Skocz do zawartości
cinul

Lafayette VENUS

Rekomendowane odpowiedzi

Nowość na rynku

 

lafayette-venus-wtyczka-gratis.jpg

 

CB Radio Lafayette Venus

Ręczne radio CB Venus do nowatorska konstrukcja radia CB w mikrofonie. Układ częściowo zawiera się w mikrofonie co daje wiele korzyści np: małe wymiary radia, dostęp do wszystkich funkcji z poziomu mikrofonu, estetyka, łatwość schowania radia.

 

CB Radio Venus firmy Lafayette dzieli się na "bazę" (którą możemy ukryć w bagażniku, pod siedzeniem w panelu lub w drzwiach pojazdu) i "mikrofon" którym zarządzamy wszystkimi funkcjami i przez który rozmawiamy.

 

Radio wyposażone zostało w standardy dla krajów Europy co pozwala szybko dostosować parametry pracy radia do obowiązujących w danym kraju regulacji.

 

Radio posiada ASQ - automatyczną blokadę szumów, skanowanie kanałów, szybki kanał 9/19, DX, Rogger beep i funkcję blokady tonowej CTCSS (tylko FM)

 

Ręczne radio CB Venus najmniejsze na rynku.

Jakością nadawania i odbioru to radio może spokojnie konkurować z innymi modelami w tej klasie.

 

Wymiary bazy są niewielkie zaledwie 13,6cm x 11cm x 3cm to daje nam duże możliwości istalacji radia w samochodzie, mikrofon o wymiarach 2,5cm (grubość) x 5,8cm (szer.) x 9,5cm (wysokość) długość przewodu mikrofonu 80 cm przedłużenie przewodu z bazy do mikrofonu + 120 cm.

 

Podstawowe funkcje Radia CB:

  • Modulacja emisji AM / FM
  • SQUELCH - regulacja poziomu szumów
  • Funkcja multistandard częstotliwości polskie i europejskie
  • EXT - gniazdo podłączenia zewn. głośnika (JACK 3,5 MONO)
  • Czytelny wyświetlacz z opisem wielu używanych funkcji
  • Możliwość wyboru koloru podświetlenia wyświetlacza
  • Skanowanie kanałów
  • Pamięć kanałów
  • Automatyczna regulacja blokady szumów (ASQ)
  • Szybki dostęp do kanału 9 i 19
  • Czytelny wskaźnik RX/TX
  • Multistandard
  • Kanał priorytetowy
  • CTSS pozwala na utworzenie grupy dla kilku rozmówców na jednym kanale, tak aby nie przeszkadzali oni pozostałym użytkownikom tego kanału (działa w FM)
  • Roger beep

Dane Techniczne:

 

  • Odbiornik: podwójne przetwarzanie, superheterodyna
  • Napięcie pracy: 13,8 V DC
  • Impedancja anteny: 50 ohm
  • Temperatura: -15 °C +55 °C
  • Wymiary elementu podstawowego: 136 x 108 x 29 mm
  • Wymiary mikrofonu: 25mm x 58mm (szer.) x 95mm
  • Złącze ext.speaker: 3.5 mm
  • Moc wyjściowa: AM / FM
  • Pasmo przenoszenia: 27,405 ch 26,965 MHz
  • Czułość: 0,2 uV
  • Auto Squelch: Tak

 

[ame]

[/ame]

 

Jeśli ktoś testował to opinie mile widziane :)

Cena na Allegro 359 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze, poza jednym - brak RF Gainu. A ustawienie głośności i SQ podczas jazdy może być problematyczne.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze pszemek, no i to pikanie przy każdym naciśnięciu jak kasa w supermarkecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przesadzone jest w reklamie tego produktu :

 

Ręczne radio CB Venus do nowatorska konstrukcja radia CB w mikrofonie

 

http://allegro.pl/radio-cb-radio-cobra-76-xtr-antena-gwarancja-neon-i1665625838.html

http://allegro.pl/radio-cb-alan-42-antena-875s-sonar-gratis-i1662158279.html

 

Reklama dźwignią handlu. Nowość taka sama jak możliwość zmiany dźwięku SMS w nowym oprogramowaniu do Iphona. Szczerze jakoś bardziej mi się podoba klasyczny układ niż takie rozwiązania (myślę że w zupełności wystarczy opcja szybkiej zmiany kanałów np. 9-kanał ustawiony ręcznie-19, w każdej chwili jako kanał ustawiony ręcznie można sobie ustawić np 21 żeby np. omówić bliżej z innym mobilem tu i tam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pikanie można wyłączyć, ale większym problemem jest to, jeździłem swoim autem z każdym radiem CB w żadnym nic się nie działo żadnych zakłóceń nawet w najtańszych i najgorszych radiach może czasami delikatne a w venus jak w żadnym innym lafayette drugą turbinę miałem w aucie nie było to głośne ale denerwujące, jeśli by się ktoś decydował najlepiej gdzieś podjechać i przetestować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jedyne zakłócenia jakie się pojawiają to przy włączeniu spryskiwaczy ale jako że tego nie robię często to radio bomba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie o zakłócenia chciałem się zapytać, bo kupiłem Atenę i ma strasznie słabe filtry. Łapie nawet zakłócenia od linii wysokiego napięcia i stacji trafo. Wróciłem do Zeusa bo tam takich problemów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem , przetestowalem - ogolnie nie polecam, brak rf-gaina, zaklocenia wlasne oraz wszelkie z zewnatrz, maly glosnik - kiepski odsluch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gigant

Baza umieszczona pod siedzeniem kierowcy a cala reszta mieści się w schowku po lewej stronie kierownicy (passat B6). W kabinie nie widać ani centymetra kabla. Jak potrzebuję to wyjmuję ze schowka mikrofon i kładę go na rączce w drzwiach. Po zatrzymaniu wrzucam do schowka bez wyłączania. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki samo się rozłącza więc nie rozładujemy niechcący akumulatora. Radio dla ludzi którzy włączają radio tylko po to, aby zapytać o drogę lub dlaczego stoimy. Do ciągłego nasłuchu brakuje rf gaina. Żadnych ale to kompletnie żadnych zakłóceń od silnika czy wycieraczek czy czego tam jeszcze. Z tym że nie wiem czy to zaleta samochodu czy radia...

Edytowane przez gigant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki samo się rozłącza więc nie rozładujemy niechcący akumulatora.

Z kolei to minus bo samoczynnie się nie włączy w przypadku podłączenia pod stacyjkę.

Miałem przyjemność założyć to radyjko w nowym Galaxy. Dzięki przedłużce na RJ'otkach baza poszła w schowek pod nogi pasażera a gruchę można wypiąć i schować.

Kolejny minus to brzęczący klawisz PTT wykonany z plastiku. Słychać to zwłaszcza przy jeździe po kostce brukowej.

Na plus mogę zaliczyć miły ton Roger Beepa (chodzi też w AM'ach) :)

Filtry ma faktycznie dobre (Galaxy w dieslu), zakłócenia z zewnątrz też go nie wzruszają.

Niestety mikrofono-głośnik to kompromis i aby słyszeć coś z niego podczas jazdy grucha musi być umieszczona i skierowana do kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CB Radio PRESIDENT Harry III ASC - 40 kanałowe CB-radio pracujące z modulacją AM i FM. Posiada funkcje ASC i VOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CB Radio PRESIDENT Harry III ASC - 40 kanałowe CB-radio pracujące z modulacją AM i FM. Posiada funkcje ASC i VOX.

Nie wiem co ten post wnosi do tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubekwkubek

Venus to faktycznie kompromis ale w wielu autach nie ma po prostu miejsca na normalne cb. Dla tych co podróżują za granicę przydatną funkcja będzie skanowanie komórek pamięci. Można sobie ustawić w komórkach kanały 19 i 28 i po odpaleniu skanera możemy kontrolować oba kanały na których siedzą nasi kierowcy za granicą. W tym roku dodano także dodatkowy filtr przeciwzakłóceniowy:

Dla tych którzy rozważają to radio polecam film:

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/radiotelefony_cb_radio/zestawy_cb_radio/zestaw-cb-radio-smart-gratis,,rid,657.html

kubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to kiedyś miałem Onwe Turbo , myślałem że to jest zbieracz wszelkich szumów i zakłóceń ale okazje się że w/w Venus jest w tym lepszy, według mnie jedyne co może skusić potencjalnego klienta to w miarę nowatorska konstrukcja, wyświetlacz w mikrofonie, jednym słowem taki gadżet to bardziej jest, poi za tym mozna pokusić się ze zględu na szybki montaż, ale jeśli chodzi o parametry i odsłuch (szczególnie kiedy troszkę głośniejsze autko mamy) to nie daje za bardzo rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności