Skocz do zawartości
kowal2799

Nie otwierają się tylne drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie nie trzeba wymieniać linki w moim przypadku linka zeslizgnela sie z takiego rogala przy całym mechanizmie.samo założenie linki to pryszcz ale żeby sie do niej dostać trzeba rozebrać całe drzwi praktycznie do zera włącznie ze szybami i uszczelkami ale temat opanowany i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem że nie działa mi nic w drzwiach prawy tył ani centralny ani szybka ani podświetlenie drzwi jedyne co to głośnik gra . Polecono sprawdzić mi przewody na tym gumowym złączu drzwi ale wszystko jest ok sprawdziłem je miernikiem i przerwy niema żadnej czy napięcie tam jest to nie wiem bo nie jestem pewien na których przewodach przyłożyć woltomierz . Proszę o pomoc bo auto stoi otwarte :( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peteruper zajrzyj do tej gumowej harmoniki ale w przednich lewych drzwiach,bo tam jest cale sterowanie,no chyba że masz anglika to do prawych.ja miałem dokładnie to samo i okazało się że skorodowały mi szybkozłączki we wtyczce pod tą harmoniką.tu masz cały wątek http://forum.vw-passat.pl/threads/53261-b6-Problem-z-drzwiami-szybami-tyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj27 tak to jest anglik wiec do prawych drzwi :) dziś już zbyt późno ale jutro z rana się za to zabiorę . Mam nadzieje że coś tam znajdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj27 Dzięki wielkie jak niewiem co :) Szkoda że tak daleko mieszkamy bo postawił bym Ci browarka :) Rozebrałem harmonijkę z przodu i okazało sie że przewód przerwany . Już naprawione wszystko działa jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam również problem z prawymi tylnimi drzwiami. Drzwi nie reagują na otwieranie i zamykanie z centralnego. Gdy jest on otwarty to te drzwi mogę otworzyć tylko od wewnątrz. Szyby działają tylko te zamek. Może ktoś mi podpowiedzieć co muszę zrobić by je samemu naprawić. Dodam jeszcze że z tymi drzwiami już coś wczesniej było nie tak. Jak wsiadałem za kierownicę i włączałem zapłon to ryglowały się wszystkie drzwi i "cycek" chował się w drzwi. W tych drzwiach chował się i odbijał znlwu do góry. Dopiero jak u siebie z przodu otworzyłem wszystkie drzwi i ponownie je zamknąłem to wtedy te felerne drzwi już się zamykały. Teraz już w ogóle nie działają. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. ja mam taki sam problem ale z drzwiami przednimi od strony pasażera. chciałem się tylko zapytać jak zdjąć tapicerkę z drzwi czyli gdzie się ona trzyma bo nie chcę nic uszkodzić a pogoda jest kiepska i chce by wszystko poszło sprawnie.

 

ale w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić napięcie linki i jeżeli to nic nie da to ten mechanizm. tak?

a może gdzieś są jakieś zdjęcia.

Edytowane przez Lukash42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam podiobny problem z tylnymi drzwiami od pasażera.drzwi normalnie działają,ale po zamknięciu I otwrzeniu ponownie centralnego zamka już nie tyylko od środka mogę je otworzyć .Potem jest już OK aż do następnego zamkniecia auta.

Zdjąłem tapicerke drzwi ale nic tam nie widziałem co może być przyczyną.

mam pytanie jak regulowac linkę otwirania drzwi I do czego służy pokrętło z boku drzwi pod gumową zaślepką takie same jak blokada rodzicielska(5cm od blokady rodzicielskiej ale z boku)

Może jużktoś to przerabiał niby błacha sprawa ale na dłuższą mete denerwująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam również problem z prawymi tylnimi drzwiami. Drzwi nie reagują na otwieranie i zamykanie z centralnego. Gdy jest on otwarty to te drzwi mogę otworzyć tylko od wewnątrz. Szyby działają tylko te zamek. Może ktoś mi podpowiedzieć co muszę zrobić by je samemu naprawić. Dodam jeszcze że z tymi drzwiami już coś wczesniej było nie tak. Jak wsiadałem za kierownicę i włączałem zapłon to ryglowały się wszystkie drzwi i "cycek" chował się w drzwi. W tych drzwiach chował się i odbijał znlwu do góry. Dopiero jak u siebie z przodu otworzyłem wszystkie drzwi i ponownie je zamknąłem to wtedy te felerne drzwi już się zamykały. Teraz już w ogóle nie działają. Co robić?

 

Witam.U mnie też pojawił się ten problem.Dotyczy on lewych drzwi pasażera.Jak sobie z tym poradziliście??Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, nie otwierają mi się drzwi od kierowcy lub pasażera z tyłu, lecz tylko w zime, latem tego problemu nie ma...nie rozumeim tego samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem że miałem włączoną blokadę otwarcia przez dzieci i teraz drzwi nie otwierają się od zewnątrz i od wewnątrz :( ma ktoś jakieś pomysły jak to ruszyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Mam następujący problem z drzwiami pasażera :dupablada jakiś czas temu klamka (zew) się tak jakby zacinała przy otwieraniu ale drzwi się otwierały aż do feralnego dnia drzwi zamknięte z pilota przychodzę do auta z kumplem otwieram pilotem on do otworzenia drzwi i mówi że drzwi się nie otwierają no to ja poszedłem spróbować i nic, to samo od strony wewnętrznej po kilku próbach wsiadł do tyłu no i dzisiaj próbuję otworzyć no i nic w końcu za którymś razem mi się udało i za każdym razem kiedy zamykałem to się drzwi otwierały (łącznie może z 30 razy zew i wew) ale jak zamknąłem pilotem to już nie mogę ich odtworzyć :ocochodzi dodam że centralny mi odblokowuje wszystkie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów

to jest dział Passat B6 a nie Passat B5, napisałeś post w złym dziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno ten problem występuje w autkach z dołożonym alarmem , ja mam to samo ale tylko wtedy kiedy na zamknietym samochodzie chwyce na klamkę , wtedy od zewnątrz nawet po otwarciu-odryglowaniu nie otworzę , ale jest sposób .Otwieram drzwi od środka siadam i na otwartych drzwiach kilkanaście-kilkadziesiąt razy ruszam klamkę otwarcia od środka - i jest ok. Nie wiem z czego to wynika ale u mnie działa i nawet jak na innych drzwiach sie to stanie to ten sposób działa. Brzmi to dziwnie ale naprawde tak jest.

 

Potwierdzam działa. Tez mam przeboje z klamka od pasazera.

 

Ja mam taki jeszcze problem, ze w zime w minusowe temperatury nie otworze drzwi klamka na zewnatrz, tylko od srodka. A jak mi sie uda otworzyc z zewnatrz, to nie zamkne drzwi. Musze przycisnac owe drzwi reka i zamknac z pilota. Nastepnie otwieram z pilota i od srodka otwieram klamka drzwi.

To jest niezla kombinacja :mlask

Czy tu tez ciegno musze wymienic, tylko zewnetrzne czy wewnetrzne - nie wiem czy dobrze napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego.

Przerobiłem ten problem :) Masz uszkodzone Cięgno Bowdena od klamki zewnętrznej, po prostu w obudowie jest wilgoć która zamarza, jak pociągniesz za klamkę, linka naciąga zamek i zostaje dlatego nie możesz zamknąć drzwi, jeśli temp wejdą na plus i wszystko działa to narazie jest jeszcze ok, potem może ci wypaść mocowanie cięgna przy klamce i trzeba rozbierać. Wtedy od razu zakup nową linkę ( 35 zł ) od razu nowe kołki do mocowania tapicerki ( zawsze się rozwalają :) ) jest ich 6 lub 7. Na forum jest fajny opis jak rozbierać drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze widzialem instrukcje wymiany tego ciegna i tragedia...bardzo trudny temat. Chyba, ze zla instrukcje widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, ze widzialem instrukcje wymiany tego ciegna i tragedia...bardzo trudny temat. Chyba, ze zla instrukcje widzialem.

 

Jest tylko jedna. Pewnie przeraża Cię fakt wyciągania szyby. Też tak myślałem ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Ja mam wersję higline i zabawy miałem z chromami, ale jak zakładałem szybę stwierdziłem że chyba da się uniknąć jej całkowitego wyjęcia i wystarczy ją wypiąć z prowadnicy i unieść do góry i zaklinować, tak nawet jest napisane w książce o naprawach tych aut. Trafiłem na ten wątek z powodu nie otwierających się tylnych prawych drzwi i wnioskuje ze mogło mi cięgno wypaść z prowadnicy, to w tych drzwiach spróbuje ten sposób z klinowaniem szyby i na pewno dopisze do instrukcji czy tak się da, tylko czekam na pogodę bo w garażu nie otworze drzwi tak szeroko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o szybe. Ale niestety trzeba sie za to zabrac. Dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, chodzi o szybe. Ale niestety trzeba sie za to zabrac. Dzieki za podpowiedz.

 

No jak Ci się uda wcześniej niż mi dokonać próby wymiany z klinowaniem szyby napisz :) Ja czekam na dobre warunki pogodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja rowniez czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności