Skocz do zawartości
albus

climatronik - brak zasilania sprężarki

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z klimą w passacie b4 1994r. 2.0 benzyna. Jest to klimatronik i po wlaczeniu klimy nic sie nie dzieje, brak zasilania na sprężarkę. Może ktoś podrzuci schemat z climatronikiem, interesuje mnie jak to jest rozwiązane, co powinno dziać sie po nacisnieciu przycisku od klimy??? czy powinien wlaczyc sie wentylator? jak to jest sterowane ,? ktorym przekaznikiem? sprawdzalem bezpieczniki w kabinie i wszystkie sprawne, Vag pokazywal sporadyczny blad silniczka zmiany temp. , wntylator nawiewu dziala . prosze o wskazówki. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przekaźnik pyka jak naciskasz ON ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.. nie odzywa się dosłownie nic, a nie wiem który więc proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz wiem jak to ma działać, i że przekaźnik to J253, a w skrzynce przekaźników jak on jest oznaczony? czy to będzie ten : " http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1940" 1 z czesci" A "?

Edytowane przez albus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do climatronica to przekaźnik 106,on załącza sprężarke i wentylator w środku,ja już go wymieniałem...znaczy sie reanimowałem,bo styki już sie wypaliły i niekiedy nie włączała sie sprężarka,a jeszcze jedno pytanie do ciebie to czy jesteś pewien że masz gaz w klimie?? bo warto od tego zacząć

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no sprawdze , napewno jak wykałem przekaznik na ktorym widniala cyfra 18 to przestala dmuchawa w srodku działać. pewnosci czy gaz jest niestety nie mam, czy da sie to jakos sprawdzic czyms ? vagiem? czy tylko na urzaadzenie do klimatyzacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm no sprawdze , napewno jak wykałem przekaznik na ktorym widniala cyfra 18 to przestala dmuchawa w srodku działać. pewnosci czy gaz jest niestety nie mam, czy da sie to jakos sprawdzic czyms ? vagiem? czy tylko na urzaadzenie do klimatyzacji ?
na zaworze od napełniania klimy delikatnie wciśnij do środka a dowiesz się czy jest gaz i jakie ma ciśnienie tylko odsuń się by tylko ręce tam się znajdowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo włączasz na krótko wentylatory i kompresor i jak się schłodzi to czynnik jest i mechanika sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności