Skocz do zawartości
maystero

błąd spalonej żarówki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze światłami mijania w moim passacie b6 - z przodu jedna żarówka świeci a jedna nie ( komputer wyświetla, że żarówka jest spalona )

Sprawdziłem żarówkę i jest OK - nawet wymieniłem żarówkę na nową 100% jest sprawna. Problem w tym, że od strony pasażera nie ma światła mijania.

Co robić? Jak to ugryźć? Ktoś z kolegów przerabiał ten problem?

 

 

Jutro rano zaatakuje kostę od żarówki miernikiem i zobaczę co sie dziej, bo dziś już za ciemno na eksperymenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo ! Nie wiem o co chodzi. Też żarówka sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bezpieczniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem ze światłami mijania w moim passacie b6 - z przodu jedna żarówka świeci a jedna nie ( komputer wyświetla, że żarówka jest spalona )

Sprawdziłem żarówkę i jest OK - nawet wymieniłem żarówkę na nową 100% jest sprawna. Problem w tym, że od strony pasażera nie ma światła mijania.

Co robić? Jak to ugryźć? Ktoś z kolegów przerabiał ten problem?

U mnie to samo ! Nie wiem o co chodzi. Też żarówka sprawna.

Kilka dni temu miałem podobny problem-siadły mi przednie kierunkowskazy-żarówki były dobre.

Okazało się, że winna była wtyczka za zderzakiem-wtyki były zaśniedziałe... Pomogło czyszczenie i popsikanie jakimś spray'em :)

Także odłączyć wtyczkę, przeczyścić gniazdka, psiknąć jakimś WD-40 lub czymś podobnym i zobaczyć, czy wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Problem rozwiązany. Psikłem WD-40 w wtyczkę zasilająca lampę, podłączyłem z powrotem i żarówka znów świeci.

Ciekawi mnie tylko jedno, że zanim psikłem, obejrzałem wtyczkę i nie było nic widać: brudu, patyny itp. Ale najważniejsze że znów wszytko pod kontrolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Wszystko ok ale nie WD40 zakupcie sobie np. KONTAKT S61 dużo lepszy do styków i tańszy od Wd40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie czy ktos spotkal sie kiedys z takim bledem po zmianie kodowania centralnej elektryki passat b6 zaczela i swiecic na desce kontrolka od spalonej zarowki po podlaczeniu ponownym vasem pokazuje blad spalonej zarowki od swiatla przeciwmgielnego i swiatla cofania mimo ze oba switla dzialaja jak nalezy dodam jeszcze ze moj pasek byl przerabiany z anglika jakies pomysly panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeciwmgielne tylne przełożyłeś na lewą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zaraz po przekladce i ponad rok bylo ok tylko teraz po kodowaniu sie zesral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie czy ktos spotkal sie kiedys z takim bledem po zmianie kodowania centralnej elektryki passat b6 zaczela i swiecic na desce kontrolka od spalonej zarowki

 

napisz dokładnie co kombinowałeś, co zmieniłeś w kodowaniu, jaki dokładnie masz błąd, lampy lewej czy prawej itd.... A moze wymieniałeś bordnetz na nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemak mam taki problem. Komputer pokazuje mi ze mam spalona zarowke a zarowki swieca dobrze co mam zrobic?

 

Z gory dziekuje za info. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje usterka zarowki cofania i zarówki prze iw mgielnej a wymonywalem same kodowanie oswietlenia przestrze i nóg i po tym sie wkradl błąd pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokazuje usterka zarowki cofania i zarówki prze iw mgielnej a wymonywalem same kodowanie oswietlenia przestrze i nóg i po tym sie wkradl błąd pomocy

A może źle podpiąłeś się z oświetleniem nóg do bordnetza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie piszesz szczegolowo. Jakiej prawej czy lewej lampy? Napisz raz wszystkie informacje. Bortnez jaki nr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego obie lampy na klapie bagarznika czyli lampa cofania i przeciw mgielna a dokladniej błąd obu żarowek numerku bortneza nie znam wszystko bylo ok dopuki nie podpiolem instalacji od podswietlenia na nogi po podpieciu a dokladniej po kodowaniu mam bledy zarowek i oswietlenie nog mimo ze zakodowane nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bagarznika
dopuki
podpiolem

:wmorde

i oswietlenie nog mimo ze zakodowane nie dziala

Pisałem ci wcześniej, że pewnie źle się wpiąłeś w bordnetz z kabelkiem oświetlenia nóg. Weź jeszcze raz schemat wtyczek bordnetza i sprawdź gdzie trzeba wpiąć oświetlenie pamiętając przy tym, że bordnetz jest zamontowany do góry nogami w stosunku do schematu.

Musisz więc odwrócić albo głowę albo kartkę o 180 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to mozliwe ze najpierw wpiolem kabel od podswietlenia nóg i bylo wszystko ok a dopiero za kilka dni robilem kodowanie i wtedy zaczeły sie cyrki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego obie lampy na klapie bagarznika czyli lampa cofania i przeciw mgielna a dokladniej błąd obu żarowek numerku bortneza nie znam wszystko

to jak będziesz wszystko dokładnie wiedział napisz

 

Jakiej prawej czy lewej lampy? Napisz raz wszystkie informacje. Bortnez jaki nr?

bordnetz rozróżnia prawą i lewą lampę przeciwmgielną, tak samo z cofaniem. A zwłaszcza ze masz przerobionego anglika...

 

Ale czy to mozliwe ze najpierw wpiolem kabel od podswietlenia nóg i bylo wszystko ok a dopiero za kilka dni robilem kodowanie i wtedy zaczeły sie cyrki ?

wpięcie kabla nic nie powoduje, dopiero przekodowanie bordnetza powoduje ze na wpiętym kablu pojawia się napięcie. Wiec wzorcowo wręcz że cyrk przyjechał jak przekodowałeś kompa ;)

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nadomiar zlego przekodowalem znowu żeby bylo bez oswietlenia nóg i nic to nie zmienilo !

 

---------- Dodano o 17:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:24 ----------

 

A co do lampy przeciwmgielnej z tylu to mam tylko jedno prawo i po lewej stronie z tylu jest lampa cofania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności