Skocz do zawartości
Luq@sz

Polerowanie felg aluminiowych

Rekomendowane odpowiedzi

z zewnątrz możesz usuwać plamiki samą pastą polerską, albo papierem wodnym 2200 (lub większtma napewno więcej niż 2000) potem jakimś woskiem. A metody domowe typu druciak do garków czy masta do czyszczenia przypalonych garów to najgorszy chyba sposób na lakier. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, środek do czyszczenia felg aluminiowych lakierowanych plus szczoteczka do zębów (może być zużyta :rotfl: ) i jedziesz. Zapytaj wikiego jak mi szło w sobotę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michal1980, środek do czyszczenia felg aluminiowych lakierowanych plus szczoteczka do zębów (może być zużyta :rotfl: ) i jedziesz. Zapytaj wikiego jak mi szło w sobotę :ok:

 

Marcin to nie polerka ? Myslalem ze razem posiedzimy u Ciebie w piwnicy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, jest sens polerowac takie felgi??? Nie wygladaja zle, ale pytanie czy beda wygladaly lepiej???

passatqc9.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjda ladnie jesli uda Ci sie polerka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn, o sens nie pytaj...Polerowane felgi są bardziej narażone na czynnyki zewnętrzne, w końcu to czyste aluminium(szybko się utlania), dlatego trzeba o nie bardzo dbać. Takie felgi trzeba raz na tydzien przemyć i dość często przecierać pastą polerską dla utrzymania efektu. Teraz możesz sam siebie zapytać, czy jest sens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom,

 

No efektu Polerowanej Feli nic nie zastąpi !!!

 

Ale niestety trzeba raz na tydzień przejechać pastą co by było lusterko :)

Więc jak polerujesz całą Fele to masz troszkę roboty z konserwacją....

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jak znajde troche wolnego czasu to zabiore sie za zdzieranie opuszkow palcow. Najprawdopodobniej bedzie mnie bolal najbardziej ten :ok: . Dzieki Panowie za podpowiedzi :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

Witam panowie.

Mam felgi tego typu http://www.speedyshare.com/750256616.html

nie wiem co to jest za stop i w zwiazku z tym nie mam pojecie czym je czyscic.Tak wygladaly latem ,teraz sa w niektorych miejscach zloto-rdzawe .I co zrobis z licznymi odpryskami jak i rowniez miejscami po ciezarkach wulkanizacyjnych.Wydaja sie posiadac powloke i scierac to raczej tego sie nie da ani polerowac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mar/cin, twój link nie działa a co do odprysków i zardapań o ile są powieszkowne to nie ma czy msię martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

link dziala tylko trzeba nacisnac na niebieskie napisy s.jpg

 

Na zdjeciu to zabardzo nie widac bo zdjecie robilem w lipcu a teraz niemam jak (cyfrowka mi wypadla z plecaka i teraz nie dziala).

Moze jutro uda mi sie zrobic zdjecie w jakim stanie sa teraz i w jaki sposob to zlikwidowac.Nie wyglada to zbyt estetycznie teraz.A chce aby wygladaly tak jak na zamieszczonym linku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec jak wiecie porysowalem sobie felgi. Rysy widac kucajac przy kole i nie czuc ich pod palcem, wiec sa nie glebokie. Jest jakas metoda zeby sie tego pozbyc? Czy odkladac siano na lakierowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj pastą polerska do lakieru powinno sie udać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17111576dx5.th.jpg48468114aq8.th.jpg61513120bb0.th.jpg troche bałagan mi sięzrobił w piwnicy, ale już felgi w zasadzie gotowe :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tych 16' da się jeszcze coś zrobić? Ewentualnie jaki koszt za sztukę? Ta na fotce jest w najgorszym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin da sie - koszt zalezy od tego czy robisz sam czy nie - w firmach krzycza roznie za moje 15 Borbety T krzyczeli jakies 400zl ale te sa bardziej skomplikowane. Ja wlasnie poleruje swoje jedna skonczona w 90% i jest blink straszny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw,Jeśli te zadrapania są powierzchowne i nie wnikajągłęboko w rant to po zpolerowaniu będzie ok, o ile chcesz przepolerować tylko ranty to koszt materiałów nie będzie duży. A do twojej fury widzaił bym polerowane ranty i pochromowane śruby rantów. Koszt polerki (własnoręcznie), malowania (własnoręcznie), chromowania śrub w moim przypadku to ok 230zl za komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja się kończy za kilkadziesiąt minut no i cena jak na razie 700 pln.....tylko te wżery wyglądają mi na dosyć głębokie.

->http://www.allegro.pl/item176082625_komplet_4_felg_alu_bbs_7j_16_5x100_vw_skoda.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=24326 tu masz sposób na szybkie wypolerowanie rantów a co do tych felg to ranty są troche zbyt mocno wytarte wiem co mówię bo w swoich też mam miejsca które są poprzecierane i nie były widoczne po lakierowaniu poprzedniego właściciela a poloerowanie tylko trochę zatarło te ślady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam1985

Witam. Rowniez polerowalem swoje felgi i wyszlo calkiem niezle a nawet lepiej jak bede mial foty to wrzuce. a co moge doradzic, napewno wazne jest aby pierwszym papierem dokladnie wszystko zetrzec i wyrownac bo potem juz nic sie nie zrobi, i na koncu im dluzej sie poleruje filcem i pasta tym lepszy efekt, najlepiej przepolerowac raz umyc felge z tego brudu i jeszcze raz i tak kilka razy. robilem wg opisu z linku i przy uzyciu tych samych srodkow z tym ze papier od 400 do 2500 po kolei wszystkie grubosci oczywiscie papiery wodne. Udanej i owocnej pracy. :ok:

http://rapidshare.com/files/14108748/polerka.doc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności