Skocz do zawartości
bobasspr

B3 2E Klima - przeróbka z r12 na r134. Problem z wentylatorami.

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam że nie, jeszce niedawno wentylatory u mnie startowały przy 16 barach, czasem dochodziło do prawie 20 barów a teraz ledwo 16 barów i kompresor się wyłącza. Mało tego zanim zrobiłem wentylatory to ciśnienie miałem prawie 27 bar i kompresor się nie wyłączał... Pamiętaj że ja miałem R12 oryginalnie w aucie,Z zaworu rozprężnego nie wychodzi żadna elektryka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten czujnik prawdopodobnie który wyłącza kompresor, to nie czujnik ciśnienia, tylko temperatury. Zapobiega zamarznięciu parownika. Znaczy że klima dobrze mrozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o czujniku który jest w parowniku tak?? Tylko że tak jak pisałem u mnie nie ma żadnej elektryki w parowniku, zrób zdjęcie jak to u Ciebie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to:

p5103882.th.jpg

 

A ja zastanawiałem się co to za ustrojstwo :)

Podobno w b3 kompresor chodzi non-stop?

 

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno w b3 kompresor chodzi non-stop?

Stare układy na R12....tak miały...czyli B3 do około 91/92.

A ja zastanawiałem się co to za ustrojstwo

Konkretniej....całość czy jakiś detal z tej obudowy skraplacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie mówi ta fotka, u mnie miejsce z "zaworem rozprężnym" a zasadzie z dyszą jest trochę inne niż na fotce.

 

lebow - to na zdjęciu to parownik nie skraplacz, skraplacz masz za zderzakiem uehehe :) literówka?? Nie wiem, problem pozostaje, kompresor sie co jakiś czas wyłącza, nie "dobija" nawet do 17 bar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic mi nie mówi ta fotka, u mnie miejsce z "zaworem rozprężnym" a zasadzie z dyszą jest trochę inne niż na fotce.

 

Chodzi o ten czujnik w parowniku, na pewno go masz. Zawór rozpręży może się różnić jeżeli masz na nowy czynnik (R134a).

 

p5103882.th.jpg

 

Konkretniej....całość czy jakiś detal z tej obudowy skraplacza?

 

Skraplacz to inaczej chłodnica ;)

Chodziło o to w parowniku, zastanawiałem się po co to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lebow - to na zdjęciu to parownik nie skraplacz
:P :p :P :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex360 zaczyna to mieć trochę sensu, Napisz gdzie DOKŁADNIE znajdę to ustrojstwo?? Czy za radiem, czy pod maską gdzie to fizycznie jest umiejscowione w AUCIE?? Dzisiaj było na Śląsku ciepło, naprawdę ciepło, kompresor się nie wyłączył ani razu, a wentylatory chodziły raz na 1 raz na drugim biegu, częściej na drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał bobasspr Zobacz post

lebow - to na zdjęciu to parownik nie skraplacz

To się wyżarłem :D

 

To coś jest w kabinie od spodu obudowy dmuchawy.

zaraz foto zapodam

p4303846.th.jpg

Edytowane przez Alex360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień i klima działa....

Dzisiaj miałem troche luźniejszy dzień więc postanowiłem "rozebrać" stary osuszacz - zamieszczam fotki jak to w środku wygląda (jakość fatalna ale miałem tylko telefonik przy sobie....)

 

 

Tak wygląda góra jak sie zdejmie "czopkę..."

 

 

16f735508ed2fabfmed.jpg

 

Tak dół (tam gdzie węże)

 

82dc9e8ed3c19a48med.jpg

 

Środek, od dołu najpierw metalowe sitko,jakiś papie rlub tektura, kulki i na górze filc. Na koniec znowu metalowe sitko

 

9d72d953828cc52fmed.jpg

 

cd8fa2ff3e336876med.jpg

 

Rozbiórka przodu...

726809b7cfbe1a51med.jpg

 

cd.....

 

ca3731fdc1de8e64med.jpg

 

I na koniec Mój Passat.. Trochę to haotyczne ale nigdy nie mam ze sobą aparatu żeby zrobić całe fotostory tego co u mnie przeprowadziłem. WSZYSTKO robie sam więc mogę pomóc przy przeróbce klimy

 

4f388fa451f1f26emed.jpg

 

 

 

A co do wentylatorów to winny temu był przekaźnik nr13, pierwszy od góry z lewej. w skrzynce bezpiecznikowej pod kierownicą.

 

1493634238469b46med.jpg

 

598bede919856029med.jpg

 

A dokładnie te styki, muszą zwierać RAZEM obydwa, u mnie jedna blaszka była wygięta na dól, ta z prawej strony jest od wentylatorów. Nie wiem czemu ale stycznik jest dziwnie zbudowany, jeden jest wyższy a drugi niższy stąd różnica w wysokości blaszek dolnych.

 

bbb922da2a5f0c1amed.jpg

Edytowane przez bobasspr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex, miałeś rację z Tym termo wyłącznikiem, kurde w nowych autach nie ma takich "bajerów" Musiałem dostać się do wentylatora bo mi się tam liść wpakował i strasznie barabanił , rozebrałem i faktycznie jest termo wyłącznik, jak temperatura jest na nim zero albo 1 stopień to wyłącza kompresor. Ueheheh czyli klima u mnie dobrze chłodzi :) Pozdrawiam. Acha ja proponuje wymieniać osuszacz raz na 2 lata, rozbierałem w sobotę audi A6 C4 (żony) osuszacz był wymieniany 2 lata temu, miałem okazyjnie kupiony drugi więc postanowiłem wymienić (za dużo czasu miałem wolnego:)) i po rozcięciu stary był już zasyfiony. Nie mam fotek ale wierzcie mi że wyglądał mniej więcej jak ten mój z passata (tylko że ten z audi jest wielkości półtoralitrowej butelki) Nie wiem skąd syf w szczelnym układzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......... już prawie rok i dzisiaj była próba klimy i .............. DZIAŁA. Wiosna już za pasem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uż prawie rok i dzisiaj była próba klimy i .............. DZIAŁA

Tak trzymać....jeszcze tematy o ogrzewaniu cieple a tu zaraz będzie huczeć że klimy świrują.....:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.......... już prawie rok i dzisiaj była próba klimy i .............. DZIAŁA. Wiosna już za pasem

 

Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak liczę i z tym "rokiem' to deko przesadziłem. Umówmy się że jak będzie ROK (12 Mscy) To wtedy się pochwalę okrągłym rokiem. Na chwile obecną jest ok 8 miesięcy :) Mam nadzieje że najbliższy sezon będzie pracowała klima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była pierwsza awaria. Od kilku miesięcy użytkowania klimy (w zimę sporadycznie, aby tylko kompresor chwilę pochodził) w ciemnym warsztatowym kąciku, zacząłem świecić lampą UV i oj..... Znalazłem wyciek!! Wyciek był w jednym miejscu, a dokładnie na czujniku ciśnienia. Oczywiście długo nie myśląc podpiąłem maszynę aby ściągnąć czynnik. Okazało się że odciągnąłem 830g czynnika oraz 16 g oleju. Nieźle. Wyciek był spowodowany, przez głupie niedopatrzenie. Otóż w zeszłym roku wymieniałem wszystkie o-ringi. Wszystkie za wyjątkiem właśnie tego jednego, znajdującego się pod czujnikiem ciśnienia. Oczywiście po wymianie, było płukanie układu, próżnia itp i podanie 1050 g czynnika oraz oleju (oleju wlazło 125 gram ponieważ przy płukaniu odssysa się wszystko ale to inna bajka.) Dziś było cieplutko, klima hula jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec Maja 2015 - klima działa w dalszym ciągu. Chłodzi dobrze. Kompresor i węże dalej stare - pamiętające r12. Także sukces pełną gębą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty chłodzisz starym układem używając nowego czynnika. Jest więcej takich osób.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że Passior klimatyzowany :) Pozdrowionka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności