Jump to content
bolsfanwk

wymiana sprężarki klimatyzacji

Recommended Posts

Samochód: B5(3B) 1.6 101KM (AHL)
    Rok prod: 1999

A powiedzcie mi koledzy czy przed włożenie sprężarki można ją czymś wpłukać?? I jaki ewentualnie zalać olej do niej i ile tego oleju .

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB)
    Rok prod: 2008

sprężarka regenerowana powinna być zalana olejem.

jeśli to jakaś używka niewiadomego pochodzenia to trzeba się zaopatrzyć w olej (PAG46).

ilości nie potrafię teraz podać, ale do znalezienia przez wujka gugla są te informacje, bo onego czasu szukałem z ciekawości i znalazłem, tyle że nie pamiętam już ;]

sprężarkę zalaną olejem, dokręcasz do wypłukanego układu, wydmuchanego azotem i z założonym nowym filtrem. wtedy wypadałoby jeszcze zrobić próbę szczelności na kilka godzin (nabić azotem do kilkunastu bar), po czym zrobić próżnię. wtedy już tylko nabić te 600 (no, 650) gram R-134A i cieszyć się klimą :)

generalnie rzecz ujmując jest przy klimie trochę roboty ;]

(aaa, jeśli zakładasz sprężarkę w której był już szlam, ale normalnie chodziła, to jak najbardziej trzeba ją wypłukać tym samym płynem, co i resztę układu i dopiero wtedy zalać nowym olejem)

Edited by Desper

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2009
    sprężarka regenerowana powinna być zalana olejem.

jeśli to jakaś używka niewiadomego pochodzenia to trzeba się zaopatrzyć w olej (PAG46).

ilości nie potrafię teraz podać, ale do znalezienia przez wujka gugla są te informacje, bo onego czasu szukałem z ciekawości i znalazłem, tyle że nie pamiętam już ;]

sprężarkę zalaną olejem, dokręcasz do wypłukanego układu, wydmuchanego azotem i z założonym nowym filtrem. wtedy wypadałoby jeszcze zrobić próbę szczelności na kilka godzin (nabić azotem do kilkunastu bar), po czym zrobić próżnię. wtedy już tylko nabić te 600 (no, 650) gram R-134A i cieszyć się klimą :)

generalnie rzecz ujmując jest przy klimie trochę roboty ;]

(aaa, jeśli zakładasz sprężarkę w której był już szlam, ale normalnie chodziła, to jak najbardziej trzeba ją wypłukać tym samym płynem, co i resztę układu i dopiero wtedy zalać nowym olejem)

probe szczelnosci mozna zrobic podpinajac pod butle z chodzby z powietrzem a uklad spryskac woda z mydlem na laczeniach i chlodnicy

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2002
    probe szczelnosci mozna zrobic podpinajac pod butle z chodzby z powietrzem a uklad spryskac woda z mydlem na laczeniach i chlodnicy

Ja juz zlozysz wszystko lacznie z osuszaczem to nie radze robic proby szczelnosci powietrzem. Azot, proznia.

Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
    Rok prod: 2001
    rozszczelniasz klime - wymieniasz filterek.

Czyli wszystko jasne :-)

pozdro

Ja juz zlozysz wszystko lacznie z osuszaczem to nie radze robic proby szczelnosci powietrzem. Azot, proznia.

dokładnie. Nie po to robi się tyle zabiegów z usuwaniem powietrza z układu, żeby na koniec nabić powietrza pod ciśnieniem :) wtedy osuszacz skończyłby swoją działalność, zanim w ogóle klima zaczęła by pracować.

Azot (i broń Boże nie próbować sprawdzać szczelności tlenem...).

Samochód: B6 1.9 TDI-PD 105KM(BKC)
    Rok prod: 2005

Panowie, wie ktoś może lub ma zdjęcia sposób montażu sprężarki klimy w passacie przed i po lifcie ??

Samochód: B5(3B) 1.8 T 150KM (AEB)
    Rok prod: 1998

Witam:)

Dołączę się do tematu klimy tylko że mam jeszcze kilka pytań dotyczących identyfikacji modelu mojego auta ponieważ jego właścicielem jestem od niedawna. Problem dotyczy głośnej pracy sprężarki klimy i magik polecił kupno używanej sprężarki jednak nie wiem jak się do tego zabrać żeby nie kupić kota w worku. Moje auto to passat z 1998r silnik 1,8 T 150KM jednak nie znam wersji silnika:( z klimatronikiem i tu moja prośba o pomoc w określeniu czego mam szukać lub ewentualnie rady co z tą moją nieszczęsną klimą można zrobić. Dodam że narazie działa nie licząc głośnej pracy sprężarki

Pozdrawiam

Masz zexela, tak jak w dieslach ;)

8D0 260 805 D

kompresor.jpg

Edited by Desper

Dzięki za szybką odpowiedź:)

Może jeszcze ktoś podpowie jak zidentyfikować typ silnika (podobno sa 3)

wlepka we wnęce koła zapasowego, albo rozkodować z VIN-u :)

Panowie a czy w warunkach domowych da się sprawdzić czy sprężarka jest dobra? Bo mam kilka sztuk a nie chce wciskać ludkom chały , z tego co 1 rozebrałem to tłoki nie mają żadnego luzu i ładnie chodza, tylko nie wiem jak sprawdzić ten zawór z mosiądzu i szczelnośc już po złożeniu

pozdro

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
    Może jeszcze ktoś podpowie jak zidentyfikować typ silnika (podobno sa 3)

Jeszcze na obudowie rozrządu masz naklejkę z symbolem silnika.

Koledzy mam nie lada problem ponieważ będę płukał układ kilmy na dzień dzisiejszy zakupiłem wszystko potrzebne do tej operacji ale kupiłem inny olej do sprężarki bo PAG 100 a producent preferuje do tego Pag 46 czy może coś się stać gdy wleje inny olej . Sprężarko Denso .

Dobra to w takim razie jutro jadę wymienić ten olej dzięki kolego za pomoc tylko niewiem czym się różni jeden od drugiego ale ma być taki będzie taki a drugie pytanko jakie mam to jak odessać resztki płynu do płukania okładu .Bo chłodnicę wymontowąłem całkiem więc dam sobie rade ale największy problem jest z nagrzewnicą

nie nagrzewnicą, a parownikiem :) (w nagrzewnicy masz chłodziwo G12, czy co tam innego masz wlane, a w parowniku gania freon)

zasady sztuki mówią że tylko dmuchanie sprężonym azotem, ale możesz azot zostawić na koniec, a wcześniej doczepić do układu jakieś źródło podgrzanego powietrza i tak podmuchać kilka godzin... jak robisz to sam, to musisz pokombinować: jakaś stara suszarka + taśma makgajwerowska ;)

Ważne przede wszystkim czym płuczesz - oby było to coś przeznaczonego do takich operacji, lub chociaż coś co łatwo odparowuje.

No właśnie z tym odparowywaniem to jest problem bo gość mi polecił środek który był mało skuteczny. Zdenerwowałem bardzo bo zostawiłem 150zł za ten szajs i wlałem tam wodę z dimerem. Odczekałem może ze 2-3 minutki i poszło wszystko cały syf zaczął wypływać przedmuchałem to kercherem z czystą wodą. Spowrotem przepłukałem tym środkiem efekt taki że zostały jakieś resztki tego szajsu w układzie i niczym nie idzie się tam dostać byłem na stacji i chciałem to wydmuchać kompresorem ale jest za słaby .

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:50 ----------

Kolego a nie da się złożyć tego układu klimy i podjechać do nabicia a przy tym żeby gość który to będzie robił niech odeśssie resztki tego płynu naszyna do nabijania klimy ??

Koledzy czy ktoś pomorze z tą klimą ?? Bo mam zamiar ją złożyć