Skocz do zawartości
Luq@sz

Polerowanie felg aluminiowych

Rekomendowane odpowiedzi

albo wypiaskować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo wypiaskować

no to teraz walnąłeś jak łysy czupryną o kant kuli... :D

jak wypiaskujesz, to życzę Ci powodzenia z wypolerowaniem koła. uszkodzenia felgi będą niemal nie odwracalne, a nawet jeśli będzie tylko delikatnie to i tak współczuje osobie która będzie to polerować. do ściągania farby, lakieru, podkładu etc najlepszym rozwiązaniem jak pisałem jest scansol (są podobno podobne środki, ale nie sprawdzałem więc nie będę w ślepo polecał).

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to teraz walnąłeś jak łysy czupryną o kant kuli...

jak wypiaskujesz, to życzę Ci powodzenia z wypolerowaniem koła. uszkodzenia felgi będą niemal nie odwracalne, a nawet jeśli będzie tylko delikatnie to i tak współczuje osobie która będzie to polerować. do ściągania farby, lakieru, podkładu etc najlepszym rozwiązaniem jak pisałem jest scansol (są podobno podobne środki, ale nie sprawdzałem więc nie będę w ślepo polecał).

 

To racja! Piaskowanie, tak ale nie z myślą o polerowaniu! Tylko powtórnym malowaniu.

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaruckiego nie znacie hehe tylko,że dużo ludzi to czyta i ktoś może wziąć to na serio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze i najlatwiejsze to jest szkielkowanie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieżko okreslić nie widząc koła na żywo, ale podejrzewam że po długiej i mozolnej robocie rysy przejdą, gorzej z tymi uszkodeniami na rantach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega kupił takie 19" od S-line (org.audi) i ma takie uszkodzenia, czy da się to usunąć i czym najlepiej to zrobić, czy zwykła polerka da rade?

 

Oczywiście że się da...Tylko z tych fotek nie wynika jak głebokie są rysy i nie wiadomo czy sama polerka da radę.Jeżeli będą za głębokie to raczej zrobi to zakład który się w tym specjalizuje. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega kupił takie 19" od S-line (org.audi) i ma takie uszkodzenia, czy da się to usunąć i czym najlepiej to zrobić, czy zwykła polerka da rade?

 

Ja bym to zrobił bez problemu ty rysy na rancie też bym usunął i wcale nie miałoby to wpływu na późniejsze wywarzanie, po prostu trzeba to robić z głową, a nic nie zepsujesz. W poprzednich postach pokazałem felgi od audi rs6, które miały takie same głębokie rysy na rancie i teraz nie ma po nich śladu. Do usunięcia? Ja używałem szlifierki pneumatycznej z krążkiem ściernym ale można też wiertarką tylko naprawdę z wyczuciem, a jeśli nie masz delikatnej ręki to rób to ręcznie aż uzyskasz odpowiedni efekt oczywiście papierem ściernym.

 

Pozdro

Arek

Edytowane przez aro555222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo wysodować..są dwie firymy w polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A któryś z kolegów podjoł by się tego? i ile by to kosztowało? Felgi są ogólnie nowe były na audi a8 na wystawie i podobno nie jeździły po drodze (ale skądś te rysy sie wzieły...)

Chciał bym trochę ładniejszy efekt niż teraz jest i usunąć te rysy. Same zarysowania nie są głębokie i na aucie tego zbytnio nie widać (foto) ale jeżeli można to usunąć to wolał bym się ich pozbyć. Słyszałem że ten wzór jest bardzo podatny na polerowanie oraz łatwy i przyjemny do roboty.

 

( Po przeczytaniu waszych postów wydaje mi się że wnioskujecie że jest nie wiadomo ile tych rys uszkodzone są tylko dwie felgi z 4 i te uszkodzenia co pokazałem na foto powtarzają się ,zrobiłem po prostu więcej fotek tych samych rys żeby dokładniej było widać co i jak a na rancie jest tylko jedno uszkodzenie to na zdięciu nr.5 powyżej. Więc tragedi nie ma. Najgorzej uszkodzona jest ta felga którą widać na passacie poniżej )

 

Aha na ostatnim foto widać felgę 19 i 18 tyle że ta 18 jest polakierowana na srebrno chciał bym z nią osiągnąć taki efekt jaki jest TERAZ w 19 trudno to zrobić???

 

Ja bym się tego podjął z chęcią ale koszt wysyłki felg do Irlandii (20e) w jedną stronę to się nie opłaca hehe, tak jak mówiłeś są łatwe do polerowania. Jak już pisałem byłbym w stanie to zrobić i usunąć wszystkie te ryski co są na felgach.

 

Co do 18'', musiałbyś je wyszlifować (same fronty) i je na nowo wypolerować, a środki zmatowić i puścić w ciemny kolor.

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do tych 18 to koniecznie trzeba środki pomalować na ciemno??? Źle będzie to wyglądało jak środki zostaną tak jak są (srebrne) a ramiona wyszlifowało by się i wypolerowało??? Może ktoś ma jakieś foto jak wtedy to wygląda ???

 

Nie, najgorzej by to nie wyglądało, ja po prostu myślałem, że chcesz aby dokładnie wyglądała tak jak te 19''.

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na priv:)

 

Nie ,chodziło mi o efekt ramion (polerka) na reszcie mi nie zależy bo i tak 18 pójdą na handel...

 

Szczerze jeśli idą na handel to puścił bym je tak jak są:)

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczek288 Ty chcesz te 19 wypolerować cały front czy jak bo ja nie bardzo rozumiem. Ty chcesz polerować 19 czy 18? Pogubiłem się już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy, naszła mię chęć spolerowania sobie felg lecz nie wiem czym usunąć lakier, jest na to jakiś środek chemiczny?? Czy najlepiej piaskowanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mareczek288 Ty chcesz te 19 wypolerować cały front czy jak bo ja nie bardzo rozumiem. Ty chcesz polerować 19 czy 18? Pogubiłem się już...

 

Chce wypolerować 19" całe aluminium bez wnętrza ramion tak aby uzyskać efekt ładniejszy niż teraz nowe mają nie koniecznie lustro, natomiast w 18" chciał bym ściągnąć srebrny lakier i wypolerować tak by uzyskać efekt jaki teraz 19" mają i także nie ruszać wnętrza ramion...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy, naszła mię chęć spolerowania sobie felg lecz nie wiem czym usunąć lakier, jest na to jakiś środek chemiczny?? Czy najlepiej piaskowanie??

scansol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze rozmowa o polerce to pokaże coś od siebie to było w moim poprzednim wozidle

e2a76143f1e25761m.jpg45f6043b5a78a63dm.jpg5c57c33418601232m.jpg9a360b87e57843fcm.jpg

wypolerowane bylo kolektor dolotowy,pokrywa zaworów,glowica,parownik,alternator,podatawa filtra,aparat zapłonowy,i inne żeczy ktore juz nie pamietam

moje felgi

8e6b64cd9b4cdd43m.jpg2bae94c4a7b04e55m.jpgcfb35cd0f32dd371m.jpg200f2dfcf2bb336dm.jpgc5d6e6b12a6c1c25m.jpg

przeważnie zaczynam papierem 200 ale to zalerzy od wrzerów jakie sa na felgach i lece pokolei jak najmniejszymi skokami ziarnistosci papieru co daje lepszy efekt blyszczenia,głowice zaczynalem od 60 i tak dalej a poaste jaka używam to oczywiscie AUTO SOL

Edytowane przez sparki83 VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
scansol

a może ktoś mi po krotce opisać jak stosuje się ten preparat, czy tylko wystarczy użyć tego czy razem z tym trzeba też stosować papier ścierny, a może lepiej bez chemikalii i samym papierem ściernym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może ktoś mi po krotce opisać jak stosuje się ten preparat

jak na opakowaniu -nakłądasz pędzlem, czekasz, ściagasz szpachelką

 

zy razem z tym trzeba też stosować papier ścierny

nie, po sciągnieciu najpierw lakieru, a potem podkłądu dopiero wchodzisz z papierem

 

, a może lepiej bez chemikalii i samym papierem ściernym??

zajedziesz się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności