Skocz do zawartości
kowal2799

Nie otwierają się tylne drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W szukajce nic nie mogłem znaleść na ten temat. Tak jak w temacie mam problem z tylnymi drzwiami po str. pasażera. Kiedy zamknę auto pilotem to po ponownym otwarciu nie można od zewnątrz otworzyć drzwi. Otwieram je od środka i póżniej działają aż do następnego zamknięcia z pilota. Czy ktoś miał taki przypadek? Co może być nie tak? Dodam, że przy zamykaniu auta pilotem wszystkie drzwi się ryglują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skan błędów a się dowiesz co go boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze trzeba będzie go podłączyć pod kompa? A jeśli to będzie jakaś usterka mechaniczna w zamku to też pokarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ze trzeba będzie go podłączyć pod kompa? A jeśli to będzie jakaś usterka mechaniczna w zamku to też pokarze?
to może być usterka zarówno mechaniczna jak i elektryczna sprawdź błędy przez podpięcie do kompa i jeśli możesz regulację cięgna do klamki zew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety ja mam dokładnie taki sam problem.Auto już 4-ty dzień w warsztacie. Wymieniono cięgno Bowdena (linka zewnętrznej klamki) wymiana wewnętrznej części klamki zewnętrznej, wymiana zamka i na razie nic. Czekam. Może ktoś ma jakiś pomysł . Jak uda się mojemu mechanikowi coś z tym zrobić napiszę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Niestety ja mam dokładnie taki sam problem.Auto już 4-ty dzień w warsztacie. Wymieniono cięgno Bowdena (linka zewnętrznej klamki) wymiana wewnętrznej części klamki zewnętrznej, wymiana zamka i na razie nic. Czekam. Może ktoś ma jakiś pomysł . Jak uda się mojemu mechanikowi coś z tym zrobić napiszę .

 

Niestety auto odebrane z warsztatu. Mechanik polecił jeszcze sprawdzenie silniczka podnoszenia szyb (sterownika ) może tam tkwić błąd.(lub zamek który miałem dodatkowy-używany może też jest uszkodzony w co nie wierze ani ja ani mechanik by obydwu zamkach była ta sama usterka). Dodam , że po podłączeniu do komputera nie wskazuje żadnych błędów .

 

Niestety nawet wymiana sterownika podnoszenia szyb nic nie pomogła .

 

 

 

Pomocy !!!!!!

Edytowane przez tomy_w
Dalsza praca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaplus

Naciśnij 2 razy przycisk na pilocie otwierający drzwi. 2 razy, nie raz. I po kłopocie. Na drzwiach kierowcy jest też przycisk odblokowania wszystkich drzwi. Próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem aktywnej funkcji "odryglowywania" tylko drzwi kierowcy, bo reszta drzwi otwiera się prawidłowo - chyba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam....

i mnie chyba ten temat dopadł..... tyle, ze akurat dotyczy przednich drzwi po stronie kierowcy....

przestała mi działać przednia, zewnętrzna klamka po stronie kierowcy....

pilot działa, wszystko pozostałe działa, odblokowanie drzwi działa, tylko przednie drzwi można otworzyć tylko od środka (otworzyć nie odblokować bo odblokowywanie działa..), zewnętrzna klamka nie działa...

zacząłem trochę szperać na forum, czy dobrze kojarze, że poszukiwane hasło to "Cięgno Bowdena"?....

qrde, jestem w kropce, otwieranie drzwi kierowcy od środka, qrde na koniec tygodnia jadę w delegacje z ludźmi, wyobrażacie sobie, że mówię pasażerowi, żeby mi drzwi od środka otworzył.... paranoja........

a ja nie mam garażu i wszystko co mogę zrobić to na podwórku pod gołym niebem, biorąc pod uwagę, że z roboty wracam koło 16-ej to praktycznie znaczy, że już po ciemaku...........paranoja...

idę się napić.... bo na dzisiaj brak mi pomysłów...

 

PS. w międzyczasie znalazłem

http://forum.vw-passat.pl/threads/39523-Nie-otwieraja-sie-przednie-drzwi-passat-B6-3C?highlight=drzwi+kierowcy ............ więc tam czytam....

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko sie nie bierz po pijaku za naprawe..bo jeszcze pogorszysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ciemaku nawet na trzeźwo nie podejmuję się takich prac..... jedna dobrze urwana zapinka lub gówniane mocowanie potrafi spier*** dzień pracy.... a jeszcze jak to nie zapinka "puści" tylko mocowany element to dwa razy tyle................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety i u mnie pojawił się ten problem. Po otwarciu pilotem, drzwi tylne prawe z zewnątrz zachowują się tak jakby były zamknięte. Po otworzeniu od wewnątrz, normalnie otwierają się również z zewnątrz aż do następnego zamknięcia i otworzenia pilotem.

 

Podczas otwierania od wewnątrz, gdy klamka zewnętrzna nie otwiera drzwi, czuć wyraźnie, że zamek, przy pociąganiu wewnętrznej klamki, odryglowuje się, a potem już wszystko działa normalnie.

 

Mam pytanie, czy może ktoś, kto wymieniał cięgno Bowdena klamki zewnętrznej i u którego to pomogło, kojarzy, czy objawy były takie same? Bo jak dla mnie, wszystko wskazuje na zamek, ale chciałbym to dokładniej zdiagnozować.

 

Teraz jeszcze sprawdziłem i okazuje się że:

- jak zamykam i otwieram pilotem, to drzwi tylne prawe o których mowa, zamykają się i dają się otwierać od wewnątrz, a od zewnątrz nie

- jeśli spróbuje natomiast zamknąć lub otworzyć przyciskiem na drzwiach kierowcy, to tylne prawe drzwi w ogóle nie reagują, nie ryglują się ani nie odryglowują zamka.

Edytowane przez ulcuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś dziwny objaw. Włączyłem zapłon, zaryglowałem wszystkie drzwi z przycisku w drzwiach kierowcy (normalnie tak nie robię bo jest auto ryglowanie), odpaliłem auto i odjechałem. Potem jak dojechałem, to odryglowałem drzwi z przycisku na włączonym silniku, wsiadły 2 osoby (pasażer z przodu i pasażer z tyłu). Potem pasażera z tyłu wysadziłem w locie (odryglowanie poprzez otwarcie drzwi od wewnątrz), po ruszeniu i przekroczeniu 15km/h drzwi się zaryglowały. Pojechałem na parking, w drodze wyrzuciłem pasażera z przodu i nie przekroczyłem chyba już 15km/h (chyba się drzwi nie zaryglowały). Zaparkowałem się wyłączyłem silnik i wyjąłem kluczyk ze stacyjki. Automatycznie odryglowały mi się drzwi. Wysiadłem przez drzwi kierowcy i chciałem otworzyć drzwi z tyłu ale się nie otwierały. Ani tylne lewe ani tylne prawe. Przednie pasażera się otwierały normalnie. Wsiadłem, włączyłem zapłon, zaryglowałem z przycisku, wyjąłem kluczyk ze stacyjki, ponownie automatycznie się odryglowały drzwi i teraz już tylne drzwi się normalnie otwierały.

 

Pytanie, czy to przypadek (passat jako auto specjalnej troski) czy może jakąś kombinację tajną zrobiłem przez przypadek? Wcześniej bawiłem się VCDSem (w tym w Module komfortu/adaptacja/kanał 00 ale nic nie zmieniałem i nie zapisywałem ustawień)

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może jakąś kombinację tajną zrobiłem przez przypadek?

 

Według mnie to. Musiałbyś mieć sporego pecha, żeby Ci naraz oba cięgna zaczęły padać w tym samym momencie i w tylnych drzwiach. A w takie przypadki nie wierzę. ;)

Albo po prostu samochód na chwilę zgłupiał... :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis to opanowalem. To nie wina auta, tylko jak sie zarygluje auto przyciskiem na drzwiach przed wlaczeniem zaplonu, to po wylaczeniu zaplonu np. Po zakonczonej jezdzie i wyjeciu kluczyka ze stacyjki, auto powraca do ustawien sprzed wlaczenia zaplonu tj. zaryglowania. Drzwi pasazera nie zdazyly sie zaryglowac jak go wysadzilem bo nie przekroczylem 15kmh dlatego podobnie jak kierowcy (otwarcie klamka od wewnatrz) pozostaly otwarte. Dzis to sprawdzilem i jak widac jest to normalne zachowanie. Po prostu auto pamieta co bylo przed zaplonem, ale nie rygluje na sile tylko nie odryglowuje tego co bylo zaryglowane przed zaplonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez wykresu bym tego nie zrozumiał... :haha Czyli czasem Szwaby myślą o wszystkim. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten problem występuje w autkach z dołożonym alarmem , ja mam to samo ale tylko wtedy kiedy na zamknietym samochodzie chwyce na klamkę , wtedy od zewnątrz nawet po otwarciu-odryglowaniu nie otworzę , ale jest sposób .Otwieram drzwi od środka siadam i na otwartych drzwiach kilkanaście-kilkadziesiąt razy ruszam klamkę otwarcia od środka - i jest ok. Nie wiem z czego to wynika ale u mnie działa i nawet jak na innych drzwiach sie to stanie to ten sposób działa. Brzmi to dziwnie ale naprawde tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo którego postu to napisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam....

i mnie chyba ten temat dopadł..... tyle, ze akurat dotyczy przednich drzwi po stronie kierowcy....

przestała mi działać przednia, zewnętrzna klamka po stronie kierowcy....

pilot działa, wszystko pozostałe działa, odblokowanie drzwi działa, tylko przednie drzwi można otworzyć tylko od środka (otworzyć nie odblokować bo odblokowywanie działa..), zewnętrzna klamka nie działa...

zacząłem trochę szperać na forum, czy dobrze kojarze, że poszukiwane hasło to "Cięgno Bowdena"?....

qrde, jestem w kropce, otwieranie drzwi kierowcy od środka, qrde na koniec tygodnia jadę w delegacje z ludźmi, wyobrażacie sobie, że mówię pasażerowi, żeby mi drzwi od środka otworzył.... paranoja........

a ja nie mam garażu i wszystko co mogę zrobić to na podwórku pod gołym niebem, biorąc pod uwagę, że z roboty wracam koło 16-ej to praktycznie znaczy, że już po ciemaku...........paranoja...

idę się napić.... bo na dzisiaj brak mi pomysłów...

 

a propos tego postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klamka tylnych prawych drzwi nie działa od zewnątrz...problem obczytany ale poszukuję fachmana z kuj-pom który by mi pomógł przy wymianie linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności