Skocz do zawartości
tysszek

Subwoofer pod zabudowe b5 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys widzialem tu jak jeden kolego zrobil sobie sam taka zabudowe ale teraz niemoge znalesc. Moglby mi ktos linka podrzucic bo rowniez bym sobie takie cos zrobil

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=86578&highlight=subwoofer+baga%BFniku

 

ten kolega zrobił sam taką zabudowę

 

Jak będę montował to postaram zrobić się fotki na każdym kroku

Chodź kolega z paru postów wyżej już to opis piękny krok po kroku

 

Ja już opis zrobiłem ale Ty zrób swój bo im więcej tym lepiej dla przyszłych pokoleń;) Poza tym może Ty zrobisz to trochę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

Marcin wielkie dzieki ale to nie to co szukam. Ten co ja szukam mial zabudowe na caly lewy bok byl tam tez wzmak i chyba kondesat schowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten co ja szukam mial zabudowe na caly lewy bok byl tam tez wzmak i chyba kondesat schowany

 

Wiem o kogo Ci chodzi bo też go widziałem nie potrafię go odnaleźć ale mam jego zdjęcia na kompie bo chciałem zrobić taką samą skrzynię mam nadzieję że kolega się nie obrazi jak je tu wrzucę. Jeżeli będzie miał cos przeciwko to je usunę

 

5870a969c7c507c3m.jpg

 

44b56d9a6010d93dm.jpg

 

aa27cd90228f3042m.jpg

 

0b87e4249cfaf8b0m.jpg

 

da519970abd2e2b7m.jpg

 

d614ce156aeed289m.jpg

 

53db8e345de38d88m.jpg

 

c6729c99aec49737m.jpg

 

e8263c2bd9a3a21em.jpg

 

4e957fbea07937a6m.jpg

 

61b56712713df564m.jpg

 

0a70b855ee74d91am.jpg

 

b34ecbbf12f29bf1m.jpg

 

9ea8158188bfc51fm.jpg

 

d82a2d0d5b31876em.jpg

 

1935ba9f8b40094em.jpg

 

df65494ce95b61efm.jpg

 

 

Jak kolega zobaczy swoje zdjęcia to może sam się znajdzie:) Jeszcze raz przepraszam za udostempnianie nie swoich materiałów!

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

Dokladnie o to mi chodzilo:) wielkie dzieki za wrzute. Juz pare godzin stracilem za tym tematem i nigdzie go niemoglem znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie o to mi chodzilo wielkie dzieki za wrzute. Juz pare godzin stracilem za tym tematem i nigdzie go niemoglem znalesc

 

nie ma za co;) ja też pół dnia go dzisiaj szukałem i nie mogę znaleźć chyba nie ma już tego tematu. Kiedyś sobie skopiowałem te zdjęcia bo chciałem zrobić taką samą ale w końcu kupiłem gotową skrzynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ta zabudowa zabiera sporo przestrzeni w bagażniku. No napracował się nie ma co ale za wielka jak dla mnie :D hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że trafiłem na ten temat. Moje żonisko też marudzi na skrzynie w naszym kombiaku :( Taka mała skrzynie w boczek to piękna sprawa. Szkoda tylko, że goła skrzynia kosztuje 350 zeta, ale jak na to patrzę to można coś samemu powalczyć. Może nie wyjdzie tak ładnie, ale zawsze zaoszczędzi sporo miejsca w bagażniku !

Koledzy a gdzie pakujecie wzmacniacze (poza oparciem tylnej kanapy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a gdzie pakujecie wzmacniacze (poza oparciem tylnej kanapy) ?

 

ja oprócz oparcia tak jak widać na zdjęciu kilka postów wcześniej drugi wzmacniacz będe wkładał w drugi boczek tak żeby go nie było widać. Wiele osób tam go umieszcza.

Można też zrobić pełną profeskę jak kolega biel@k , ale do tego to już trzeba mieć fantazję;)

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam to fantazja i moc kasy :)

No dziś ma sprzęcik przyjść do mnie więc zobaczymy. Do soboty jeszcze daleko ... oj daleko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem temat i muszę przyznać że nawet fajnie to zrobił. Podobną podwójną podłogę miałem w poprzednim aucie. Ciekawe rozwiązanie z siłownikami :).

 

Co do prawego boczku to nie jest to złe miejsce. Muszę wieczorem wytargać wzmaka i przypasować czy tam wejdzie.

Biję się też z myślami (i portfelem) czy obudowę do suba robić samemu czy kupić gotową no i jeszcze nowy głośnik do tego 10". W swojej skrzyni mam w tej chwili głośnik 12" i gdybym robił sam obudowę w boczek to bym pewnie swój głośnik wykorzystał, ale do gotowego to już nie podejdzie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej pisał że 12" też wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dotarł wczoraj:)

Jutro będę wszystko montował :)

Mam dwa pytania.

1. Gdzieś kiedyś na jakimś forum przewinęło mi się że wzmacniacz nie powinien być montowany bezpośrednio do fotela z tyłu, tylko powinna być między nim a tym metalowym oparciem jakaś podkładka ktoś coś takiego stosował?

2. Jak mam 4 wyjścia jak na tym zdjęciu poniżej to jeden sub podłączam pod dwa skrajne?

r250-1-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak sprzęt podłączyłem.

Najdłużej zeszło mi z ... głośnikiem a dokładniej z jego maskownicą. hehehe bez wyglądało beznadziejnie a ona była o 3mm za duża w obwodzie i nie wchodziła w otwór na około głośnika. Troszkę trwało zanim ją ładnie na około oszlifowałem a potem jeszcze mocowałem cztery pręty maskujące aby czasem nie uszkodzić głośnika wózkiem :)

Pilota przyczepiłem pod podłokietnikiem i zbytnio się nie rzuca w oczy.

 

Co do efektu w bagażniku to jest genialnie. Skorzystałem z pomysłu kolegi z forum i od dołu też przykręciłem kątownik aby jakiś złodziej się chwilę pomęczył zanim ją wyrwie :)) Wzmacniacz przyczepiłem do pleców fotela po stronie kierowcy.

 

Co do dźwięku. Gra inaczej niż moja poprzednia skrzynia. Tu bas jest taki miękki ale tamta miała moc mimo swego wieku bo lusterko aż się trzęsło, tu tego efektu nie zauważyłem ale i też nie jestem słyszalny na zewnątrz co dla mnie jest dużym plusem :))

 

Co do ustawienia wzmacniacza, to tu poległem. Zanim jakoś to rozsądnie ustawiłem zeszło mi z 30 minut.

Jak by był ktoś ogarnięty to by mógł mi podpowiedzieć jakie pasmo ustawić.

r250-1-4.jpg

 

Więc tak ja ustawiłem następująco:

Gain - między 5 a 7

LP - gdzieś tak 80 Hz

Punch bass - na godzinie 12.15

 

Jak dam więcej to głośnik próbuje wyskoczyć z orbity i już klepie tak, znaczy się jak by o coś haczył ale nie ma o co :) Po prostu jak by miał już za dużo mocy.

 

 

 

Zdjęć nie zrobiłem bo.... padało i jeszcze raz padało. A ja to robiłem na dworze bo garażu nie mam. Zmarzłem niemiłosiernie. W dodatku z pracy wróciłem o 1 w nocy więc wyspany nie za bardzo bylem

Kabli zasilających nie musiałem ciągnąć bo zrobiłem to jak wkładałem skrzynie :)

 

Jak coś służę pomocą. Jak się zrobi ciepło i posprzątam (z naciskiem na to drugie) w aucie to zrobię zdjęcia jak to wszystko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem zdjęcie swojej skrzyni na allegro:ocochodzi firma w której ją kupiłem zrobiła sobie zdjęcie jak idealnie skrzynia przylega do boczku i teraz reklamuje się moim autem -->> http://moto.allegro.pl/subwoofer-obudowa-vw-passat-b5-jl-audio-10wx-i1690706510.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

Siedziałem nad zestrojeniem już parę dni i dalej ****.

Za każdym razem głośnik robi się niestabilny. Dziś pooglądałem filmy na YT co ten sprzęt potrafi i po prostu się załamałem.

Doszedłem do wniosku że mój pionek po prostu musi być trafiony i on destabilizuje mi wszystko.

Głośnik zachowuje się tak że gra w miarę dobrze i nagle próbuje wylecieć z orbity. Tak jak by dostawał jakiś impuls.

Rozmawiałem ze sprzedawcą co mi sprzedał sprzęt i powiedział że w Pionkach czasem potrafi się upalić masa i radio wtedy śle bardzo duże zakłócenia. Już kiedyś widziałem z poprzednią Tubą że jak dam pauzę głośnik chodzi dalej sobie. To po części by też tłumaczyło dlaczego mój potencjometr na CB chodzi w rytm basu. Myślałem też że może masa mi nie styka ale wtedy raczej by się sprzęt nie uruchomił.

Najgorsze jest to że nie mam jak na razie skąd wziąć innego radia aby sprawdzić czy to jest na pewno wina radia:(

Tak jak by radio traciło moc później albo nie wiem. Ogólnie porażka na maxa.

 

Tu przykładowy filmik

[ame]

[/ame]

 

Tu się wychyla masakrycznie dużo i chodzi stabilnie u mnie po prostu w takim momencie klepie:(

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się pod temat i mam pytanie. Myślałem o wrzuceniu do bagażnika do mojego B5FL Kombi głośnika PowerBass S-10. Tylko zależy mi na zaoszczędzeniu jak największej ilości miejsca. Znalazłem skrzynie takie na allegro:

http://allegro.pl/passat-b5-kombi-subwoofer-w-boczek-wroclaw-i1726623595.html

 

Tylko teraz jest problem, bo z tego co widzę to objętość tej skrzyni wynosi 15litrów. A PowerBass według katalogów powinien grać w skrzyni zamkniętej przynajmniej 20 litrowej. Z tego co mi wiadomo to nie bardzo wypada zmniejszać ten litraż, ale może ktoś wypowie się na ten temat??

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładaj - bez problemu da radę. Sam co prawda mam ten głośnik w skrzynce 20 l. ale słyszałem w zabudowie zamkniętej 17 l. Zasadniczo większych różnic nie odczuwałem. Większe ciśnienie jakie panuje w obudowie sprawia, że niskie tony mają troszkę słabsze zejście. Wszystko zależy od tego jakiej muzyki słuchasz i jaką mocą ze wzmaka potraktujesz tego suba

 

Ewentualnie chcąc uzyskać efekt bardziej miękkiego zejścia niskich tonów, możesz zastosować zamiast PB S-10 głośniczek JL Audio 10WX. Do tego akurat masz w zabudowie do Passata w dobrej cenie KLIK

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja ten głośnik już od 2 lat używam tylko w oryginalnej skrzyni, pewnie coś ponad 20 litrów ona ma. Głośnik napędzany jest wzmacniaczem Carpower HPB-602. Więc zostałby mi zakup tylko skrzyni do wnęki. A muzykę to słucham przeróżną od rapu po kawałki rockowe.

 

Po prostu lubiłem jak zawsze było jakieś dupnięcie przy muzyce:mlask A w tym niestety mi na razie tego efektu brakuje i trzeba zabrać się za zmontowanie tego.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 15 litrowej lepiej poradzi sobie z rockowymi kawałkami ale i z rapem da radę. Oryginalna obudowa zamknięta pod ten głośnik ma 20 l. Sam kupowałem taką skrzyneczkę w essie i do tej pory używam słuchając przeróżnej muzyki. Pod tym wzmakiem na mostku będzie dobrze sobie radził. Ja u siebie mam podpięty pod GZTA 4120 - 2 kanały na mostku i nie jest najgorzej. Zresztą są gdzieś filmiki na YT to sobie zerknij jak ten głośnik gra. Reasumując możesz spokojnie wkładać go w ten boczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę z urlopu to zainteresuje się tym tematem i zakupię tą skrzyneczkę. Dzięki wielkie za informacje.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności