Skocz do zawartości
Mr. X

Montaż kierownicy multifunkcyjnej passat 3BG - fotoporada

Rekomendowane odpowiedzi

w b5 przed liftem też idzie założyć takie cudeńko?

 

oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś trzeba inaczej wykonać niż w tym manualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś trzeba inaczej wykonać niż w tym manualu?

 

przede wszystkim musisz wymienić pierścień ślizgowy (zwijacz/taśma) na wersję z B5 FL mającego ESP (taśma ma więcej ścieżek, które m.in. zasilają kierownicę multifunkcyjną)

ja taśmy nie zmieniałem gdyż posiadam ESP

reszta raczej bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esp posiadam także chyba ten myk wydaje się zbędny :) pasek w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czytam ten fontek i stwierdzam, że bajer ta kiera :) ale czy będę mógł podłączyc ją do mojego Paska z 98 roku? Mam juz założony zegar z pełnym Fisem oraz NAVI MFD wer. D teraz lada chwila zakładam tempomat, no i teraz zastanawiam się nad montażem takiej kiery. Co wy na to, warto sie bawić w tym moim aucie?

 

Pozdro

krasy31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj sam, możliwości techniczne są ;)

Kup sobie manetkę tempomatu pod multif. tylko z on/off bo i tak nie będziesz korzystał z przycisków manetki przy komforcie sterowania z kiery :)

Super sprawa ogólnie, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak da radę to chyba sobie założe taka kierę, tylko co musze kupiś, na pewno kierę i tak jak piszesz manetkę tempomatu on/off i co jeszcze aby to wszystko razem śmigasło, jak to założyć, chociaż pewnie podjade do kogoś bo ja mamw tych sprawach dwie lewe ręce :)

i jeszcze cos spsuję a nie podłącze

 

 

 

Zdecyduj sam, możliwości techniczne są ;)

Kup sobie manetkę tempomatu pod multif. tylko z on/off bo i tak nie będziesz korzystał z przycisków manetki przy komforcie sterowania z kiery :)

Super sprawa ogólnie, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak da radę to chyba sobie założe taka kierę, tylko co musze kupiś, na pewno kierę i tak jak piszesz manetkę tempomatu on/off i co jeszcze aby to wszystko razem śmigasło, jak to założyć, chociaż pewnie podjade do kogoś bo ja mamw tych sprawach dwie lewe ręce

i jeszcze cos spsuję a nie podłącze

 

Kolego musisz jeszcze zakupic przekażnik o numerze 452 + kostka do niego (zeby podlaczyc jak nalezy). Powodzenia z szukaniem jaśka do kiery. Troszke sianka bedziesz musial wurzucic za komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem poduszkę można wyrwać za stówkę na znanym serwisie aukcyjnym ;)

Tylko dlatego mam mf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka - znalazłem info że w Sharanie była opcja grzanej multifunkcji... Tutaj opis:

http://vwmk4.blogspot.com/2011/01/montaz-podgrzewanej-kierownicy.html

tylko znaleźć gdzieś taką kiere graniczy z cudem...

____________________________

update:

Trochę temat zgłębiłem i wygląda że nie taki straszny. Jeżeli będzie zainteresowanie to przy okazji montażu mogę zrobić kompletny opis jak założyć ten wynalazek w pasku bez multi lub wariant upgrade z multi do multi grzanej :)

____________________________

update:

Kierownica na stole już przetestowana i faktycznie grzeje :)

Jak by ktoś był zainteresowany to niech da znać bo wypatrzyłem na allegro jeszcze jedną sztukę za 200zl.

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam paska z pełnym FIS i MCD i orginalnie był zestaw telefoniczny , czy to znaczy że nie moge użyć przekaźnika 452. Kupiłem wszystko przekażnik 452 kierownice, podłączyłem kable i nie mogę za za nic połączyć się ze sterownikiem.

 

Jeżeli okaże się że muszę mieć przekażnik 451 to żeby zakodować kierownice muszę mieć kabel do szyny CAN czy wystarczy zwykły K-line.

 

Pomóżcie bo straciłem nadzieje na montaż tej kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi pomóc Mr.X mam paska avb z 2004 i orginalnie telefon był zamontowany to znaczy że muszę użyć przekaźnika 451?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kierownice masz z przyciskiem telefonu ?

jeśli nie masz zamiaru lub możliwosci odbierania rozmowy z kierownicy to po co przekaźnik pod telefon ? :)

 

do kodowania wystarczy zwykły kabel kkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skoro nie dostałem wiele odpowiedzi na moje pytania poszukałem troche na forach zagranicznych i w końcu mnie się udało.

 

Zamontowałem kierownice multifunkcyjną z przekaźnikiem 451. Montaż tego jest troche inny od tego opisanego na pierwszej stronie i każdy kto ma samochód po 2002 roku musi uzyc przekaźnika 451.

 

Montaż różni się głównie pinami 1 i 3 które nalezy podpiąć do przewodód CAN Low i CAN High najlepiej do tych umiejscowionych pod osłoną koło rączki otwierania klapy bagażnika , znajduje się tam kostka która idzie od drzwi pasażera a jej pin 2 i 3 to właśnie CAN High i CAN Low.(cienkie przewody pomarańczowe z paskiem brązowym i fioletowym). Po tej operacji dopiero można zalogować się do sterownika kierownicy.

 

Mam nadzieje że to komuś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koło rączki otwierania klapy bagażnika

 

a nie rączką otwierania maski silnika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Montaż tego jest troche inny od tego opisanego na pierwszej stronie i każdy kto ma samochód po 2002 roku musi uzyc przekaźnika 451.

Jaki jest tego powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał inaczej...

 

Wybór 451 czy 452 zależy bardziej od tego jakie Radio/Nawigacje mamy na pokładzie, a konkretnie czy do sterowania wykorzystuje dwu-przewodową magistrale Can[451] czy tylko starszą jednoprzewodową[452].

 

przykład:

mając paska z radiem gamma V nawet 2004r nie dogada się ze sterownikiem 451...

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór 451 czy 452 zależy bardziej od tego jakie Radio/Nawigacje mamy na pokładzie

Właśnie nie, w internecie brakuje jednoznacznej informacji na ten temat ale 451 potrafi również sterować starym radiem/navi po jednym przewodzie w analogowy sposób.

Sprawdziłem to na sobie, najpierw miałem jakiś czas starą MCD bez DX a teraz śmiga z deltą 6.

 

Do działania 451 najwyraźniej potrzebny jest CAN komfortu (a w zasadzie licznik immo3 bo ja wciąż mam komfort 1J0), zanim wstawiłem do auta to uruchamiałem wszystko na stole i nie chciało śmigać, dołożyłem licznik immo3 i od razu ruszyło.

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przykład:

mając paska z radiem gamma V nawet 2004r nie dogada się ze sterownikiem 451...

Właśnie nie, w internecie brakuje jednoznacznej informacji na ten temat ale 451 potrafi również sterować starym radiem/navi po jednym przewodzie w analogowy sposób.

Powiem szczerze że zdurniałem.

Jaki przekaźnik wystarczy do mojego auta, 2003r. radio Gamma V z opcją późniejszego dorzucenia MFD. ver. D :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie jest tak jak pisze kolega Bartosz i 451 może też sterować po jednym przewodzie to jak najbardziej do każdego paska poliftowego może go zastosować i w przyszłości obsłuży nowsze jednostki po CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności