Skocz do zawartości
Luq@sz

Polerowanie felg aluminiowych

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnia fotka bbs-ow(to sa bbs-y z corrado) nie jest przestawieniem felgi. W ostatecznym wydaniu bedzie jeszcze pewnie ze 3 razy polerowana,a alebo wiecej az do mometu kiedy beda wygladaly jak mi sie widzi ;) a te borbety polerowales czy chromowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borbety sa polerowane :-) sory ze nie zdradze czym uzyskac taki efekt ale bylo by mi to nie na reke jesli masz jakis sposob by zatransportowac te felgi w okolice Żor (kolo katowic) z checia za drobna! oplata nadam im pozadany blask . koszt wypolerowania takich felg to okolo 300-400 zl 80% roboty jusz wykonales sam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kilka fotek z polera (tak poza tematem OZ-ty do sprzedania 1400 z oponami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img7361fh3.th.jpg

a tu jest felga jeszcze przed malowaniem ;) z czarnym matem będzie fajny kontrastować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: Sam siebie zapytowywuje czemu dopiero teraz wdepnołem w ten temat??

Jutro zapylam po papier i pasciwo i jedziemy z aluskami :]

Dajcie znac ile wam zajelło pieszczenie kółek do efektu końcowego np. ilość roboczogodzin na jedno kółeczko

Chyle czółko i pozdrawiam :padam::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak
podlacze sie do tematu i powiem tak kilka felg juz wypolerowalem i moge powiedziec tyle ze felgi sa wykonane z roznych stopow aluminum jede sie swieca mocniej inne troszke mniej jakos tak zawsze wychodzi ze felgi dobrych firm swieca sie lepiej moze jest tylko moje bledne spostrzezenie ale taki wniosek moge wyciagnac z mojej polerki .rzuce kilka fotek niebawem

 

masz racje, ale nie zawsze jest to zalezne od firmy...

polerowalem juz "kilka" felg i powiem wam, ze np. felgi firmy Intra w przeciagu moze 5 lat zmienily sie niesamowicie, jesli chodzi o proces produkcyjny i jakosciowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bochum80, powiem Ci, że w zależności od tego jaki rozmiar, jaki lakier jest na feldze(chodzi o twardość), z jakich stopów jest felga, jakiego wzoru i ile masz zapału czas twania polerki może być różny. Ja straciłem pare ładnych dni zanim sam doszedłem czym najlepiej usuwać lakier, jak zminimalizować niedoskonałości rantów itp. Dopiero jak zakończyłem etap papierów zciernych (co okupiłem kilkukrotnym ztarciem opuszków palców) trafiłem na post fora którego już nie pamietam, gdzie koleś postawił samochód na kołkach zapioł drugi bieg i w ten sposób znacznie przspieszył cały proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Witam.

 

Ja mam oryginalne fele od BMW 14".

Wygladają tak:

 

fela.jpg

 

Pomiedzy szprychami i rantem jest mało miejsca. Jak je myje, to używam starej szczoteczki do zębów :P. Macie jakis sposób, żeby tam sie dostać z papierem ściernym i pastą? A może poświęcić te 300-350PLN i dać fachowcom do roboty cały komplet? Na razie są po prostowaniu, bo poprzedni właściciel lubił krawężniki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu_82, zamiast dokładać 350zl komuś za polerowanie sprzedaj je i poszukaj czegoś ciekawszego. No chyba, że jesteś bardzo do nich przywiązany, bo polerka dużego efektu nie da przy 14 i tak wysokim profilu opony. Sam zdecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapioł drugi bieg

Ja wbijam 5 i wtedy jest szybko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny projekr polerski :D z 3fffffffftq1.th.jpgdo 4f7d1ny2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zmyc (najlepiej domowym sposobem, bo nie chce mi sie biegac do sklepu) syf po wewnetrznej stronie felgi. Mam tam soc tak gestego jak miod i normalny preparat do czyszczenia felg nie daje rady. Czy jakies chemikalia ala Ace, Vanish czy Cilit mozna zastosowac (w rozcienczeniu z woda)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie da to rady - ja kupuje na gieldzie za 12zl taki koncentrat do mycia samochodow ciezarowych - rozcienczam z wodu spryskuje brudna powierzchnie i po chwili splukujue karcherem - nie ma mozliwosci zeby brod zostal po 2 powtorzeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jozko, TruckV90 firmy Tenzi? Bo wlasnie resztke tego mam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal nie to nie to - ale to moze byc cos podobnego -moje jak otorze butelke ma taki ostry chemiczny zapach i lekko konsystsencje koncentratu. Pozniej bede przy samochodzie to zobacze jak sie to nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BBS-y przed polerowaniem myłem na myjce, ale tempaki nie potrafili ich domyć. Potem używałem chemi do mycia karoserii (silnie żrący środek+ woda), ale rozpuszczalnik też da radę i to całkiem nie źle. A po domyciu felg radzę je wywoskować, żeby pył z klocków hamulcowych nie miał się czego złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z doczyszczeniem swoich felg do czystego alu - kupilem jakas chemie ale radzi sobie srednio - schodzi lakier i farba jaka byly felgi pomalowane ale pod tym jest jakby szary podklad ktroego juz ta chemia nie bardzo rusza ;/ musze po pare razy malowac i pozniej papierem 36 drzec... macie moze jakies sprawdzone srodki do zluszczania tego badziewia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Może spróbuj Scansolem.

Z podkładem zawsze jest najgorsza jazda , niestety :(

 

Ja używałem Di-Stack to środek do usuwania powłok silikonowych, ale bierze wszystko...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zjebalem sprawe dzisiaj :zdegustowany: zabralem sie za czyszczenie felg ale byly mega zabrudzone tym gestym syfem od wewnetrznej strony. Skolei od strony zewnetrznej byly takie kropeczki brazowe, jakby zapieczone. Wzialem chemie (Cillit, V90 (alkaiczny srodek zracy) i do czyszczenia felg). Czyszcze, czyszcze i lipa. Schodzi powoli, reka mnie boli, wiec wzialem taka "gabke" ale metalowa, do czyszczenia przypalonych garnkow. Wszytsko zeszlo, tylko ze sa rysy :mur: Wypolerowalem felge, nasmarowalem specjlanym czyms do konserwacj felg ale widac te rysy jak sie przyjrze. Co prawda jak beda zalozone to nie bedzie specjalnie widac, a jesli nawet to felga powedruje do bagaznika i bedzie OK ale i tak jestem zly :zdegustowany: Druga felge czyscilem juz bez tego metalowego gowna, tylko gabka i szmatka i efekt jest taki sobie. Szczegolnie drazniace sa te zakamarki. Jutro chyba zaloze juz letnie buciki swojemu autku bo tu juz 15 stopni a ja w zimowkach :| Jednak nadal szukam rozwiazan dotyczacych czyszczenia felg. Teraz stawialbym na dobrego Karchera albo dobry srodek i specjlana scierka.

 

PS. Ta felga to ta, ktory czyscilem jako pierwsza. Zdjecie zabrudzonej tutaj, to i tak jest po wstepnym myciu slabym Karcherem i chemia (szczeglnie wewnetrzna strona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności