Skocz do zawartości
Kukizb5

Podłączenie świateł led z przekaźnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem światła led do jazdy dziennej i chciałem je podłączyć tak żeby zapalały się po włączeniu zapłonu a gasły po włączeniu świateł mijania. Przy użyciu czegoś takiego http://allegro.pl/przekaznik-przelaczajacy-12v-30-40a-40a-i1646182858.html . Chciałem wziąć sygnał do wyłączania bezpośrednio od lampy i żarówki mijania. ale nie wiem skąd wziąć sygnał przekręcenia stacyjki albo jakiś kabel, który się wtedy zasila bez wchodzenia do środka auta. Zależy mi też na takim miejscu, które jaest dostępne w każdym aucie bo muszę jeszcze w 2 innych autach to założyć:) Proszę o wytłumaczenie jak dla laika jak podłączyć kabelki w przekzźniku też bo nie wiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem skąd wziąć sygnał przekręcenia stacyjki albo jakiś kabel, który się wtedy zasila bez wchodzenia do środka auta. Zależy mi też na takim miejscu, które jaest dostępne w każdym aucie bo muszę jeszcze w 2 innych autach to założyć

Np. alternator.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to podłączyć do przekaźnika żeby działało tak jak opisałem, który kabelek do którego wejścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to podłączyć do przekaźnika żeby działało tak jak opisałem, który kabelek do którego wejścia?

Nic prostszego. ;)

 

86 - masa

85 - plus od świateł postojowych/mijania

87 - nie podłączony

87a - plus od DRL

30 - plus po stacyjne/alternator

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEszcze ktoś na elektrodzie napisał cos takiego ale nie Twoja wypowiedź jest dla mnie bardziej zrozumiała:) :

"Daj plus po zapłonie (sterownik, układ zapłonowy, czujnik wstecznego - jeśli ma dwa przewody) na zasilanie cewki przekaźnika, a drugie wyjście cewki na przewód od świateł mijania, w którym pojawia się plus po włączeniu. Przy zgaszonych światłach cewka dostanie masę przez włókno żarówki. Po włączeniu świateł mijania cewka dostanie "dwa plusy" i przekaźnik wyłączy się. Zestyki robocze przekaźnika już chyba ogarniesz."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w VW we włączniku świateł masz taki pin TFL on ma prąd przy włączonym zapłonie i niknie on po włączeniu swiateł pozycyjnych w 4 VW zakładałem przy uzyciu tego pinu i poszło bez problemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj plus po zapłonie (sterownik, układ zapłonowy, czujnik wstecznego - jeśli ma dwa przewody) na zasilanie cewki przekaźnika, a drugie wyjście cewki na przewód od świateł mijania, w którym pojawia się plus po włączeniu. Przy zgaszonych światłach cewka dostanie masę przez włókno żarówki. Po włączeniu świateł mijania cewka dostanie "dwa plusy" i przekaźnik wyłączy się.

Inny sposób sterowania przekaźnikiem, ale wychodzi na to samo. :)

w VW we włączniku świateł masz taki pin TFL on ma prąd przy włączonym zapłonie i niknie on po włączeniu swiateł pozycyjnych w 4 VW zakładałem przy uzyciu tego pinu i poszło bez problemowo

Zgadza się. Ale kolega napisał w 1 poście że chce podłączyć przekaźnik ,,bez wchodzenia do auta,, ;)

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję chłopaki za pomoc, teraz chyba sobie poradzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wejscie w tym przypadku do auta to max 10 minut, a o wiele ułatwia sprawe bo nie trzeba przekaźników ani innych bzdur od włącznika świateł ma kawałeczek drogi do skrzynki z kompem tamtedy puszcza kabel i raz dwa ma kable puszczone jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może macie rozpiskę pinów w wiązce lampy. mam DRL phillipsa i chcę kabel (pomarańczowy) sterujący podpiąć pod + świateł mijania w wiązce lampy ale nigdzie nie mogę wygooglować który to numer a już dziś po ciemku z miernikiem biegać nie będę

 

będę cholernie wdzięczny jak mi ktoś szybko podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod + świateł mijania w wiązce lampy

 

Podłączasz pod mijania? Ja mam podpięte pod postoje (bo zgodnie z prawem już po włączeniu postojów DRL powinny gasnąć) - w wiązce lampy jest to szary przewód z czarnym paskiem - w lampie od strony kierowcy. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączasz pod mijania? Ja mam podpięte pod postoje (bo zgodnie z prawem już po włączeniu postojów DRL powinny gasnąć)

To ja podbiję temat.... miałem tak podłaczone i nagle.... dzienne przestały mi gasnąć automatycznie po właczeniu pozycyjnych, czy mijania. Mam "choinkę" i nie wiem co może być przyczyną... czy ktoś może mi pomóc i naprowadzić co może się dziać? rzekaxnik dziennych świeci dioda na niebiesko czyli dochiodzi tam napięcie. Mam dzienne: Philips DAYLIGHT.

 

Pzdr.

Edytowane przez Grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś o co może common? :nuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już mam sprawcę... Jego numer katalogowy to: 1C0 941 531A :marecek:marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to już mam sprawcę... Jego numer katalogowy to: 1C0 941 531A :marecek:marecek

Czy aby na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod temat chciałbym się coś zapytać.

Odnośnie wypowiedzi viperka z opisem gdzie co podpiąć do przekaźnika. Jeśli mam ledy z których wychodzą po trzy kable to gdzie wpiąć ten trzeci? (sterowanie). Narazie skręciłem ze sobą obie lampy żeby były tylko trzy kable to obu lamp, i chce podpiąć wszystko pod przekaźnik tylko zostanie mi ten trzeci kabel, i plus biorę z czujnika biegu wstecznego, może tak być? Bo nie potrafię za cholerę przycisnąć kabli nad pedałem sprzęgła, a drugie primo nie wiem gdzie one wyjdą w komorze dlatego skręciłem moja drogę i biorę plus po stacyjce właśnie z tego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba1988 napisał:

witam.

kupiłem nowe ledy i idą od każdej ze świateł 3 kable ( czarny, czerwony i biały). te kabelki białe maja ze 20 cm długości i gdzie je podłączyć bo reszta to wiadomo??

sprawdź instrukcję ale zapewne będzie to do pozycji, żeby gasły ledy po uruchomieniu świateł pozycyjnych/mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Jeden ściemnia ledy jako pozycja, dwa na raz wyłącza?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2017 o 20:33, seba1988 napisał:

to ja wiem ale dlaczego aż 2?? we wcześniejszym zestawie szedł tylko jeden połączone były obie lampki i pod pozycję a tu a dwa??

 

hehe, nie ma instrukcji. poprzednie miałem podłączone (czarny i czerwony) pod skrzynke przekażników  no i biały pod postojówki a teraz z każdej z lamp idzie krótki biały kabel

 

Bez instrukcji to bym dla własnego dobra nie podłączał, cholera wie co to jest. Ale jak już Ci tak zależy to zobacz co pokazuje miernik na tym białym kablu.

 

PS. Po co zakładacie te DRL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności