Skocz do zawartości
Xawery1

Montaż modułu komfortu Cube Eletronics

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci że miałem to zamiar zakupić ale zdecydowałem się na taki bo mi chodziło wzasadzie tylko o Comin Home i żeby działało po zmierzchu a nie cały czas bo poco doświetlanie w dzień

http://www.miketronics.de/Seiten/dimmer_tfl_mit_lichtsensor_anschlussanleitung.htm

I ja jestem zadowolony a montaż to nic trudnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam moduł działa dość fajnie, ale po doświetlaniu zakrętów niema co zbyt wiele sobie obiecywać ponieważ fabryczne halogeny w naszych furach nie świecą zbyt dobrze. Przydatne natomiast są komfortowe kierunkowskazy.

 

Montaż modułu jest dość prosty:

 

Potrzebne materiały:

- Moduł

- bezpiecznik 15A wraz z podstawką

- przewody

- taśma izolacyjna parciana

 

 

ys221_zdjecie1.jpg

 

Narzędzia:

- lutownica

- nóż

- kluczyk typ torx

- śrubokręt krzyżakowy

- klucz do przykręcenia zasilania

 

1. Zdjąć pokrywę bezpieczników, odkręcić 2 śrubki typu torx

 

te691_zdjecie2.jpg

 

2. Odkręcić 2 śrubki typu torx i zdemontować dolną konsolę , odpiąć wtyczki od wyłącznika świateł.

 

wk135_zdjecie3.jpg

 

3. Zdjąć lewy boczek, odkręcając 1 śrubkę krzyżakową

 

zk314_zdjecie4.jpg

 

4. Lewy boczek, zlokalizować brązową kostkę w pierwszym rzędzie. Przewody kierunkowskazów (1 mm2) modułu (pin 3 i 4 w module) podłączyć do czarno/zielonego (prawy kierunkowskaz) oraz czarno/białego (lewy kierunkowskaz).

 

5. Lewy boczek, zlokalizować niebieską kostkę w pierwszym rzędzie. Przewód światła cofania (0.5 mm2) modułu (pin 10 w module) podłączyć do niebiesko/czerwonego.

 

 

6. Lewy boczek, zlokalizować pomarańczową kostkę w pierwszym rzędzie. Przewód + 12 V po stacyjce (0.5 mm2) modułu (pin 7 w module) podłączyć do niebiesko/czarnego

 

kn933_zdjecie5.jpg

 

 

7. Zlokalizować wtyczkę wyłącznika świateł. Do PINU NL podpięte są dwa żółto/białe przewody, są to przewody doprowadzające zasilanie do halogenów . Ponieważ są one podłączone pod jeden PIN aby doświetlanie zakrętów działało poprawnie należy je rozłączyć. Ja w tym celu po prostu przeciąłem oba przewody a następnie jeden przewód podpiąłem pod pin 5 w module (halogen prawy) natomiast drugi pod pin 6 w module (halogen lewy).

 

wz965_zdjecie6.jpg

 

8. Przewód włącznika halogenów (0.5 mm, ) modułu (pin 8 w module) podłączyć do żółto/białego przy wtyczce włącznika świateł.

9. Przewód masy (1.5 mm2) modułu podłączyć do karoserii samochodu

10. Do czerwonego grubego przewodu oznaczonego jako „30” pod przekaźnikami podłączyć przewód (1.5 mm2) zasilania modemu stosując bezpiecznik 15 A.

 

Aby uruchomić funkcję Coming Home należy do 9 pinu w module podłączyć napięcie + 12 V pojawiające się po otwarciu i zamknięciu auta. Można to zrobić tak http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1293113#post1293113

ale w przypadku tego modułu jeżeli włączymy światła awaryjne przy wyłączonym zapłonie światła przeciwmgielne świecą się cały czas.

Ja podpiąłem się pod syrenę fabrycznego alarmu, kiedy zamykam i otwieram samochód pilotem syrenka się odzywa sygnał idzie do modułu i halogeny się zapalają.

 

Tak to podłączyłem w moim passacie

lr370_schemat.jpg

 

A tak wygląda moduł po zamontowaniu

dy437_000_2166.JPG

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie temat. Zainteresował mnie ten moduł ale mam jeszcze 2 pytania.

1. czy da się zrobić tak aby w opcji Coming home - Leaving home oprócz przeciwmgielnych zapalały się któreś z tylnych świateł np. cofania aby oświetlić przestrzeń za autem?

2. nie chcę aby po wł. awaryjnych paliły się halogeny, więc skąd wziąć sygnał do pinu 9 aby działało jak należy bez żadnych skutków ubocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz fabryczny alarm możesz to zrobić tak jak ja, czyli podpiąć się pod syrenkę alarmu ( tak naprawdę można się podpiąć pod każdy alarm samochodowy). Halogeny zapalają się tylko wtedy kiedy zamykam lub otwieram samochód no i wtedy kiedy się załączy alarm ale to mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś może wie jak zdobyć taki moduł?

dzwoniłem do gościa ale powiedział mi że zmienia branże i moduły są już nie dostępne u niego.

może ktoś wie gdzie są dostepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz fabryczny alarm możesz to zrobić tak jak ja, czyli podpiąć się pod syrenkę alarmu ( tak naprawdę można się podpiąć pod każdy alarm samochodowy).

w tym problem że nie mam zadnego alarmu

 

dzwoniłem do gościa ale powiedział mi że zmienia branże i moduły są już nie dostępne u niego.

może ktoś wie gdzie są dostepne.

czyli już tego modułu ze strony http://www.cubeelectronics.com/komfort.php już nie da sie kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi powiedział jak do niego dzwoniłem ale możesz do niego zadzwonić może załatwi jeszcze parę z hurtowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem już podobny ale bez czujnika światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamówiłem już podobny ale bez czujnika światła

 

Pochwal się jak już go będziesz miał, bo sam się nad tym zastanawiam, jak to się będzie sprawowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jasne:) liczyłem na to że dzisiaj już listonosz przyniesie. i jak znajdę trochę wolnego na montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie taki zamówiłem i tez myślę o dołożeniu czujnika zmierzchu tylko że elektronika nie jest moją mocną stroną :dupablada

i jeszcze jedno, sprzedawca mnie poindormował że obciążalność układu to 2x5A lub 1x10A i jęślii bym chciał podłączyć przednie lampy + tył pojazdu bezie trzeba zainwestować w większy przekaźnik ale to raczek nie powinno być dużym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w gre wchodzi tylko przod? Bo chyba najlepsza opcja to halogeny + lampy wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi że tak. Ale koszt przekaźnika z wklepie elektronicznym to ok 5zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten moduł http://allegro.pl/doswietlanie-drogi-do-domu-coming-leaving-home-i2791901390.html ale się rozmyśliłem i chciałbym go sprzedać. Pójdę na łatwiznę i wezmę tego z włącznikiem zmierzchowym bo tego sam i tak nie dam rady przerobić:)

Jakby ktoś był chętny to puszcze za 45zł z przeyłką

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

sprzedane

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności