Skocz do zawartości
Mr. X

Montaż kierownicy multifunkcyjnej passat 3BG - fotoporada

Rekomendowane odpowiedzi

Czy delikatne świecenie przycisków kierownicy po przekręceniu kluczyka jest normalne i ma czemuś służyć ? Widać to tylko w nocy, nie rzuca się w oczy ale jednak zastanawia mnie to zjawisko. Z tego co wiem nie jest to odosobniony przypadek.

(w mojej instalacji dyryguje 451 - 1J0907487C )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy delikatne świecenie przycisków kierownicy po przekręceniu kluczyka jest normalne i ma czemuś służyć ?

 

u mnie jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest to samo

U mnie też. Widać taki zamysł VW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opis, ja tez muszę zacząć działać - z tym, że mam chyba łatwiej bo miałem już kiere fabrycznie, ale niestety coś w niej nie działa bo przyciski nie działają i się nie świecą, a jak pod kompa podłączę to mam błąd komunikacji. Cóż, pozostaje rozebrać kierownicę i przyjrzeć się kabelkom wg. załączonej instrukcji - wszelkie dodatkowe uwagi/pomysły mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko odnośnie kier. multifunkcyjnej, otóż nie działają mi przyciski od sterowania radiem, lewa strona działa bardzo dobrze - tempomat a prawa ani drgnie sprawdzałem pod poduszką i wszystko jest raczej podłączone,

 

jak sprawdzić czy są przewody podłączone do radia - radio z navi mcd,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

zabralem sie za montaz kierownicy i mam szybkie pytanie:

Czy sterownik kierownicy 452 montuje sie zamieniajac sterownik 377, czy sterownik kierownicy 452 montuje sie dodatkowo?

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

377 to przekaźnik wycieraczek, nie ma nic wspólnego z mf.

452 dodajesz w nowe gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy sterownik kierownicy 452 montuje sie zamieniajac sterownik 377, czy sterownik kierownicy 452 montuje sie dodatkowo?

 

a co ma wspólnego przekaźnik wycieraczek do obsługi kierownicy multifunkcyjnej?

musisz zamontować dodatkowo przekaźnik 452 lub 451 w zależności jaki w Twoim aucie trzeba zamontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepne szybkie pytanie:

Gdzie szukac kabla 58d zasilanie podswietlania Instrumentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek, szary z niebieskim paskiem.

Co masz w aucie podświetlane? Odpowiedź sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdziekolwiek, szary z niebieskim paskiem.

Nie to, żebym się czepiał, ale tak w ramach ścisłości to niebieski z szarym paskiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc, w szczególności koledze Mr. X, za napisanie tego manuala.

 

Wszystko podłaczone i dziala.

Choć miałem chwilę zwątpienia, kiedy podłączyłem i wszystko zadziałało, lecz kiedy poskładałem do kupy (wszystkie osłony pod kierownicą, założyłem poduchę, przykręciłem podstawki z przekaźnikami, i już miałem zakładać całą dechę pod kierownicą, podłączyłem akumulator i kierownica nie działała. Normalnie powaliło mnie to na kolana. Miernik w rękę i zacząłem przedzwaniać przewody, okazało się, że winowajcą był przewód numer:

"13 - pod bezpiecznik nr 10 (zasilanie dociągnąć z terminala 30) - złącza śrubowego pod listwą przekaźników,"

Przylutowałem do przewodu oczko na śrubę i tu pojawił się zimny lut, tak mi się wydaje, bo nie było dobrego styku. wymiana przewodu i już wszystko GRA.

Poza tym bez większych komplikacji.

Tylko jeszcze kierownice muszę dobrze ustawić bo jadąc na wprost kierownica jest skrzywiona, ale to to już szczegół.

 

Koszt: 59 funtów - kierownica z poduszką, moduł za free.

 

Przy okazji montażu kierownicy rozwiązany został pewien problem, lecz o nim napiszę w odpowiednim wątku.

Teraz mój pasior to już prawie highline.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki i pełen szacun!

 

 

 

 

 

Edytuje tego posta aby nie zaśmiecać furum,

 

Kolega posiada paska z 2005r B5FL, ma multifunkcyjna kirownice.

zakupił radio 2Din, które posiada możliwość współpracowania z kierownicami. Lecz w pasku moduł kierownicy łączy się z radiem tylko jednym kabelkiem (pin 11, zielona wtyczka w radiu), a z radiu sa to trzy kabelki. I nie mam pojęcia jak to ugryźć. Może ktoś wie jak to rozwiązać. Sprzedawca od którego kolega kupił te radio zapytał, czy w samochodzie sterowanie jest cyfrowe czy analogowe, a ja nie mam pojęcia jak to jest.

z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez robert1508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobna sytuację.

Passat B5FL 2003r + kierownica multifunkcyjna + radio Delta 6 2Din.

W Passacie standardowo radio jest sterowane "Radio Remote", a radio Delta 6 jest sterowane szyną CAN.

 

co zrobiłem:

1. podłączenie szyny CAN do radia

2. wymiana przekaźnika z 452 na 451

3. podłączenie szyny CAN do gniazda przekaźnika 451

 

działa sterowanie radiem z kierownicy, gala- czyli podgłośnienie w czasie jazdy, moduł komfortu pamięta kod radia po dołączenia akumulatora, jedynym minusem jest podświetlenie radia dopiero po włączeniu świateł pozycyjnych.

 

jeśli interesuje to mogę opisać szczegółowiej ale muszę odkopać materiały z przed pół roku.

Edytowane przez gordziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładnie o to mi chodziło, kolega kupił niefabryczne radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem.Passat B 5 FL 2003 ,keirownica multifunkcyjna +radio MCD. Radio wymieniłem na stacje multimedialnom AS 8601.Po podłączeniu nie działa mi sterowanie z kierownicy i wyświetlacz między zegarami.Nie wiem jak to ugryś. Stacja jest niby dedykowana do Passata B 5 ale sterowanie nie działa.Może wie ktoś co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam kolegow posiadam passata 3BG w wersji Highline z troj ramienna kierownica i chcialbym przelozyc kierownice multufunkcyjna z drugiego passata wiem jak to zrobic tylko potrzebuje opis jak wlozyc do tego drugiego passata moja troj ramienna kierownice zeby wszystko działalo poprawnie. z gory dzieki za odp. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaśniej napisz z czym masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje opis jak wlozyc do tego drugiego passata moja troj ramienna kierownice zeby wszystko działalo poprawnie

 

musisz dokładnie zrobić w tamtym z multifunkcją jak masz teraz u siebie, tj, przełożyć piny we wtyczce przy zwijaczu oraz do tej wtyczki dociągnąć przewód ktoey będzie sterował przekaźnikiem klaksonu bo w multifunkcji go nie ma (tam jest sterowanie przekaźnika klaksonu przekaźnikiem multifunkcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b5 przed liftem też idzie założyć takie cudeńko? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności