Skocz do zawartości
polarek

Klima manualna - drugi bieg wentylatorów chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

polarek, masz chyba sporo racji... Dziś poszedłem do passka i zobaczyłem czy na wsuwce kompresora jest napiecie i jest bo mam nabity azot który miał pomóc zlokalizować wyciek, ale wentylator nie startuje. Więc chyba masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś poszedłem do passka i zobaczyłem czy na wsuwce kompresora jest napiecie i jest bo mam nabity azot który miał pomóc zlokalizować wyciek, ale wentylator nie startuje.

W B4 presostat w przypadku wentylatorów odpowiada tylko za drugi bieg. Pierwszy bieg ma włączać się od razu po włączeniu kompresora. Nie wiem czy B3-ka ma tak samo.

 

Może ktoś miał do czynienia z presostatami jak niżej, który warto kupić ?

Nowy HELLA - najdroższy z tych tańszych ale czy warto dopłacać do nazwy

Nowy DELPHI

Nowy HANS PRIES (TOPRAN) - najtańszy ale ile to warte ( w sensie mech./elektr.)

????????????

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to z ciśnieniami przy tripple presure switchu (presostacie) to jest tak:

jeden styk określa po ciśnieniu czy w klimie jest czynnik - jak ciśnienie za niskie to nie ma czynnika i klima nie chodzi

drugi styk - jak ciśnienie jest za wysokie to włącza drugi bieg wentylatora żeby schłodzić chłodnicę i przez to obniżyć ciśnienie - włącza sie gdy jest gorąco i jest za mały przepływ powietrza przez chłodnicę klimy przez co wzrasta ciśnienie w układzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie w związku z tym presostatem, jaki kupić ?

 

Oryginał nowy - za drogi - odpada

Oryginał ze szrotu - nie wiadomo w jakim stanie i czy nie padnie za 2 miesiące - odpada

Zostają 3 z tzw nieoryginalnych części i czy:

Nowy HELLA - najdroższy z tych tańszych ale czy warto dopłacać do nazwy

Nowy DELPHI

Nowy HANS PRIES (TOPRAN) - najtańszy ale ile to warte ( w sensie mech./elektr.)

????????????

 

Cześć

Z praktyki podpowiem, że nie warto wydawać kroci na najdroższy presostat (HELLA), najtańszy (TOPRAN) z reguły jest sam w sobie podejrzany (taka firma i nieciekawe opinie) chociaż nie musi być to regułą. Najlepsze w tym przypadku będzie wyjście pośrednie to np. DELPHI lub inne w cenie od 120-150 zł. Taki jest niestety przedział cenowy i tego nie przeskoczysz. Chcąc by klima jeszcze trochę podziałała to należy nieco zainwestować a z drugiej strony autko do najmłodszych już nie należy i system klimatyzacji też już sporo wychodził. Nie przejmuj się parametrami podanymi na czujniku, presostaty te mają dużą tolerancję i przedział ciśnieniowy, funkcjonują prawidłowo nawet przy jednej trzeciej ciśnienia w układzie i przy dwukrotnym jego wzroście też zadziała prawidłowo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności