Skocz do zawartości
oczko18

Czy to odma czy turbina??? Passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące wymiany ale czego??? odmy czy regeneracji uszczelnień turbiny.

Objawy:

- po wymianie oleju (zrobiłem 520km znikło ok 0.5l oleju)

- w przewodzie od turbo do IC jest olej w małej ilości ale świeży nie zaschnięty

- po wymianie zabieraka w misce i na smoku znalazłem kawałki plastiku (twarde kwadraciki)

Turbina daje rade na wszystkich obrotach i spadku ani zacięć mocy nie czuć.

A jeżeli odma to chyba by kopcił na biało, a też nie ma takich objawów. Jak ktoś miał takie objawy to niech napisze co to było i jakie koszty.

 

Proszę o odpowiedź co to może być.

W ASO odma jest wymieniana z całą pokrywą zaworową jakieś 552zł z uszczelkami :\

Rurka do odmy jakieś 40zł :)

Turbo regeneracja chyba z 1000zł :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób logi to koledzy powiedzą czy jest turbo ok i lepiej dowiedz się od czego są te plastiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja mam problem z autkiem taki ze jakość pożno mi wchodzi na obroty...np na 1 biegu chce dać buta, to mija jakaś chwila i dopiero przyspiesza...nie wiem czym to jest spowodowane...turbina pada czy co innego może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KRZYSIEK.BB zrób skan błędów przez podpięcie do kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To bedzie wiadomo co dolega silnikowi? jak zrobie skan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa jak klima chodzi, troszkę przymuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w przewodzie od turbo do IC jest olej w małej ilości ale świeży nie zaschnięty

To akurat jest normalne !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczko18 Podaj przebieg auta i rocznik...

 

powodem wciągania oleju mogą być uszczelniacze

uszczelka pokrywy zaworów(inaczej dekla/klawiatury)

bo co bądź tak jak piszą koledzy...

Edytowane przez tomxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam takie pytanie - od jakiegoś czasu jak przycisnę przy wyprzedzaniu słysze gwizd turbiny. Poza tym wszystko OK, zbiera się bdb, oleju nie ubywa nic. Pytam skąd ten gwizd bo jeżdze tym autem juz dwa lata i nie było jej słychac - no jedynie na zimnym silniku przez pierwsze minuty. Czy to normalne czy coś sie zaczyna chrzanić? Może już gdzies było o tym na forumale szukałem i nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a ja mam takie pytanie - od jakiegoś czasu jak przycisnę przy wyprzedzaniu słysze gwizd turbiny. Poza tym wszystko OK, zbiera się bdb, oleju nie ubywa nic. Pytam skąd ten gwizd bo jeżdze tym autem juz dwa lata i nie było jej słychac - no jedynie na zimnym silniku przez pierwsze minuty. Czy to normalne czy coś sie zaczyna chrzanić? Może już gdzies było o tym na forumale szukałem i nie znalazłem.

 

Ale taki bardziej gwizd czy swist?

Jesli gwizd ktory slychac tez dosc glosno na postoju przy podniesionych obrotach to najprawdopodobniej to lozysko w turbinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczko18 Podaj przebieg auta i rocznik...

 

rok 2006 przebieg 120000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały przebieg,

uszczelniacze idą przy benzyna około 280 tysi

diesiel około 330tysi

 

poproś kogoś kto się zna żeby zobaczył Ci uszczelkę dekla zaworów-one lubią iść;p

 

sam z resztą zobaczysz "zafajdany silnik" ....

Edytowane przez tomxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale to mi sie zdarza tez jak niemam klimy właczonej....a z klimą to mi na każdym biegu tak szarpie...wygląda jakby tracił moc w silniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej gwizd. Na wolnych obrotach nigdy nie było i nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poproś kogoś kto się zna żeby zobaczył Ci uszczelkę dekla zaworów-one lubią iść;p

 

sam z resztą zobaczysz "zafajdany silnik" ....

 

Cała góra i dół suchy bez żadnych wycieków tylko koło skrzyni biegów się poci.

Olej z silnika był w dolocie do IC więc to raczej odma lub uszczelnienie turbo a nie uszczelnienia na pokrywie zaworowej, zresztą jak to odma to trzeba wymienić całą pokrywę zaworową bo wymienia się razem bo są scalone w ASO mówili :\ 552zł

rurka do odmy 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić ale też miałem taki gwizd i gdzieś po miesiącu rozsypała mi się turbina przy wyprzedzaniu .Nowa 2300zł więc lepiej sprawdź ją wcześniej.

Edytowane przez graxxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyna gwizdu możne być dziurawa rura (gumowa) co idzie do turbiny po lewej stronie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby była dziurawa to czy nie było by jakiś spadków mocy albo innych objawów? I w którym mniej więcej miejscu ta rura się znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)

 

absolutnie nie!

 

nie ma takiej możliwości że jest zespolony... weź podjedź do warsztatu zwykłego, (nie aso )

1. powiedzą Ci dwa razy mniej

2. i jak spierdzielą to poprawią - aso ma to w du***

3. jeżeli samochód ma więcej niż 5 lat naprawdę warsztat, no ew. że masz nadmiar kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W pierw wymien dwie rury ,pierwsza miedzy turbo a interqulerem ,druga pomiedzy interqulerem a filtrem powietrza.

To sa gumy zakonczone metalowymi koncowkami na ktorych sa gomowe uszczelniacze.

A jak wiadomo guma ma to do siebie ,ze parcieje,a uszczelki sa takie same jak na filtrze paliwa ,a wiec tez je szlag trafia ,tym bardziej,ze sa to elementy ruchome.

Ja wymienilem obydwie i ludzie przestali sie za mna ogladac :P

Ale tak czy siak zalatw sobie kogos kto ma VCDSa od wersji 10 wzwyz ,albo lepiej VASa ,tymi programami mozesz sprawdzic zywotnosc kazdego elementu,turbiny,wtryskow itd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności