Skocz do zawartości
cuban

Wrocław-mandacik za skończony bilet parkingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem dziś za szybą przykrą niespodziankę. Pod Dominikańską dorobiłem się mandatu gdyż brakło mi drobnych i zapłaciłem za 1h a stałem 3.

 

Wrocławiaków chciałem się zapytać jak jest ze ściągalnością mandatów w Waszym mieście. Opłaca się kombinować czy prędzej czy później i tak dorwą?

 

Dodam że samochód jest zarejestrowany w Małopolsce, blachy nieco egzotyczne bo KNS więc może za daleko dla UM Wrocław:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Witam, miałem dziś za szybą przykrą niespodziankę. Pod Dominikańską dorobiłem się mandatu gdyż brakło mi drobnych i zapłaciłem za 1h a stałem 3.

 

Wrocławiaków chciałem się zapytać jak jest ze ściągalnością mandatów w Waszym mieście. Opłaca się kombinować czy prędzej czy później i tak dorwą?

 

Dodam że samochód jest zarejestrowany w Małopolsce, blachy nieco egzotyczne bo KNS więc może za daleko dla UM Wrocław:)

 

dostaniesz pismo z ponagleniem zapłaty, jak nie zapłacisz zjadą z podatku było dalej podjechać tam jest za friko przy Krasińkisego :P

nie ma znaczenia czy ma zagraniczne blachy typu DWR DTR czy takie jak twoje ,dojdą właściciela bo z tego żyją złodzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, miałem dziś za szybą przykrą niespodziankę. Pod Dominikańską dorobiłem się mandatu gdyż brakło mi drobnych i zapłaciłem za 1h a stałem 3.

To i tak skorzystałeś, ja miałem 7 min po opłaconej i już mandat za szybą :(

dojdą właściciela bo z tego żyją złodzieje

Niestety zgodzę się z kolegą - wyjątkowo :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata, napewno Cię namierzą, do mnie do firmy przyszedł niedawno mandat/wezwanie do zapłaty za brak opłaconego miejsca z Wro i tu uwaga z 25.03.2007

A samochód był w tym czasie w leasingu wiec trochę trudu sobie dali ze znalezieniem użytkownika. Do zapłaty 50zł + 5,80zł opłat. Jak im napisałem odwołanie że nie poczuwa się firma do zapłaty bo niby skąd mam wiedzieć że w tym czasie tam parkował ten pojazd. To w odpowiedzi dostaliśmy ładną fotkę z naszym samochodem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

tak zawsze robią zdjęcie jako dowód kompaktem bo łatwo schować do kieszeni jakby zły właściciel nadchodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandat z sierpnia zeszłego roku ściągnęli mi w zeszłym miesiącu z konta. Mandat 100 zł, doliczyli sobie chyba 8 zł za odsetki i wezwania :P Natomiast najdroższy był bank który za egzekucję bierze dla siebie 30 zł (mbank, w WBK np. biorą 60 zł) :D Moim zdaniem mandat można śmiało olać, dojdą do Ciebie to sobie wezmą. Nie dojdą- nie wezmą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli musisz im podać dane kierowcy to przecież mógł tam parkować Twój wujek któremu pożyczyłeś auta a że wujek mieszka np w niemczech to już ich sprawa jak od niego zgarną kase :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam... ja w 2005 albo 2006 dostałem mandat i do dziś nie zapłaciłem i jakoś nic mi nie ściągnęli i nic też do mnie nie przyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam jest za friko przy Krasińkisego

połowę tamtego rejonu objechałem żeby stanąć za frajer, ale miejsc nie było ani czasu, ani kurde drobnych na bilet....

 

Moim zdaniem mandat można śmiało olać, dojdą do Ciebie to sobie wezmą. Nie dojdą- nie wezmą

 

Takoż uczynię, dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak cię za parę lat znajdą, to zapłacisz 6 zeta więcej - dwa piwa w plecy, więc po co ten stres :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam jechać na straż miejską i pogadać od razu jak się zobaczy papier za wycieraczką. Dwukrotnie tak robiłem (w tym raz, jak auto zostało przez nich odstawione na parking) i dwa razy skończyło się na pouczeniu.

Oczywiście za lawetę trzeba było zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramzes
A ja polecam jechać na straż miejską i pogadać od razu jak się zobaczy papier za wycieraczką. Dwukrotnie tak robiłem (w tym raz, jak auto zostało przez nich odstawione na parking) i dwa razy skończyło się na pouczeniu.

Oczywiście za lawetę trzeba było zapłacić.

 

Mylisz pojęcia. Straż miejska wydaje mandaty za złe parkowanie. Wtedy to spoko i można się z nimi dogadać. Autorowi wątku chodzi o niezapłacony mandat, który zajmuje się zarząd dróg i utrzymania miasta. W tej sytuacji niestety nie będzie łatwo. Urząd ma dobrą ściągalność mandatów i prędzej czy później się odezwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej zimy na parkingu park111 w GW, plac nieodsnieżony kupa sniegu, przyjeb... osłoną silnika w kraweznik, na szczescie lekko (na początku sie tak wydawało), parkomat był czynny, nie zapłaciłem, kobita poszła na poczte, ja doglądałem te plastiki pod silnikiem, przyszedł chopak z kobietą i sie pytają gdzie mam kwitek? ja im na to że nie zapłace póki parkingu nie odsnieżą, a na dodatek przedstawie rachunek za warsztat. na to oni cyk fotka, wypełniony druczek, z opłatą 50zł, koleś jeszcze wyskoczył z ryjem że oni nie będą machali łopatami, że od tego są odpowiednie służby itp. wziąłem ten mandat podarłem na drobne kawałki i rzuciłem kolesiowi pod nogi, mówiąc żeby wypisał drugi, tym razem za zaśmiecanie:) normalnie jeszcze nigdy tak wkur... nie byłem, dopiero w garażu zobaczyłem że uszkodzenia są dosyć pokaźne, jednak udało się to zrobić samemu, bez kupowania nowych części, wystarczyło porobić nowe mocowania tych plastików. Do dzisiaj żadnego lista nie dostałem.:)

 

I tutaj moje pytanie: płacicie za postój gdy parkingu praktycznie nie widać, jeżeli jest totalnie nieodśnieżony? Bo słyszałem dwie opinie- jedni nie placą a inni płacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem pismo o niezapłaceniu parkowania z dnia 23.03.2009 z Poznania, wysyłam do nich pisemko niech przesyłają mi fotkę pojazdu bo w innym przypadku nie zapłacę. Zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio w Chorzowie ścieli za parkowanie :D Jechałem do agentki ubezpieczalni zapłacić za polise firmy, parkuje patrze się, oglądam dookoła ale nie widzę żadnego parkomatu. Przychodze po 20 minutach do samochodu, za wycieraczką karteczka... spisali moje blachy, data/godzina i cennik usług :D Jeżeli dziś zapłace to 20zł, jezeli później to 50 czy 60zł. CHORE! To samo dziś pod Urzędem Miejskim w Bielsku szwagier jechał zarejestrować samochód, podjeżdza i podbiega kobitka, że parking płatny 2zł/h. No bez jaj! Nie dość, że płacimy ciężką kase urzędasom to jeszcze za parking pod urzędem. Tzn. Prezydent Miasta dla interesantów urzędu przeznaczył 30 min za friko - dowcipny! 30 min to minimum się stoi w kolejce :) jakoś za wszystko co zrobił dla miasta go lubie i popieram, ale tu to doj.ebał na maxa!

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dość, że płacimy ciężką kase urzędasom to jeszcze za parking pod urzędem

 

To co powiesz na płatny parking przy biedronce?? Mandaty sie tam sypią jak z worka. I każdy mówi- co pod biedronką??:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co powiesz na płatny parking przy biedronce?? Mandaty sie tam sypią jak z worka. I każdy mówi- co pod biedronką??

 

Jak to Kaczyński czy któryś mądry powiedział :D Biedronka sklep dla biedaków, to płaćcie :D Heh, zwana teraz BIEDĄ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biedronka sklep dla biedaków

 

ale ten z parkingiem platnym to seria biedronek "premium" dla bogaczy :D

 

kiedys w chorzowie przy robocie kolega zaparkowal auto na platnym od godz 10. stal od 7 do 17 i musial zabulic za 7 godzin. wyszlo 12zl - mowilem mu zaplacimy i jedziemy a on cwaniak potargal mandat i powiedzial gociowi (cywil w kamizelce) "a kim wy jestescie ze mozecie mandaty stawiac" i pojechalismy. po 2 miesiacach mandacik - chyba na 50zl

Edytowane przez PrZeMoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz pojęcia. Straż miejska wydaje mandaty za złe parkowanie.

Dokładnie to za wycieraczkę wkładają zaproszenie do siebie na pogawędkę, na miejscu ewentualnie wypisują mandat.

 

Natomiast całej tej nagonki na to, że parkingi w centrach miast są płatne zupełnie nie rozumiem. Jak już jadę na uczelnię i nie chcę płacić, to parkuje auto daleko poza centrum i albo idę na piechotę, albo kupuję bilet i podjeżdżam tramwajem.

Darcie wypisywanych mandatów, wezwań etc. to moim zdaniem żałosne zachowanie, nawet jak nieświadomie zaparkowałem gdzieś, gdzie powinienem za to zapłacić. W takiej sytuacji jestem jak najbardziej zdania, że mandaty powinny być dwa - jeden za parkowanie, drugi za zaśmiecanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam przesadzasz , u mnie w mieście dostałem chyba 4 wezwania za złe parkowanie , poszedłem tam pogadałem i obyło się bez mandatu, w Lublinie 1 wezwanie odrazu 100 zł nic się nie dało dyskutować.. obok mnie stały 4 samochody na Rejstracjach LU oni wezwań nie mieli za szybą mówie mu ze jak ja dostałem to oni też powinni dostać , mówie to typkowi ze straży miejskiej to on się wypiera , że tam nic nie stało... i mi mówi przyjmujesz czy nie .... podejrzewam , że jak bym miał samochód na rejestracji też LU to bym tego mandatu nie dostał.. ale złodziej to złodziej ... wogóle nie mam szacunku dla policji i straży miejskiej banda cham..w (fakt są wyjątki , ale nie wiele ) i tyle w temacie. A mandat niech sobie ściągną , bo chyba by mnie pogieło żeby im jeszcze 2,50 zł płacić za przelew na poczcie albo się wysilać żeby na necie przelewać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności