Skocz do zawartości
bolsfanwk

wymiana sprężarki klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie odnosnie mojej sprezarki. otoz od jakiegos czasu zauwazylem spadek wydajnosci klimatyzacji a nie malo sie juz wykosztowalem na naprawe klimy w moim aucie. tzn wymienilem chlodnice itp. ale do rzeczy zajrzalem pod maske i zauwazylem ze sprezarka dokladnie w okolicach sprzegielka jest zabarwiona na zielono. co to moze oznaczac czy to jest kontrast z ukladu czy moze olej. dzis klima sie nie zalancza wcale, nie wiem co robic. szukac uzywki czy moze kupowac regenerowana bo na nowa to puki co mnie nie stac. z gory dziekuje za wszelkie rady

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zielone to olej sprężarkowy. Sprężarka jest nieszczelna, nie masz ciśnienia w układzie, dlatego klima ci się nie załacza. Uszczelniacz do wymiany, a co jeszcze to dopiero po rozebraniu sprężarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie takie coś można sprawdzić?bo szczerze mówiśc to będąc w polsce byłem w zakładzie który zamuje się klimami i odrazu chcieli mi dać sprężarkę do regeneracji plus nabicie cena 800 pln.czy koszt naprawy nie przekroczy kosztu regenerowanej sprężarki?szczerze mówiąć to miałem podobny nalot na nieszczelnej chłodnicy i to był kontrast a nie olej. czy olej nie będzie tłusty?bo to co mam na sprężarce wydaje się być zupełnie suche.

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za róznica jak układ jest niesczelny.Trzeba go uszczelnić i wtedy zobaczyć czy dobrze chłodzi czy nie. jak czynnik ucieka to jasne jest ze wydajnośc chłodzenia spada. możebyć winna uszczelka za kila PLN. Zmień zakład.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego właśnie pytam może pokierujecie mnie gdzie tej uszczelki szukać w sprężarce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam inne pytanie

wiem, że moja sprężarka klimy jest zatarta i gdy ją włączyć to bardzo piszczy i spada moc. Chodzi o to, że jak teraz chce odparować szyby klima idzie w tryb auto i dalej wiadomo. A gdy ściągnę pasek klimy będę mógł jeździć i włączać nawiew na szyby ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy ściągnę pasek klimy będę mógł jeździć i włączać nawiew na szyby ??

Lepiej przy samej sprężarce odłącz zielona kostkę zasilającą lub też wyciągnij przekaźnik 265 lub 267 (nie pamiętam :P ) pod kierownicą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Danek75 za odpowiedź. No o przekaźniku nie pomyślałem a moja połówka goni mnie żeby coś zrobić z tymi parującymi szybami (szczególnie przy deszczu). Poszukam tego przekaźnika i mam nadzieję, że gdy włączę nawiew na szyby sprężarka nie będzie się już załączała - a na wiosnę pomyślę co dalej zrobić z tym fantem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci szyby za mocno parują od środka, to wyciągnij dywaniki, włóż do środka farelkę na siedzenie - najlepiej połóż ją na jakiejś sklejce, przytwórz lekko przednie szyby, żeby powietrze miało gdzie uciekać i wygrzej środek auta - tak ze 2 godzinki. Na jakiś czas będziesz miał sucha tapicerkę i nie będzie ci tak parować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje nr katalogowy sprężarki do Paska 98r 110KM AFN mam zerwany gwint na deklu i jest nieszczelność (do sprężarki przychodzą 2 węże z nakrętkami) podobno siedzi tam jakiś ZAXEL. W pierwszym poście kolega pisze że 8DO 260 805 ale na końcu powinna być jeszcze jakaś literka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat.

 

Mam nabita klimatyzacje, ale nie chlodzi tak jak powinna. W sterowniku siedzi blad 01271 (Silniczek V68). Silniczek sprawdzilem, dziala jak trzeba. Niestety bledu nie da sie usunac. Moze miec to wplyw na prace klimatyzacji? Dodam, ze po ustawieniu temperatury na climatronicu wszystkie silniczki pracuja dobrze. Moze byc tu problem w samym panelu albo moze w zaworze regulującym wydajność sprężarki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do tego zexela mozna wlac PAO68 czy musi byc PAG46 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

nabijalem klime itd i ten co nabijał mechanik stwierdzil ze do wymiany sprezarka gdzyz z niej cieknie,wczesniej wymienial oriigi na wezach ale sam zauwazylem ze cieknie ze sprezarki.

Dostalem od kolegi taką sama sprezarke i twierdzil ze u niego dzialała do kocna bez problemu(rozwalil auto i stąd mam jego sprezarke)

Pytanie czy wymienie sam bez problemu?posiadam narzedzia i kanał u sąsiada .prosze mi podac linka czy napisac jak wymeinic sprezarke gdzyz nie moge nigdzie znalez opisu.

pilnie potrzebuje bo jutro chce sie wziasc za to gdyz mam pare dni urlopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu żaden opis nie jest potrzebny;) prosta robota.

Jeśli układ jest pusty to

1. Luzujesz napinacz i zdejmujesz pasek. Możesz odrazu założyć nowy, koszt 20-30zł

2. Sprężarka trzyma się na 3-4 długich śrubach dostępnych od spodu auta, jedną z nich łatwiej odkręcić od góry

3. Wyjęta sprężarka trzyma się na 2 wężach, są w miarę elastyczne. Mocowane na śruby imbusowe.

 

Rozłączasz wtyczkę/wtyczki... Niepamiętam ile ich jest. I składasz w odwrotnej kolejności.

 

Cała robota od strony kanału, z narzędzi to imbus 6, płaska 13, nasadka 13 z małą grzechotką + jakieś przedłużki, 17 lub 19 do naciagniecia napinacza.

I tyle w temacie;) powodzenia.

Przy nabijaniu układu dobrze gdyby nabili Ci też trochę oleju do sprężarki bo niewiadomo czy z tej nowej coś nie zleciało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie sprezarka w moim Pasku dogorywa jesli mialby ktos do sprzedania albo pewny namiar bede wdzieczny. Passat rok 98 siedzi kompresor Zexela, pozdrawiam ewentualnie jakis sms na nr.501488047.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy DENSO 8DO 260 805 będzie pasować do AFN'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ty musisz szukać Zexel DCW17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy DENSO 8DO 260 805 będzie pasować do AFN'a?

 

Zexel jest w AFN '98r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem dziś wyciągnąłem kompresor i sie okazało ze nie ma on plakietki z nr i nawet nie wiem co to za sprężarka? macie jakies pomysły? musze ją wymienić bo dosłownie jest w niej dziura..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności