Skocz do zawartości
Danny87

uszczelniacz do chłodnic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Posiadam fiata bravo i prawdopodobnie siadła mi uszczelka pod głowicą.N trasie z Konina do Kalisza, przynajmniej raz mi świeci kontrolka płynu. Że to już wiekowy samochód i jest mi potrzebny do dojazdu do pracy nie chce się bawić w remont silnika.

Czy wlanie uszczelniacza do chłodnic coś pomoże ?? zatamuje wyciek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli uszczelniacz dostanie się do komory spalania? Ja za małolata zrobiłem tak w fiacie 125p i po kilku godzinach nie chciał wogóle jechać. Nie jestem pewien czy to na pewno przez to, ale podejrzewam, że właśnie uszczelniacz dostał się do cylindrów. Efektem tego był kapitalny remont silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i przytamuje jeśli to tylko mała nieszczelność, gorzej jeśli głowica jest peknięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepszym rozwiązaniem będzie wożenie ze sobą 5 tki wody destylowanej ... jak sama nazwa wskazuje jest to do chłodnic a nie uszczelek silnika. Stanowczo odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian jak jest mała dziurka i będzie kapać z chłodnicy to możesz to stosować, ale jak płynu ubywa i nie ma nigdzie wycieku to bym się zastanawiał czy to wlewać...

PS. Nie śmierdzi ci w samochodzie płynem jak włączysz ogrzewania na maksa? Moze tylko nagrzewnica siada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieje sie to przeważnie jak hamuje biegami, wtedy zbiorniczek płynu chłodniczego jest prawie pusty, po odkręceniu korka poziom wraca i płyn jest "zagazowany" jak oranżada.

Płyn prawdopodobnie ucieka zaworkiem bezpieczeństwa, bo tak za każdym razem jest mokro.

Nie śmierdzi w środku podczas włączonej nagrzewnicy, odpala normalnie, a kopci na czarno tak jak każdy diesel z tego rocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem t produkt firmy amerykańskiej:

http://www.e-sklep-laser-sinex.pl/Blyskawiczny_uszczelniacz_wyciekow_przedmuchow_uszczelki_pod_glowica_peknietych_skrzywionych_glowic_peknietych_blokow_silnika_nagrzewnic_brokow_i_chlodnic-2564.html

 

niestety jest tylko jeden importer w Polsce tego produktu i wydaje mi się że to może mi pomóc, na jakiś czas, co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieje sie to przeważnie jak hamuje biegami, wtedy zbiorniczek płynu chłodniczego jest prawie pusty, po odkręceniu korka poziom wraca i płyn jest "zagazowany" jak oranżada.

Płyn prawdopodobnie ucieka zaworkiem bezpieczeństwa, bo tak za każdym razem jest mokro.

Nie śmierdzi w środku podczas włączonej nagrzewnicy, odpala normalnie, a kopci na czarno tak jak każdy diesel z tego rocznika.

normalny objaw ze plyn rosnie i opoada podczas pracy zmiany temp plynu chlodzacego co do uszczelniacza skad wiesz ze to uszczelka ? moze masz dziure w chlodnicy i gdzies cieknie moze uszczelka jest ok moze cieknie ci na lonczeniu przewodow i wystarczy poprawic opaske i bedzie ok zdiagnozuj najpierw poprawnie usterke a potem kupuj cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
normalny objaw ze plyn rosnie i opoada podczas pracy zmiany temp plynu chlodzacego co do uszczelniacza skad wiesz ze to uszczelka ? moze masz dziure w chlodnicy i gdzies cieknie moze uszczelka jest ok moze cieknie ci na lonczeniu przewodow i wystarczy poprawic opaske i bedzie ok zdiagnozuj najpierw poprawnie usterke a potem kupuj cuda

 

wszystko było już sprawdzone, tak jak pisałem wcześniej płyn wywala zbiorniczkiem wyrównawczym przez korek. Ponadto po odkręceniu korka część płynu wraca i jest "zagazowany" tzn z pęcherzykami, więc nie pisz mi że nie potrafię zdiagnozować usterki, no i następnym razem czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko było już sprawdzone, tak jak pisałem wcześniej płyn wywala zbiorniczkiem wyrównawczym przez korek. Ponadto po odkręceniu korka część płynu wraca i jest "zagazowany" tzn z pęcherzykami, więc nie pisz mi że nie potrafię zdiagnozować usterki, no i następnym razem czytaj ze zrozumieniem.
a wymieniałeś korek zbiorniczka na inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wymieniałeś korek zbiorniczka na inny?

 

zbiorniczek z korkiem kupiłem nowy w serwisie fiata. w sumie od wymiany zbiorniczka rozpocząłem sprawdzanie całego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko było już sprawdzone, tak jak pisałem wcześniej płyn wywala zbiorniczkiem wyrównawczym przez korek. Ponadto po odkręceniu korka część płynu wraca i jest "zagazowany" tzn z pęcherzykami, więc nie pisz mi że nie potrafię zdiagnozować usterki, no i następnym razem czytaj ze zrozumieniem.
o co sie burzysz ? poradzilem ci bys dokladniej sprawdzil auto zanim dolejesz tego syfu i tyle jesli tak przyjmujesz chec pomocy to dziekuje za dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem objawy wskazują na uszkodzenie uszczelki głowicy lub pęknięcie samej głowicy i żadne "cudowne uszczelniacze" nic nie pomogą.(wprost przeciwnie- narozrabiają)

Czeka Cię zdjęcie czapki , a co dalej czas pokaże :(

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem objawy wskazują na uszkodzenie uszczelki głowicy lub pęknięcie samej głowicy i żadne "cudowne uszczelniacze" nic nie pomogą.(wprost przeciwnie- narozrabiają)

Czeka Cię zdjęcie czapki , a co dalej czas pokaże

Pozdro..

 

Właśnie o to chodzi że nie chciałbym ruszać głowicy, nie jest to młody samochód a jak patrze na śruby od kolektora wydechowego to aż mnie ciarki przechodzą bo są tak skorodowane. W każdym bądź razie naprawa może przewyższyć wartość samochodu.

Zakupie ten środek BLUE DEVIL dałem do niego link, za jakiś czas napisze czy pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupie ten środek BLUE DEVIL dałem do niego link, za jakiś czas napisze czy pomógł.

Zrobisz jak uważasz, z długoletniego doświadczenia wiem że nie ma cudownego środka na przedmuch uszczelki w dieslu (nie te ciśnienie).

Ten o którym piszesz to taka "amerykańska prezerwatywa",szkoda kasy.

No ale "Twój wóz Ciebie będzie niósł".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ;)

 

tak jak pisałem wyżej, zakupiłem środek BLUE DEVIL, który zalałem do samochodu 10 czerwca. Do tej pory samochód przejechał około 1000km i wszystko wskazuje na to że pomogło. Poziom płynu chłodzącego znajduje się na taki samym poziomie jak od zalania uszczelniacza. W zbiorniczku nie ma pęcherzyków ani piany.

Mogę z czystym sumieniem polecić ten środek, w moim przypadku pomógł.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem ten środek kiedyś do suzuki swifta, pomogło do czasu..jak mocno nagrzał sie w korku to sikało z silnika na wszystkie strony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze skoro woz ma tylko sluzyc do przemieszczania sie to mozna sprobowac, nie ma nic do stracenia

 

I jak kolego. Pomógł trwale ten środek czy nie?

Edytowane przez hepos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy takie środki, nie osadzają się w całym układzie chłodzenia. Również w kanałach wodnych w bloku silnika i głowicy. Powodując tym samym warstwę izolacyjną i gorsze odprowadzanie ciepła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności