długość linek hamulcowych ręcznego. Nadszedł czas żeby wkońcu zrobił ręczny (nie mam w ogóle ręcznego) Ale panowie w inter carsie mi podali 3 długości linek - nie wiem jakie kupić. Auto to B3 2E, w automacie, z tyłu i z przodu tarcze na 4 śruby, z tyłu tarcze razem z łożyskiem NIE wentylowane, (przód wentylowany) wersja Varia(n)t. Nie wiem co więcej dodać 1991 rok produkcji, wersja z ABS-em Teves MK2, (bez serwa podciśnieniowego) Proszę o pomoc bo naprawde nie wiem jaką długość kupic.

 

P.S. reczny mi coś tam łapie tylko na prawe koło bo tam jest jedna linka, jest podciągnięta do saemgo końca i reczny dopiero zaczyna się "zaciągać" od piątego ząbka - do piątego ząbka jest taki duży luz. Zacisk z tyłu zrobiony także tam jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem wiosna i zonk...nie pamiętam wymiaru...ale na tarcze były co najwyżej dwa wymiary nie trzy..i na opakowaniu pisało 91-93...tyle pamiętam..świta mi też że chyba te krótsze(inny wymiar był na opakowaniach z innymi rocznikami czyli te przed 91)....ale bankowo pewności nie mam...sam zjeżdziłem trzy sklepy bo albo nie mieli albo tylko jedną....

Tyle z autopsji...

Ale panowie w inter carsie

Ci w intercarsie to się (ciula) znają...jedź do sklepu w którym sprzedaje właściciel....a nie pracownik....

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno maja 3 rozmiary, Zarówno I.C. Jak i Fota. Dzwoniłem do serwisu ale ... chcieli numer VIN, po 5 minutach stwierdzili że auto jest za stare i mają dwa rodzaje....

 

W inter Carsie jeden wymiar to 1721, drugi 1740 i trzeci 1750 Być tu mądry.... Nie chce kupić na "ryzyk fizyk" tylko takie jakie mają być.

Acha, jak te linki przeprowadzić pod dywanem?? Trzeba jakiegos patenta użyć??

Edytowane przez bobasspr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha, jak te linki przeprowadzić pod dywanem?? Trzeba jakiegos patenta użyć??

Żadnego patenta...musisz tylko plastki pod podłogą zdemontować, pod dywanikiem są rurki na stałe wkomponowane w auto, wysuwasz z nich odkręcone linki pod lewarkiem a nowe wsuwasz z powrotem-cała filozofia, należy tylko uważać aby przez głupotę nie połamać sobie tych haczyków co są mocowane do belki...jest tam tzw wsuwka...

Zatem najlepszy i najpewniejszy sposób to....

 

wyjąć starą linkę- zmierzyć lub z jechać z nią do sklepu......

Proste rozwiązania są najlepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mnie wyszło tak:

 

viu1308945098x.JPG

 

Pozdrawiam

 

PS Daj vin na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak też bym zrobił ..... GDYBYM MIAŁ TE LINKI :( Wrrrrrr..... Co za CEP jeździł wcześniej moim Passkiem........... Ta jedna linka co jest teraz ma o około 5 może 10 Cm za dużo, poza tym są powkładane do tego jeszcze nakrętki żeby ją jak najbardziej wyciągnąć, a i tak jak już pisałem do piątego ząbka jest poprostu luz. Tak jak by ta linka była z Wartburga albo z Czołgu. Nie mam jak zmierzyć bo nie mam co mierzyć.

 

P.S. ETKA mi też mówi że 88-91 1740mm a 91-93 1750mm. Ja mam rok 91 tak więc 88-91 czy 91-93???

Edytowane przez bobasspr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam rok 91 tak więc 88-91 czy 91-93???

Miałem ten sam dylemat i wziąłem te 91-93 i pasowały aż miło. a ten cm różnicy ...to w końcu ...nic.

 

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

 

teraz doczytałem...

jak już pisałem do piątego ząbka jest poprostu luz

No skoro masz tylko jedną linkę to co się dziwisz....mechanizm przy lewarku jest tak skonstruowany że naciąg obu linek równoważy się ...brak jednej linki to brak ręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku, heh nie rób ze mnie laika, owszem w passacie z tego roku są niektóre sprawy o których nie wiem, ale nie rób ze mnie jakiegoś lebra.... Ja już podrobiłem sobie tam blache żeby to "prosto" ciągnęło i nie kantowało ale linka jest o duuuuużo za długa. Czyli proponujesz tą 1740 czy 1750 mm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli proponujesz tą 1740 czy 1750 mm??

Napiszę Ci tak.

Kupisz za długą i lewarek bedzie łapał za wysoko to najwyżej zastosujesz podkladki przed nakretka którą naciagasz linkę.

Kupisz za krótką i okaże sieże gwintowany koniec linki nie siega do lewarka i trzeba będzie też kombinować tyle że będzie więcej ambarasu.

W przypadku gdy to pancerz linki jest dłuższy bądź też krótszy to totalnie nie ma to znaczenia...jak pisałem wyżej 1cm to żadna różnica.

Wg. tych wymiarów co podają katalogi to upiłem te dłuższe i obeszłose bez żadnych kombinacji...bankowo na opakowaniu było u mnie 91-93 i takie kup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka do Twojego auta = 1750mm

 

---------- Post added at 13:20 ---------- Previous post was at 13:16 ----------

 

Widzę że w katalogu intercarsu tą linkę mają oznaczoną jako 1740mm - ale o tą chodzi. ATE 24.3727-0126.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
należy tylko uważać aby przez głupotę nie połamać sobie tych haczyków co są mocowane do belki

Może mi ktoś pokazać, jak zamontować te spinki "druciane"? (na rysunku zaznaczone elegancką strzałką:)

Kupiłem, wlazłem po spód i tu mi się skończyły pomysły.

vw1_008850084.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się wkłada w belkę, w miejsce gdzie jest otwór do tulei met-gum (od przodu).

Trochę niewyraźne, ale widać co trzeba

Untitled.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się wkłada w belkę, w miejsce gdzie jest otwór do tulei met-gum (od przodu).

Kombinowałem tak, ale w końcu wydało mi się to niemożliwe. A jednak. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności