Skocz do zawartości
Mr. X

Montaż kierownicy multifunkcyjnej passat 3BG - fotoporada

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam jeśli ktoś chciałby sprawdzić swoje radio.

Posiłkowałem się tymi dwoma schematami które dostałem od kolegi z forum golfa (thomas1919):

mfl452bezcan.jpg

Ponieważ sam do końca nie byłem przekonany czy 451 zda u mnie egzamin (mam mało czasu na dłubanie w aucie) dla bezpieczeństwa przygotowałem instalację pod oba przekaźniki. Dużo fajnych informacji jest na stronach tdiclub.

mfl451zcan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam jeśli ktoś chciałby sprawdzić swoje radio.

No i nastała jasność ,,umysłu,, :)

Widzę w moim przypadku wystarczy przekaźnik 452.

owies, mógłbyś jeszcze umieścić na schemacie z przekaźnikiem 452 podłączenie pinów o numerach 4,8,14,16 bo w opisie trochę to zagmatwane.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie będę montował tempomat w pasku a i tak muszę ściągnąć kierownice więc dlaczego by nie zmienić ją na multifunkcje :), teraz czy kierownica z 3BG będzie pasowała do mojego paszczaka, i będzie współpracowała z navi MFD, co jest potrzebne do takiego swapa, czy poduszka zostaje moja czy muszę kupić kierę razem z poduchą? aktualnie mam 3-ramienna pasek 3B z 2000r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poduszka z trójramiennej na pewno nie będzie pasować. Przecież to są całkiem inne kształty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No poduszka z trójramiennej na pewno nie będzie pasować. Przecież to są całkiem inne kształty.

no spoko miałem inna wizję :P, a co z resztą kiera z poduchą plus pewnie wiązka idzie coś jeszcze i czy z 3BG będzie pasowało do 3B pod MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry to w jakim dziale mam to napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie calkiem z innej bajki

chce zamontować sobie multifunkcyjna kierownice ale do nie org radia tylko mam wstawione sony zamierzam dokupić odpowiedni modul do sterowania od kierownicy który to jest kabel odpowiedzialny za sygnal z kierownicy bo mialem przerabiana wiązkę i przy radiu mam tylko kostki iso a tej dużej org kostki vw nie mam i co w tym przypadku mam zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby gdybyś zobrazował swoje słowa.

Jeśli nie masz przy radiu mini iso (zielona kostka, widoczna na pierwszej stronie tematu) a chcesz założyć MF i adapter do innego radia to przecież wystarczy podać na ten adapter sygnał z pinu nr 5 przekaźnika 452, a dalej adapter już sobie będzie z nim radził i tłumaczył na to twoje sony. Schematy obrazowe w pierwszym poście na tej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co tu rozumiem to oprócz kiery multifunkcyjnej trzeba dokupić przekaźnik 451 i kostkę z kablami do tego ?

Ma może ktoś taką do sprzdania ?

Passat B5FL 2003 radio MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam jeszcze jedno pytanie jesli moj passat nie posiada tempomatu czy musze go montować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem multi na przekaźniku 452 i radiem gamma V, dziś wymieniłem radio na MCD i nie działa mi sterowanie z kierownicy :( co może być przyczyną usterki ?? czy mcd trzeba dopisać do kompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem radio na MCD

ok, a jakie to mcd ? nie czasem to najnowsze gdzie sterowanie leci CANem ? Masz FIS ? komunikaty radia/nawigacji wyświetla na nim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fisuu nie mam, mcd ver. C a z tego co pamiętam od G jest na Can

Edytowane przez paco432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziko6

Witam

Jestem tu nowy, ale forum śledzę dłuższy czas. Posiadam skodę superb z 2003 roku, dołożyłem kierownicę multi , mam oryginalne radio Symphony, oraz przekaźnik 451 z podstawką, oraz oryginalny tempomat. Wg ETKA w Superbie szły tylko przekaźniki 451 czyli 1J0907487A dopiero po 2006 do końca zamiast 1J0.. był 3U0.. i znaczek skody a nie VW, ale nr TRW ten sam 61122415. Mam wyciągniętą z angielskiego superba podstawę z kablami po prostu wyciętą na szrocie oraz przekaźnik 451 i kilka numerków w kostce mi się nie pokrywa z tymi w opisie dla 452. Jeśli można to prosiłbym o opis wyjść dla 451, ewentualnie co też byłoby dla mnie cenne schemat podłączenie tylko sterowania oryginalnym radiem i klakson :) Tempomat używam kilka razy do roku, więc zadowolę się klasyczną manetką, zależy mi jedynie na radiu, więc jeśli jest taka opcja to wolę proste rozwiązanie. Pozdrawiam - Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy załanczam zdjęcie mijej kostki od AIRBAB-u w kierownicu.Mam problem z podłączenirem a mianowicie mam tam same czarne kable i w innej kolejności niż w opisie z pierwszy i drugi pin idzie do poduszki, a 3i4 do klaksonu. Jak teraz podłączyć według opisu z 1 postu czy kabli od poduszkii nie ruszać tylko pozostałe dwa podłączyć jak w opisie?DSC_0265.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy się ma ten immo3 ?

 

Właśnie nie, w internecie brakuje jednoznacznej informacji na ten temat ale 451 potrafi również sterować starym radiem/navi po jednym przewodzie w analogowy sposób.

Sprawdziłem to na sobie, najpierw miałem jakiś czas starą MCD bez DX a teraz śmiga z deltą 6.

 

Do działania 451 najwyraźniej potrzebny jest CAN komfortu (a w zasadzie licznik immo3 bo ja wciąż mam komfort 1J0), zanim wstawiłem do auta to uruchamiałem wszystko na stole i nie chciało śmigać, dołożyłem licznik immo3 i od razu ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli passek taki jak w opisie to masz immo 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak sprawdzić czy się ma ten immo3 ?

Jak pytasz o auto z twojego podpisu to go masz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Koledzy załanczam zdjęcie mijej kostki od AIRBAB-u w kierownicu.Mam problem z podłączenirem a mianowicie mam tam same czarne kable i w innej kolejności niż w opisie z pierwszy i drugi pin idzie do poduszki, a 3i4 do klaksonu. Jak teraz podłączyć według opisu z 1 postu czy kabli od poduszkii nie ruszać tylko pozostałe dwa podłączyć jak w opisie?

 

Mi się wydaje, że przyjąłeś odwrotną kolejność numeracji pinów we wtyczce poduchy.

Poducha zasilana jest z pinów 4 i 5 a wg Ciebie z pinów 1 i 2, masz wolne jedno pole na obsadzenie pinu, nie jest to jednak pole nr 5 tylko nr 1.

Jeśli chodzi o kolory przewodów to jakie by nie były to sugeruj się kolejnością ich osadzenia we wtyczce.

Do klaksonu idzie jak by nie liczyć z każdej ze stron przewód z pola nr 3 a pole nr 2 (wg Ciebie 4) to masa.

 

Jeśli jednak jest tak jak piszesz to Twój VW jest ewenementem i ma instalację inaczej niż my wszyscy :)

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam, bo ni jak się nie da sterować multifunkcją, niby połączenie z modułem i przez CAN jest - ale nic nie działa i nie da się nim sterować. Dziś musiałem kupić moduł 452 i dopiero dało się "odpalić kierę" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności