Skocz do zawartości
s27

Sprężarka czy zawór sterujący klimatyzacji ???

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy drażni mnie klimatronik, elektronika jest OK - brak błedów, wentylatory przy teście sterownika silnika dają się załączyć bez problemu i funkcjonują w pełnym zakresie ale co jakiś czas odczuwam że klima się nie załączy lub przestaje działać, ilość czynnika sprawdzona, ciśnienia w układzie dochodzą do około 14atm. a jadąc np. zatrzymuję się na światłach zaczynam odczuwać że klima zgon po kilku minutach załapie i jest Ok, wczoraj podjechałem do gości od klimy by sprawdzili manometrami ciś. w układzie i wszystko w porządku, proponują mi wymianę sprężarki, bo mają 2 szt. nowych na zbyciu - twierdząc że tak się dzieje przed zgonem i gdy wyjechałem z warsztatu to oczywiście klima nie wystartowała ale zabawa przełącznikami i po chwili załapała, przez następne 40 km działała OK

zastanawiam się czy przypadkiem nie wystarczy wymienić samego zaworu sprężarki a posiadam SANDEN PXE16 - tyle udało się odczytać z góry

Co proponujecie w oparciu o swoje doświadczenia ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

sokor zabawa przełącznikami pomogła to może tu problem tzn styki w panelu sterowania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mielke to było by zbyt proste, wiesz jaką rolę pełni zawór w sprężarce i co daje przykładowo zmiana temp. z 20 na 17 ???

jeżeli nie przerabiałeś tematu to proszę nie zaśmiecaj wątku:glaszcze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hejka mam ten sam problem.

Ale jeszcze nie doszedłem do tego co jest powodem takiego zachowania.Mój magik od klimy powiedział żebym się wstrzymał z całą sprężarką bo tam jest jakieś sprzęgło w środku i to ono może ślizgać.Miał coś tam studiować ale jeszcze nie mam odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

może jeszcze ktoś walczył z taką dolegliwością, zawór można kupić na allegro za około 200 zł. sprężarkę około 500 zł używaną ale jeżeli problem tkwi w czym innym to szkoda kasy i zabawy,

kolego kulka80 gdy tylko majster rozwiąże problem to napisz o efektach !!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne że napiszę a myśle nad kupnem używanego zaworu do próby.

Na alledrogo są po 70zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Jasne że napiszę a myśle nad kupnem używanego zaworu do próby.

Na alledrogo są po 70zł.

zawór sprężarki za 70 zł. ???

moja sprężarka to SANDEN PXE16 1K0820803S a zawór mam taki jak w tej aukcji mocowany segerem

http://allegro.pl/nowy-zawor-sterujacy-sprezarki-sanden-pxe16-vw-i1644723859.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie nie chciałbym psuć wam humoru, ale wymiana sprężarki czeka was wcześniej niż później :/ Ja przerabiałem temat w zeszłym roku, wymieniłem zawór a kilka dni później całą sprężarkę. Dowiedziałem się że w passkach sprężarki sypią się że hej, po prostu im nie wyszło. Z tego co pamiętam te nasze sprężarki się nie wysprzęglają, bujają się cały czas i zużycie przez to jest duże. Częstszym powodem jest też filtr osuszacz( rzadko ludziska go wymieniają bo jest trudno dostępny) jest bardzo delikatny i często pęka. A jak pęknie to pa pa sprężarko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Panowie nie chciałbym psuć wam humoru, ale wymiana sprężarki czeka was wcześniej niż później :/ Ja przerabiałem temat w zeszłym roku, wymieniłem zawór a kilka dni później całą sprężarkę. Dowiedziałem się że w passkach sprężarki sypią się że hej, po prostu im nie wyszło. Z tego co pamiętam te nasze sprężarki się nie wysprzęglają, bujają się cały czas i zużycie przez to jest duże. Częstszym powodem jest też filtr osuszacz( rzadko ludziska go wymieniają bo jest trudno dostępny) jest bardzo delikatny i często pęka. A jak pęknie to pa pa sprężarko

kolego nie narzekaj że są złej jakości bo ja mam ho ho przelotu i dopiero jej pierwsza dolegliwość, jeżeli by robiła problem z ciśnieniem to jasne że kompresor ale ona ma wydajność Ok a co jakiś czas ma kaprys ale powoli ją rozgryzę, zauważyłem że jeżeli włączę econ i wyłączę to zaraz wystartowała lub jeżeli skręcam również odczuwam że lepiej chłodzi a to świadczy że działają siły ( magiczne :bleble ) odśrodkowe które mogą kojarzyć się z jakimś sprzęgłem które lepiej załapuje i działa kompresor ale by wszystko wyłapać potrzeba czasu który wpływa na naszą niekorzyść bo teraz zaczyna się sezon żniwny a ceny będą rosły,

pomożecie ??? to rozgryziemy problem ostatecznie chcą za nową z wymianą 1000 zł. tylko co żona powie - ile to sukienek ??? :kciuki

Edytowane przez s27

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czołem!

Też miałem problem z klimą, test wewnętrzny OK, układ nabity, wymieniony olej i przy ostatnich upałach w trybie LO temperatura przy wylocie z nawiewów 22 stopnie.

Myślałem że to padła sprężarka ale fachowiec od klimy zaproponował wymianę zaworu na początek. I pomogło teraz mam 6 stopni w wszystko śmiga bez problemów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam podobny problem u mnie i chce wymienić tylko zawór czy może ktoś wkleić foto gdzie on się znajduje ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

do sprężarko dochodzi tylko jedna kostka i tam jest zawór który należy wymienić oczywiście po odessaniu czynnika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z niecierpliwością czekam na werdykt :-) Parę dni temu u mnie też się cuś porobiło z klimatyzacją. Przy którymś uruchomieniu auta nie działała, ale już w drodze powrotnej hulała pięknie, ale po paru dniach znowu przestała i już nie podjęła prób pracy. Autotest climatronica wyrzuca błąd 382, czyli właśnie Kompressorventil. Na razie jestem ciągle w wyjazdach, ale w okolicy Bożego Ciała wybiorę się do ASO lub swoich magików od klimatyzacji (ASO pewnie zaproponuje wymianę kompresora jak zwykle). Sprężarka raczej jest sprawna - jak dmucha to porządnie, więc mam nadzieję, że się wykpię zmianą zaworu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hmmm...miałem podobny problemm z tym że ja miałem dodatkowo dziwne odgłosy wydobywające sie z deski rozdzielczej a mianowicie takie stuki jakby coś nie chciało zaskoczyć i tak jak w zimiee raz grzało raz nie tak teraz w lecie raz chłodziło raz nie ;) powodem był zerwany silniczek na klapach od nadmuchu...wymiana wymaga troszke ingerencji w deske ale efekt końcowy zadowalający klima działa jak należy :dobrze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stuki też się u mnie zdarzają, ale nie zawsze. Zanim znalazłem na forum informacje o nich to doszedłem też do wniosku, że to elementy sterujące nawiewami, ale z tym problemów raczej nie miewałem - pokłapały chwilkę i przestawały. Myślę, że sprawdzenie ciśnienia na wejściu i wyjściu ze sprężarki powinno wykazać, czy to ten zawór czy klapki - jeśli klapki to ciśnienie będzie OK cały czas, a zawór steruje (jeśli dobrze rozumiem) przepływem czynnika przez kompresor, więc powinny się dziać dziwne rzeczy z ciśnieniem w układzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    a to świadczy że działają siły ( magiczne )

Świetnie ujęte :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilka dni nie pisałem bo sprzedający zawór opóźnił o 2 dni wysyłkę i dzisiaj dopiero otrzymałem, kolega odessał mi czynnik chłodzący i wymieniłem sam zawór ale gazu już nie zdążyłem nabić, dopiero jutro dokończę zabawę.

Zawory są dostępne na allegro w 3 rodzajach, mocowane na seger, śrubkę i trzeci z przewodzikiem dodatkowym,

W Krakowie sprzedają z gwarancją rozruchową a w Ząbkowicach Śląskich 12 m-cy.

Jutro zobaczę czy efekt oczekiwany został osiągnięty ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Zawory są dostępne na allegro w 3 rodzajach, mocowane na seger, śrubkę i trzeci z przewodzikiem dodatkowym,

Bez demontażu zaworu idzie określić jaką się ma wersję mocowania?

W Krakowie sprzedają z gwarancją rozruchową a w Ząbkowicach Śląskich 12 m-cy.

Zapodaj namiary na tych sprzedawców

Jutro zobaczę czy efekt oczekiwany został osiągnięty ???

Czekamy na info z testów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj na zewnątrz było około 24 C. przejechałem autem 70 km.

Klima pracuje wydajniej, szybciej schładza się w aucie i wentylator pracuje na 3 - 4 diodach, temp. mam ustawioną 2x19 stopni nie odczułem nawet razu przycięcia klimy, myślę że jest OK.

Chcąc ocenić rodzaj zaworu najlepiej skorzystać z lusterka na wysięgniku lub wsadzić palca :dobrze

Najlepiej to odczytać napisy na sprężarce i po nazwie poszukać takiej na allegro np.

http://allegro.pl/vw-touran-2-0tdi-06r-sprezarka-klimatyzacji-i1654686273.html

widać zawór i sprężarkę taką jak moja

zaworu można szukać wpisując hasło; PXE16

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=pxe16

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta