Skocz do zawartości
Gr@rM!

Dziwny dzwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy możecie mi powiedzieć co jest powodem tego cyklicznego popiskiwania? Napinacz paska wielorowkowego? Zmieniany był jakieś 5 tys. km temu.

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posciagaj pokolei wszystkie paski (ale nie rozrzadu) i bedziesz wiedzial kiedy ucichnie (moze byc lozysko alternatora) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek wielorowkowy potrafi doskwierać,dobry preparat silikonowy może pomóc,w przeciwnym wypadku zmień pasek.W moim przypadku pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo jak dziennie rano odpalam auto, jak sie zagrzeje to sie ucisza, na 99% łożysko alternatora, ale ja mam jeszcze luźny pasek od wspomagania. też sie za to zabieram już z 3 miesiące i jakoś czasu nie ma.........kurde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to u mnie jak się zagrzeje to też się ucisza. A jak sprawdzić czy to łożysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos pisali gdzieś o jakimś sprzegiełku co jest na tym alternatorze, jakoś tak że cos kurde nie wiem jak to napisac ....ktoś sie na pewno wypowie o co chodzi, ale cos sie ma obracać w jedną strona a w drugą nie jak zakręcisz. ja zdjąłem pasek i szybko kręciłem tym łożyskiem na alternatorze i to było to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identyczny pisk miałem z luźnym paskiem od klimy. tak popiskiwało. naciągnięcie go pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cos pisali gdzieś o jakimś sprzegiełku co jest na tym alternatorze, jakoś tak że cos kurde nie wiem jak to napisac ....ktoś sie na pewno wypowie o co chodzi, ale cos sie ma obracać w jedną strona a w drugą nie jak zakręcisz. ja zdjąłem pasek i szybko kręciłem tym łożyskiem na alternatorze i to było to
sprzegielko alternatora to mi popiskiwalo jak sie rozgrzal silnik i skrecalem prawie na max kola np przy parkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyj kredki woskowej tz przyluz do paska na wloczonym silniku przestanie cie ten dzwiek irytowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheeh fajny pomysł, idę poszukać kredki i wypróbuje...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze w pracy gdy pasek piszcze przykladamy kredke :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojta,tak proste,że aż genialne:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowym uzytkownikiem także prosze o wyrozumiałość. Gdzieś kiedys widziałem podobny temat ale teraz nie mogę tego znaleść. Mam problem taki iż gdy puszczam gaz słychać głośne (terkotanie, brzęczenie) Autko to Passat B5 97r 1.8T AEB z LPG . Mechanicy mówia że to może być luźny łańcuszek rozrządu albo WG od turbiny bądź katalizator się rozlatuje i juz nie wiem co robić. Nie chcę wymianiać napinacza bądź czegos na oślep bo jak wiadomo to nie małe koszta. Zamieszczam niżej filmik.

 

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowym uzytkownikiem także prosze o wyrozumiałość. Gdzieś kiedys widziałem podobny temat ale teraz nie mogę tego znaleść. Mam problem taki iż gdy puszczam gaz słychać głośne (terkotanie, brzęczenie) Autko to Passat B5 97r 1.8T AEB z LPG . Mechanicy mówia że to może być luźny łańcuszek rozrządu albo WG od turbiny bądź katalizator się rozlatuje i juz nie wiem co robić. Nie chcę wymianiać napinacza bądź czegos na oślep bo jak wiadomo to nie małe koszta. Zamieszczam niżej filmik.

 

 

Coś ewidentnie wpada w wibracje podczas dodawania gazu.To może być pierdoła,luźna śrubka,podkładka.Na ten przykład u mnie coś dzwoniło,szukałem , kombinowałem aż przypadkowo trafiłem na rurkę metalową uderzającą o karoserie,opaska zaciskowa i dało radę.Wjedź na kanał bo wydaje się jakby dźwięk dochodził od spodu.Jeden gazuje drugi obserwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem ze przejrzałem juz wszystko od a do z i nic nie drga tak jak piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

podpowiedzcie mi co może być przyczyną.

 

obiawy: na każdym biegu przy przekraczaniu 1100-1200 obr. jest chwilowe gruchotanie od strony kierowcy, kierownica nie trzęsie auto nie skacze.

 

wiem że mam do wymiany dolny tylny wahacz. (czy on może być przyczyną)

 

w zeszłym tyg w aucie wył wymieniany przegub od strony kierowcy bo sie skończył, 2 zaciski na przód + klocki

i po odebraniu auta i przejechaniu 200 km zaczął obawiać sie jakiś nowy gruchot

 

jutro postaram się dodać dźwięk podczas jazdy.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za przeniesienie i sorki za złe umieszczenie niestety nie mogę nagrać bo wiatr wszystko zagłusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, od jakiegoś czasu dochodzi dziwny odgłos z okolic alternatora możliwe że to sa łożyska w nim ? Bo gdy sciagne pasek jest cisza .

rolka wymieniona i sprzegielko alternatora takze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności