Skocz do zawartości
Luq@sz

Polerowanie felg aluminiowych

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi doradzi czym nadać ostateczny efekt chromu przy plerowaniu aluminium. Zaczołem od zciągnięcia lakieru za pomocąśrodka chemicznego oraz papieru zciernego 180(wodny) następnie użyłem 800 (wodny), potem 1200(wodny),1800(wodny) i na końcu 2500(wodny) niestety gładszego nie udało mi się dostać. Następnie podjołem próby polerowania pastądo polerki lakieru jednak nie dało to ostatecznie takiego efetu jak bym chciał. Z jednej strony słyszałem, że dobrze jest użyć pasty zielonej do metali kolorowych z drugiej , że olepsza jest biała a jeszcze ktoś inny mowił że najlepsza jest pasta używana przez jubilerów. I kto ma tu racje ?

 

przed2007004rozmiaruug5.th.jpg >> wtrakcie2007003zmianarowj1.th.jpg >> po7035wq5.th.jpg na ostatnim zdjęciu wygląda już felga całkiem ładnie ale nie jest taka jak jak powinna, nie ma złudzenia chromu, nie odbija światła tak jak lustro. A tak powinny wyglądać po zakończeniu prac wzoruf6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę Ci bo się nie znam ale chcę wyrazić swój podziw dla Twojej pracowitości.

Gratuluję i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steffy powiem ci ze troche sie namachałem przy tych felgach, zmieniłem kilka par opuszków palców. Ale jak zobaczyłem połysk na feldze to nie żałowałem włożonej pracy teraz tylko chce wykończyć polerke i polakierować w czarny mat reszte felgi bo front jest cały polerowany pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kssawery z firmy ktora podales w linku czlowiek nie byl skory do konkretnej odpowiedzi na moje pytanie w koncu "receptura", którą stosują jest ich tajemnicąhandlową. Dlatego wole spytaćkogoś kto już sie w te rzeczy bawił i potrafi cośpodpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że się otyrałeś węc chylę czoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymon, Dzięki napewno skorzystam z rad na tym forum :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że większość ludzi na forach poleca AutoMax do ostatecznej polerki już jutro może zweryfikuje te teorie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stone
:hurra: czekamy na efekty, pozdro :ok: moje ranty następne :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blink musi być ;) szkoda ze kosztem kilku warstw opuszków palców :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

a ja mam pytanie takie:

jak robiliście środki (między szprychami) czarne? Przed polerowaniem malowane to było czy po wszyskim i w jaki sposób nie ubrudzić przypadkiem wypolerowanej części?

 

 

podziwiam efekty :hurra:

trzeba tez jakieś fele kupić i się pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AutoMax rządzi :D polecam poleruje zaje.. :hurra: postaram sie jeszcze dzisiaj umiścic foty. Co do szczelin miedzy szprychami to ja bedę maskował i malował po polerce nie wiem czy to jest właściwa kolejność, ale z pewnością dobrze wypolerowanego alu lakier nie chwyci, odłuszczy się POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przed2007006zmianarozmicb2.th.jpg do img7345zmianarozmiaruwe0.th.jpg img7329zmianarozmiarufp3.th.jpg :hurra::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz to sam automax czy brales tez czyms inny? Aha i to recznie machales czy moze filc i wiertarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

To nie jest lustro!!

nie jestes w stanie zrobic lustra zaczynajac od 180!!

Zaczynasz max od 600 wodnej konczysz na 2500 wodnej...

Co do pasty Auto Max jest kijowy, AutoSol rlz!!

 

http://www.cultstyle.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mosak, wiesz to od jakiego paieru zaczynasz to nie jest najistotniejsze bo to zawsze sie niweluje podczas nastepnych etapow to jast alu czyli material miekkii zawsz moezna doprowadzic do listra no chyba ze zestrzesz wszystko. Musiał byś zobaczyć jak te felgi wyglądają może wtedy zmienił byś zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu i powiem tak kilka felg juz wypolerowalem i moge powiedziec tyle ze felgi sa wykonane z roznych stopow aluminum jede sie swieca mocniej inne troszke mniej jakos tak zawsze wychodzi ze felgi dobrych firm swieca sie lepiej moze jest tylko moje bledne spostrzezenie ale taki wniosek moge wyciagnac z mojej polerki .rzuce kilka fotek niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności