Skocz do zawartości
kowalo

Jaki najlepszy preparat do tapicerki i skóry ?

Rekomendowane odpowiedzi

a czym ??

i jaki efekt ??

może jakieś wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyczysc to ladnie pomalu oliwka pomaga sprawdzone/...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupilem skurzane fotele do passata b6 lecz sa bardzo zaniedbane,jak je wyczyscic by ich nie uszkodzic oraz czy moge je podlaczyc by grzaly wczesniej nie majac tej funkcji?

 

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

 

Czy moge wyczyscic srodek tych foteli odkurzaczem pioracym czy lepiej recznie jezeli tak to w jaki sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moge wyczyscic srodek tych foteli odkurzaczem pioracym czy lepiej recznie jezeli tak to w jaki sposob?
środki z alcantary? jesli tak to są do niej specjalne środki, podobnie do skóry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz użyć odkurzacza piorącego tylko użyj do prania środków do alcantary nie żadnych do weluru i szmaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie srodki czyszczace polecacie do skory w takim stanie?

DSC04922.jpg

DSC04921.jpg

DSC04920.jpg

DSC04919.jpg

DSC04917.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tak jak w temacie Jaki najlepszy preparat proponujecie do elementów plastikowych i zarazem skóry ? Mam obszytą kierownice, mieszek i podlokietnik skórą a np. plak nie nadaje sie do skóry. Chcę zastosować taki środek aby był dobry do skóry i elementów plastikowych. :dobrze

 

_scalone

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superkoncentrat do plastików i tapicerki (niebieski) od CARVALET

 

mg8373resize.jpg

mg8439resize.jpg

 

Było tak

mg8459.jpg

 

Po wyczyszczeniu jest tak

mg8464.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W.g. mnie warto spróbować preparatu ze strony http://lederworkshop.pl - całkiem nieźle sobie radzi. Dodatkowo robiłem renowacje kierownicy preparatami tej marki (efekt na zdjęciach)

 

dsc02801z.jpg

dsc02808e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro :o Maniek a mozesz podac konkretnie ktorego srodka użyłeś? U mnie w seacinie kiera nie az tak ale juz upodabnia sie do Twojej przed zabiegiem. Siorce w polo jeszcze bym wyczyscil i cos do foteli dobral bo czarno-czerwona skore ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcę taką ładną kierę :) Poprosimy o jakiś mały opisik co i jak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten zestaw:

 

http://allegro.pl/renowacja-kierownicy-exclusive-line-189-koloro-i1673748196.html

 

czyli:

- farba 50ml ( czarna)

- rozpuszczalnik do powierzchni skórzanych 50ml

- benzyna odtłuszczająca 50ml

- lakier wykończeniowy 50ml do wyboru ( połysk )

- gąbka do nakładania farby

 

Na początek kierownice odtłuściłem benzyną, po czym resztki farby potraktowałem rozpuszczalnikiem. Po odczekaniu, aż wyschnie - nałożyłem farbę i delikatnie wtarłem. Na koniec - lakierem wykończeniowym do uzyskania efektu. Potem musi trochę postać, aby przeschło. W razie pytań polecam tel. do gościa z warsztatu: 605-397-490 doradzi co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciekawe porady odnosnie skory lecz moje pytanie brzmi, mam obecnie tapicerke zadbana i niewiem czy ja poprostu myc z codziennego kurzu czy zwykly PLAK wystarczy bo niechce jakiejs taniochy z tesco kupowac zeby potem plam nie porobilo? Ale na plaku zauwazylem pisze ze jest do kokpitu i elementow PLASTIKOWYCH? Wiec czy do mojego paska tez sie nada? bo siedzen skorzanych wiadomo nie bede nim myl, slyszalem ze delikatny material + woda z mydlem do skory wystarcza? ale do deski kokpitu i boczkow drzwi chyba przydaloby sie cos nablyszczajace jak PLAK? Czy to dobry wybor? Bo potrzebuje cos na szybko a w sklepie pod reka mam plak w ciekawej cenie i inne badziewie marketowe po 5-10zl ktore odrzucilem z racji braku zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta odrzuciłeś te za 5-10zł a plak to niby dobra firma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta odrzuciłeś te za 5-10zł a plak to niby dobra firma ?

 

No zawsze kupowalem do poprzednich samochodow plaki te duze 600ml teraz jakis nowy w gratisie jest 750ml :) i dawaly rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

 

Postanowiłem że spróbuję odnowić w ramach przyzwoitych pieniędzy skórzaną tapicerkę w moim autku.

 

Na znanym portalu allegro zakupiłem z czystej ciekawości preparat Krem Saphir25ml

 

sprzedawca zapewnia o jego cudownych właściwościach kryjących i szybkim działaniu:

 

Opis nakładania preparatu:

1. Usunąć brud i kurz za pomocą szmatki

2. Odtłuścić skórę

3. Na małym, niewidocznym skrawku sprawdzić wybrany kolor i wchłanianie się produktu

4. Jeżeli efekt jest właściwy - rozprowadzić równomiernie niewielką ilość kremu bawełnianą szmatką ( dodam że najlepiej szmatką o drobnej fakturze)

5. Krem jest bardzo wydajny - przy aplikacji unikać nadmiaru (lepiej nałożyć 2 cienkie warstwy niż jedną grubą)

6. Pozostawić do wyschnięcia na około 10minut, następnie wypolerować bawełnianą szmatką.

 

Zastosowałem się do powyższego a obiektem testowym była dźwignia zmiany biegów

Przed:

20140619_112358.jpg

20140619_112440.jpg

 

Pierwsza warstwa:

20140619_113212.jpg

 

Druga warstwa:

20140619_114206.jpg

 

Trzecia warstwa:

20140619_122631.jpg

 

Czwarta finalna:

20140619_130622.jpg

20140619_130631.jpg

 

Jak widać preparat za 27 zł wygląda całkiem obiecująco, warstwa jaka się stworzyła jest elastyczna i miła w dotyku (guma). Teraz czas wypróbować ścieralność tego preparatu - daję sobie tydzień na przetestowanie i wrócę z opinią

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności