Skocz do zawartości
Xawery1

Montaż modułu komfortu Cube Eletronics

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. Całkiem poważnie można nad tym pomyśleć. Projekt pod Arduino i w docelowym okrojone arduino. Coś takiego daje niemal nieograniczone możliwości przy tego typu zastosowaniach. Chce się ktoś przyłączyć do projektu? Całość by się opublikowało tutaj - wzory płytek, program. Plusy trzy:

-ciekawy gadżet klubowy

-platforma otwarta - można zaimplemontować w zasadzie kupę innych rzeczy jak np przypomnienie o włączeniu świateł i to jest niemal tylko w gestii programu

-Jak ktoś wpadnie na pomysł zmian to zmieniamy program i każdy sobie dla aktualizacji podepnie toto do komputera na jakieś 20 sekund ;)

Realne koszty - atmega 10zł, stabilizator 5zł, kupka mniejszych części poniżej 10zł. Płytki jeżeli by się zamówiło więcej (a myślę że spokojnie się te 20-30 osób uzbiera) wyjdą po jakieś 2-3zł. Ale każdy lutuje sobie sam ;P

Napisanie programu zgodnego z platformą Arduino myślę iż ogarnę sam toż to kilka pętli ledwo jest...

To chce się ktoś pobawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA!:) Kręcą mnie takie zabawki więc pisze się na to;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja się dopisuje założe u ojca w fabii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się bawimy.

Potrzebna jest osoba która ogarnia lub chce ogarnąć jakiś prosty program do projektowania płytek - Eagle albo DesignSpark.

Druga osoba która ma jakieś blade pojęcie nad elektroniką.

Trzecia osoba która udzieli merytorycznego wsparcia odnośnie elektryki passata (i innych) - chodzi o prądy jakie płyną przez przełączniki gdyż rozumiem że nie są one tożsame jak te płynące przez żarówki?

I pytanie - jakiej platformy używamy do projektu? Proponuję prywatną społeczność na G+

 

Odnośnie możliwości sprzętowych - mamy do dyspozycji jakieś 10-11 niezależnych wyjść (oświetlenie, buzzer) oraz 6 wejść sygnałowych (czujnik światła, zapłonu, przełączniki migaczy i co tam jeszcze trzeba). Jeżeli to mało to zmienimy Arduino na większe.

 

Aktualizacja.

Program prawie napisany. Realizowane funkcje:

-doświetlenie drogi do i z domu włączone pilotem od alarmu/centralnego zamka (światła mijania oraz coś z tyłu (zależnie pod co podepniemy). W przypadku gdy auto nie ma czegoś takiego to przy wychodzeniu z niego trzeba klepnąć na sekundę awaryjne. Działa tylko po zmroku (próg jasności będzie ustawiany przyciskiem pod deską jeden raz po każdym odłączeniu akumulatora od samochodu.

-miękki kierunkowskaz

-przypomnienie o konieczności włączenia świateł - jak po 20 sekundach od uruchomienia silnika nie włączysz świateł to przypomni piszczeniem. Analogicznie z wyłączeniem. Jeżeli ktoś z jakiś powodów nie chce włączyć to będzie opcja łatwego wyłączenia buzzera.

Układ z założenia będzie działał prawidłowo przy zasilaniu na poziomie 5,5 do 18V. Powyżej może ulec uszkodzeniu (ale to nie tylko on pewnie). Natomiast poniżej procesor może ulec resetowi a co za tym idzie przejdzie w stan nieustalony - wszystko będzie działać ponownie prawidłowo po kolejnym uruchomieniu samochodu.

Zastanawiam się czy nie lepiej aby po tych 20 sekundach np sam włączył światła? Jakie jest wasze zdanie? Macie jeszcze jakieś pomysły?

 

Program będę mógł wrzucać bezpłatnie na procesor (w cenie wysyłki i procesora chyba że ktoś wpadnie na piwoz własnym prockiem). Raczej nie opublikuję przynajmniej na razie gdyż nie jest mojego autorstwa (ale wiem że autor będzie go publikował jak przetestuje i upiększy komentarzami). Natomiast jak ktoś ma ochotę zaczekać albo po prostu przerasta go elektronika to będzie też wrzuta dedykowanej płytki do tego układu z rozpiską elementów (zależy kiedy czas znajdę). Jeżeli będzie zapotrzebowanie to możliwe że będzie też opcja zakupu gotowego i przetestowanego układu (ale muszę mieć na to czas oraz to by więcej osób było potrzebnych żeby koszt matrycy do płytek był sensowny - to jednorazowo jakieś 60 zł jest).

Edytowane przez Slavomiro
Aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja jest nowa. Też chciałem kupić, pisałem już kilka razy i też cisza....... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o czujniku zmierzchu http://allegro.pl/kawa-z-proxima-automat-swiatel-czujnik-zmierzchu-i2964810662.html jeszcze żeby miał te funkcje z cube electronics,bo kabli sporo jak tylko na czujnik zmierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slavomiro: nie uważasz że aurdino to przerost formy nad treścią ? jest drogie i chyba niezbyt przystosowane do używania w pojazdach gdzie panują nie ciekawe warunki. Moja firma od lat produkuje urządzenia elektroniczne dla motoryzacji i uważam że takie urządzenie powinno być zaprojektowane od podstaw, dobrze przetestowane i posiadać odpowiednią obudowę. To nie są żarty jak coś zacznie głupieć zrobi się niebezpiecznie. Moja firma może wykonać coś takiego ale musi być dokładnie wszystko określone, jakie funkcje ma spełniać. No i zależy jakie było by zainteresowanie bo dla 10szt to koszt byłby kosmiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wie ktos moze ktory kabel odpowiada za postojówki z przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności