Skocz do zawartości
soboliero

wymiana silnika w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pyt . ktore meczy mnie juz od dawna . Passat b5 fl avf 130 km 2001r .

Wymieniałem silnik na dokladnie taki sam ( silnik zakupiony sprawdzony bo był załozony w aucie sprzedajacego) .

PO wymianie silnik odpalił gdzies po 3 sek po czym zgasilem . Po ok 30 min próba ponownego odpalenia i jest super odpala od szczału wiec mysle sobie reszte skrece w nastepny weekend . Przychodzi ten dzien skrecam dalej , ale mysle odpale niech sobie pochodzi a tu **** nic a nic .Do dnia dzisiejszego przeswietlilem wszystkie przekazniki wraz z tymi przy kompie , wszystkie bezpieczniki wraz ztymi przy niektorych przekaznikach ,sprawdzilem czy dochodzi paliwo i dochodzi do pompy tandemowej , masa wszedzie podlaczona , rozrusznik kreci jak szalony (nowe aku),vag nie pokazuje żadnych błedow jedyny blad to czujnik skretu brak adaptacji w grupie 50 jak dobrze pamietam ale to raczej z rozruchem nie ma nic wspolnego , rozrzad ustawiony do wartosci ok 0,8 ( tolerancja od -3/3 ) . I na dzien dzisiejszy nie wiem co sie stalo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę zakupić kompletny silnik, do tej pory posiadałem Passat b5 FL 1,9 tdi 130 AVF - 6 biegów, pytanie czy można zamontować silnik o innym oznaczeniu bez żadnych przeróbek np AWX, czy lepiej szukać AVF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup lepiej ten sam choc awx niby to samo ale chyba wwtryski inne i nie jestem pewien ale ksztalt dolotu do egr chyba tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Muszę zakupić kompletny silnik, do tej pory posiadałem Passat b5 FL 1,9 tdi 130 AVF - 6 biegów, pytanie czy można zamontować silnik o innym oznaczeniu bez żadnych przeróbek np AWX, czy lepiej szukać AVF?

 

http://vw-clubpolska.pl/index.php?topic=1003.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mnie to czy ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak przełoże sam słupek z AWX lub AVF do ATJ i cały osprzęt pozostawie od ATJ, to co będę musiał jeszcze wymieniać/dokładać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co będę musiał jeszcze wymieniać/dokładać??

 

Wiązka instalacji elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fakt źle przeczytałem. Chodzi o sam słupek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie a co ze skrzynią? w ATJ mam 6 stopniową, czy wszystko będzie pasowało powiedzmy do AVF lub AWX? bo te silniki mnie interesują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awx ma skrzynie 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem, ale to znaczy że moja skrzynia nie podejdzie pod silnik AWX??

wiem że AVF wychodziły w 6stce skrzyni... i w tym wypadku skrzynia 6 z ATJ pasowałaby do AVF?

i pytanie jeszcze do pompy wtryskowej? coś trzeba sie bawić z tym, czy po prostu podłączam i śmiga?

Edytowane przez PancerneTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pompy wtryskowej,przekladasz pompowtryski tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy temacie wymian silników...ostatnio przydarzyło mi się przeskoceznie rozrządu (kolizyjne). Na 90 % czeka mnie wymiana słupka, bo nie daje się przekręcić wał korbowy. Pytanie, czy zamiast słupka (w sensie dół + głowica) od AFN podejdzie mi jakiś inny z Passata B5 lub Audi wariant silnika 1.9. Mam tu na mysli pełne przełożenie osprzętu ze starego AFN. Na zasadzie plug and play. Akcja będzie się toczyć na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np 90 koni ahu to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etka.jpg Widać w ETCE, że do pewnego czasu numery bloków się różniły dla AFN, AHH, i AHU. Na innym VAGowym forum wyczytałem, że blok w AFNie jest wzmocniony w stos. do pozostałych "kolegów".

Podobna historia dotyczyć ma tłoków i czegoś tam jeszcze.

Nie wątpię w to, że wszystko pasuje do sobie.

Chciałbym jednak uniknąć wysypania się czegoś po roku, bo okaże się, że coś za słabo oddawało ciepło, czy ze słabszego stopu było.

lisekexeter dawno temu przepoczwarzałeś swojego AHU na AFN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ze 4 lata ,i lekko nie miał,od roku ma go moja mama i robi nim około 100km rocznie więc życie go czeka w sielance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że nie ma to wpływu na eksploatację. Dzięki. Pozostaje tylko trafić na jakiś słupek w ludzkim stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności