Skocz do zawartości
kowalo

Jaki najlepszy preparat do tapicerki i skóry ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

a ja kupiłem w salonie VW środek do czyszczenia skóry, w takich małych szarych buteleczkach.

Efekt super, skóra długo pozostaje nawilżona i ma piękny głęboki kolor.

Cena też nieduża coś między 20 a 30 złotych, a butelka starcza na kilkanaście razy n cały samochód.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mleczko z sonaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam mleczko SONAX-a w czarnej butelce koszt koło 20zł starcza spokojnie na kilka razy, efekt jak dla mnie więcej niż zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie trzeba wypróbować tego sonax-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwole sobie odgrzebac temat.

Wszyscy pisza o konserwacji skory i z tym nie ma juz wiekszego problemu ale moze ktos z Was ma jakis patent na doczyszczenie mocno zabrudzonej tapicerki na fotelach ?

Najlepiej to chyba by poszlo CIFem ale boje sie, ze ja zniszcze.

 

PS: Co to jest alkantra ?

 

Dolaczam zdjecie foteli - na zywo wygladaja mniej ciekawie :(

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Cif jesli chesz, żeby coś z tej skóry zostało.

 

Problem jest w tym, że na zdjęciach widac wyraźne wytarcia farby. W tych miejscach nie ma farby i zaden srodek czyszczący nie pomoże. Często zdaża się to też w zmarszczkach, te ciemne pajęczyny powstają najczesciej przez brak farby. Wyczyścić się je da za pomocą szczotki i środka czyszczacego, natomiast ubytki farby musisz dofarbować.

 

Tutaj jest info jak to zrobić:

http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/tapicerka-samochodowa/farbowanie-skorzanej-tapicerki-samochodowej.html

 

Alcantara jest to materiał z mikrofazy. Dość drogi, oryginalna używana w samochodówce jest droższa niz skóra. Można napisać, ze jest to imitacja nubuku, czy zamszu. Słowem materiął przyjemny w dotyko jednoczesnie na tyle wytrzymały, że nadaje się na tapicerkę samochodową.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na co dzień do przetarcia, czyszczenia i pielęgnacji polecam husteczki nawilżające dla niemowląt (np.Bambino - najmniej tłuste, neutralny zapach):D A skoro nadają się do skóry dzieci to tym bardziej chyba nie mogą zaszkodzić skórze w aucie. Wprawdzie nie mam u siebie tapicerki ze skóry, ale ta na kierownicy i gałce zmiany biegów reaguje idealnie...szczególnie po wizycie w warsztacie ;).

Używam prawie dwa lata i kierownica dalej wygląda jak nowa. Nie świeci się od wytarcia, skóra nie jest wysuszona i dzięki temu nie schodzi z niej lakier! Można też używać ich do czyszczenia deski. Zmywa kurz a nie pozostawia świecących smug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć jak chusteczki dla niemowląt mają Cie ochronić np: przed tym? :) Zobacz na boczek kierowcy m16, u niego ten proces dopiero się zaczyna.

 

bmw51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz mi powiedzieć jak chusteczki dla niemowląt mają Cie ochronić np: przed tym? Zobacz na boczek kierowcy m16, u niego ten proces dopiero się zaczyna.

 

Hehe..no na to już nic nie pomoże poza porządną renowacją skóry. Ale mam wrażenie, że gdyby ktoś odpowiednio dbał i pielęgnował skóre wcześniej na pewno nie było by aż takich zniszczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konserwował dobrym mocnym, środkiem zabobiegającym wycieraniu się farby. Chusteczki dla niemowląt w niczym tu nie pomogą :(

Niestety większość uszkodzeń jakie na codzień oglądam to właśnie wytarcia w farbie. Nawilżenie skóry przed takimi uszkodzeniami nie uchroni. :(

Edytowane przez muzycom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jest w tym, że na zdjęciach widac wyraźne wytarcia farby. W tych miejscach nie ma farby i zaden srodek czyszczący nie pomoże. Często zdaża się to też w zmarszczkach, te ciemne pajęczyny powstają najczesciej przez brak farby. Wyczyścić się je da za pomocą szczotki i środka czyszczacego, natomiast ubytki farby musisz dofarbować.

Zamieszczam dokladniejsze zdjecia najgorszego kawalka tapicerki - fotel kierowcy.

Czy myslisz, ze da sie cos z tym zrobic w "domowych warunkach"?

Jesli tak to bede wdzieczny za jakies wskazowki.

Wiem, ze nie zrobie aby wygladaly jak nowe ale moze przynajmniej tak aby nie straszyly ;)

I przedewszystkim czym to zakonserwowac aby z dnia na dzien nie bylo coraz gorzej.

fotel.jpg

fotel2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To standardowe wytarcia farby. Da się to spokojnie usunąć (dofarbować w warunkach domowych). Tutaj masz wszystko ładnie pokazane na krutkim filmie:

 

a opisane tutaj:

http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/tapicerka-samochodowa/farbowanie-skorzanej-tapicerki-samochodowej.html

 

Jeśli chodzi o konserwację, to polecam Ci linie środków do skóry dostępnych w salonach VW w Polsce, których jesteśmy producentem. Środek konserwujący, jest nastawiony właśnie na zapobieganie, takim przetarciom. Da Ci to tez gwarancję, że efekt renowacji bedzie trwały.

 

Są w oferceie, też dobre zestawy do alcantary i siedzeń materiałowych. Można je dobrze zabezpieczyć szczególnie przed zaplamieniem.

 

 

zestaw.jpg

zestaw1.jpg

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez muzycom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że macie ciekawe produkty do pielęgnacji i renowacji skóry.

Mam pytanie odnośnie alcantary jest w waszej palecie produktowej środek do czyszczenia ale co z zabezpieczaniem przed "mechaceniem". Mam przejechane jakieś 55tys i już na fotelu kierowcy widać ślady mechacenia. Co z tym zrobić aby nie postepowało, jak przed tym zabezpieczyć pozostałe siedzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impregnat z zestawu pomoże. W dużym stopniu ogranicza łamliwość poszczególnych włukien. W miejscach gdzie materiał nosi uszkodzenia, ten proces może jednak dalej postępować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz impregnatem przejechać po całej tapicerce (skórzanej) jednak do tego rozdarcia (oparcie) musisz poszukać dobrego tapicera.... 100-150zł myślę, że wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie tapicerki skórzanej, konserwacja i próba naprawy zniszczonych zębem czasu i niedbałości miejsc. W tym wykorzystałem taki środek http://www.allegro.pl/item735857848_lck_zestaw_do_samodzielnej_renowacji_skory.html

i mogę go polecić. Pierwszy raz czyściłem skórę i widać efekty. Najpierw pierwszym ze środków który wytwarza pianę dokonałem czyszczenia tapicerki. Woda z z płukania gąbki była niemal czarna;) Następny krok to nałożenia znów gąbka takiego jaby czernidła. A na mocno wytarte miejsca (zrobiłem tym boczek kierowcy) jest taka mocniejsza farba którą dokupiłem u gościa na miejscu za 20 zł.

Wyszło dosyć dobrze. Najbardziej się cieszę z efektów w miejscach gdzie już mi się skóra przecierała, no i że myślę porządnie ją umyłem. Wiadomo że niekóre zagniecenia nie znikną już nigdy ale myślę że dobrze wydałem 160zł no i że Passek będzie zadowolonu:) Za 2 tyg mam nałożyć konserwacyjne mleczko.

 

thumb_b49ff7c8.jpg thumb_8035c66b.jpg thumb_46ef6127.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności